12 Nov 2018
Otuzbeşlik

Haftanın En İyi Etkinlikleri (12- 19 Kasım)

 
Bakalım bu hafta İzmir sizler için neler hazırlamış? Hangi etkinlikler sizleri bekliyor? Otuzbeşlik ailesi olarak bu hafta da kaçırmamanız gereken etkinlikleri derledik, keyifli okumalar.
 

 Pati Tone 12 Kasımda'da 6:45 Sahnesinde!

  (Saat: 22:00 - 23:59)

 

Istanbul Trip, 14 Kasım'da Ooze Venue'de!

2016 yılında “No 1, Xir, Maestro, Heja, Şam, Ashoo, Monoman ve Dj Sonat”dan oluşan İstanbul Trip grubu çalışmalarını Karaköy’de sürdürüyor. Önceliği “Toplumsal ve Sosyal sorumluluklar” anlayışıyla yola çıkan İstanbul Trip, sert ve hedefe yönelik sözleriyle de dikkat çekiyor.

 (Saat 22:30 - 23:59)

 

Bir Zamanlar Kızılderili Ülkesinde film gösterimi 15 - 16 Kasım'da Fransız Kültür Merkezi'nde!

İki yıl önce "Sadakat" isimli ödüllü kısa metraj filmiyle Kino seçkisinde yer alan İlker Çatak, bu yıl da ilk uzun metrajlı filmiyle #Kino2018 Alman Filmleri Türkiye'de programında yer alıyor. "Bir Zamanlar Kızılderili Ülkesinde"nin 15 ve 16 Kasım tarihlerinde İzmir Fransız Kültür Merkezi’ndeki gösterimleri, filmin senaristi Nils Mohl ve başrol oyuncularından Johanna Polley'nin katılımıyla gerçekleşecek.
İlker Çatak’ın ilk uzun metrajlı filmi Nils Mohl’un aynı adlı romanından sinemaya uyarlandı. Almanya’da vizyona girdiğinde olumlu eleştiriler alan, bazı sinema yazarlarının Quentin Tarantino’nun filmlerine ve Trainspotting’e benzettiği “Bir Zamanlar Kızılderili Ülkesinde” 17 yaşındaki Mauser’in Hamburg’un banliyölerindeki aşk, heyecan ve müzik dolu maceralarını konu alıyor. Bir yandan hayatını değiştireceğini umduğu boks müsabakasına hazırlanan Mauser, diğer yandan bir partide tanışıp âşık olduğu Jackie’yi etkilemeye ve babasının başına açtığı belalardan kurtulmaya çalışır. Bir de Edda vardır. Edda, Mauser’den de etrafındaki diğer insanlardan da çok farklıdır.

(Saat: 13:30 - 18:30)

  

Hayko Cepkin, 16 Kasım'da Ooze Venue'de!

. (Saat: 23:00 - 23:09)

 

Duman, 17 Kasım'da Ooze Venue'de!

(Saat: 23:00 - 23:59)

 

Akbank Caz Festivali kapsamında Evrencan ve Uzaylılar 14 Kasım'da Ege Üniversitesi'nde!

 

Jimi Hendrix, B.B. King, Albert Collins, Freddie King ve James Brown dinleyerek büyümek Evrencan Gündüz için sonsuz bir ilham kaynağıydı. 14 yaşındayken klasik gitar çalmaya başladı, bir yıl sonra ise babası Asım Can Gündüz’ün hediyesi sayesinde, elektro gitarla tanışmış oldu. Takip eden dönemde, sokak müzisyenliğine başladı. Babasıyla da aynı sahneyi deneyimleme imkanını buldu. Geçtiğimiz yıl yayınladığı ilk EP’si Evrencan Gündüz ve Uzaylılar’ın başarısını bu yıl yeni EP’si Mevsim Çiçekleri ile taçlandırdı. Cazın bu yeni jenerasyon yeteneğiyle henüz tanışmadıysanız, Kampüste Caz turnesini fırsat bilin ve Akbank Caz Festivali’nin en doludizgin sahnelerinden birinde onunla buluşun.

(Saat: 18:00 - 20:00) Bilet 10 TL