02 Ağu 2019
Zeynep Öztürk

Hacımemiş'in Konsept Lokmacısı Lokmarto

Hacımemiş'te yer alan Lokmarto, gerçek Belçika çikolatası ve lokmalarının dolgunluğu ile damağınızda eşsiz bir lezzet bırakacak.

Son dönemlerde neredeyse adım başı rastladığımız lokmacılar bir dönemin kahvecilerini hatırlatsa da bize öyle yerler var ki görünce büyüleniyorsunuz, lezzetini tadınca nirvanaya ulaşıyorsunuz. Tatlı sevenler için bir porsiyonu bile yeterince doyurucu olan Lokmarto, sarı konsepti ile içinizde samimiyet duygusunu uyandıracak. Hacımemiş'te yer alan Lokmarto, gerçek Belçika çikolatası ve lokmalarının dolgunluğu ile damağınızda eşsiz bir lezzet bırakacak.

Hatırlayacağınız üzere lokma kültürü Lokmella ile İzmir'de yavaştan değişmeye başlamıştı. (Röportajı okumak için tıkla!) Şimdi sıra Alaçatı'ya geldi. Lokmarto'nun bir porsiyonunda 8 adet lokma bulunuyor. Ayrıca menüdeki ek seçenekler kısmında 3 adet ek malzeme seçebiliyorsunuz. Görselde de göreceğiniz üzere ürünlerinde en iyi kalite Belçika çikolatası Callebaut kullanılmakta.

Menüde göreceğiniz üzere 3 çeşit meyve yer almakta; çilek, muz ve ananas. Bu leziz tatların yanında soğuk içecekler ve sıcak içecekler eşlik ediyor.  Bizim önerimiz Borovnica olacak. Şeffaf bardak içerisinde gelen içecek daha önce tattığınız lezzetlerden çok farklı. Aromasını biz söylemeyelim sürpriz olsun. Beğenirseniz bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Havalar sıcak olduğu için içeride oturmak yerine Hacımemiş sokaklarına konulmuş masa ve sandalyeleri tercih edeceksiniz. Oturmak istemezseniz şöyle bir seçenek var; çubuk şeklinde lokmanızı yaptırıp yürüyüşünüze devam edebilirsiniz. Tabii yürürken parmaklara dikkat. Çubuktaki lokmanızın ne ara bittiğini anlamadan parmaklarınızı da yemeye başlayabilirsiniz.

İçeri girdiğiniz andan itibaren sizi mis kokular karşılıyor. Lokma yağlıdır içerisi yağ kokar diye düşünmeyin. Mekanda hiç yağ kokusu yok. Üstelik lokma hamurları kalın olmasına rağmen çıtırlığından ödün vermemiş. Size de Hacımemiş sokaklarında bu lezzeti tatmak kalıyor. Şimdiden afiyet olsun.