11 May 2018
Otuzbeşlik

Göç Hikayeleri Festivali'nin Kapanış Partisi Bugün Kültürpark'ta olacak!

Göç Hikayeleri Festivali İzmir, bu yıl  6-11 Mayıs 2018 tarihlerinde gerçekleşti. Bir araya gelindi ve göç hikayeleri anlatıldı! 
 
 
Göç Hikayeleri Festivali'nin amacı nedir?
Göç Hikayeleri Festivali göçmen öznenin ve göçün kendi ifadesine yer açmak için düzenlediğimiz, herhangi bir kurumdan bağımsız ve kendi kendine organize olan bir festival. Festivali içinde yer almak isteyen her ifade biçiminin kendine yer bulabileceği şekilde kurmayı amaçladık. Böylece festival boyunca akşamları Kültürpark'ta film gösterimleri, her gün İzmir'in farklı yerlerinde sergiler, paneller, atölyeler ve müzik dinletileri organize etmiş olduk. 
 
Göç Hikayeleri Festivali nasıl oluştu?
 Festival belli bir grup ya da kurum tarafından değil, göç meselesinin nasıl ifade bulduğuyla ve yerel/göçmen ikiliğini hiyerarşik kuran bir ilişkilenmeyle derdi olan insanların bir araya gelmesiyle örgütlendi. Bu grubun göç meselesiyle benzer bir bakış açısı olan ağlara ve gruplara açık çağrı yapmasıyla da bugünlerde gösterdiğimiz etkinlikler ortaya çıktı. 
 
Ettkinlikler Ücretli mi? Festival programına nasıl ulaşabiliriz?
Tüm etkinlikler ücretsiz. Festival programına ulaşmak için: fb/gochikayelerifestivali 
 
 
 
Son olarak neler söylemek istersiniz?
Bu yıl çok güzel bir festival gerçekleştirdik. Bugün festivalin Kapanış Partisi olacak, herkesi Kültür Park'a bekleriz. 
Abla Sinirli (VDJ performans), Clay Man (DJ performans) ,Alek (Kitza Dub DJ set), Tilkitek (DJ performans) Açık Sahne'de olacak.