30 Apr 2018
Otuzbeşlik

Haftanın En İyi Etkinlikleri (30 Nisan- 6 Mayıs)

Her pazartesi olduğu gibi bu pazartesi de size bu haftanın kaçırılmayacak etkinliklerini listeledik. İzmirlileri yine keyifli bir hafta bekliyor. Bakalım, Otuzbeşlik bu hafta sizin için neler önermiş. İyi eğlenceler İzmir. 

Not: Hıdırellez etkinlikleri listemiz çok yakında yayınlanacak, takipte kalın.

 

13. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 1-7 Mayıs tarihleri arasında izleyicilerle buluşuyor!


İstanbul, Ankara, İzmir ve Diyarbakır’da eş zamanlı olarak gerçekleşecek festivalde bu yıl “
Sessizlik Sinemada Güzel” teması ile 10 farklı ülkeden toplam 65 film gösterilecek.

Detaylı bilgi için tıklayınız!

 

TEDxAlsancak 4 Mayıs’ta İzmir Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu’nda...

4 Mayıs’ta İzmirlilerle İzmir Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu’nda buluşacak olan platformda birbirinden değerli 10 konuşmacı bizleri bekliyor. İzmir’in en büyük TEDx etkinliği olmakla birlikte, Türkiye’nin de en büyük TEDx etkinliklerinden biri olacak. TedxAlsancak 2018'in teması ise 'Yolculuk Nereye?'. Detaylar için tıklayın!

 

Alternatif Kısa V7 4 Mayıs Cuma günü saat 19.30'da Fransız Kültür Merkezi'nde! 

Birikim Atölyesi ve Otuzbeslik.com'un düzenlediği "ALTERNATİF KISA" film etkinliğimizin yedincisiyle karşınızdayız. Bu etkinliğimizde hayata ve tecrübelere dair dört kısa film izleyecek, her filmin ardından yönetmenleriyle sohbet edecek, sorular soracağız. Sezonun son film gösteriminde bu güzel etkinlik için 4 Mayıs Cuma günü Fransız Kültür Merkezi'nde saat 19.30'da buluşalım. Detaylar için tıklayın!

 

Ezhel, 4 Mayıs'ta Ooze Venue sahnesinde...


İlk albümünü 2017 yılı Mayıs ayı sonunda yayınlayan Ezhel, yaptığı müziğin türünü "AnatolianUrbanCore/Hip-Hop/Reggae-Dub/Trap” olarak tanımlıyor.
Ankara’da içinden çıktığı mahalle yaşantısını müziğine büyük bir samimiyetle aktaran Ezhel, evrensel bir kalite yakalıyor.

 

Kadebostany, kendi Pop Cumhuriyeti’ni 4 Mayıs akşamı Container Hall sahnesine taşıyor!


Bugüne kadar yayınladıkları stüdyo albümleriyle kendi Pop Cumhuriyetlerini ilan eden ve ülkemizde de coşkuyla takip edilen İsviçreli grup Kadebostany, İzmirli hayranlarıyla buluşuyor. Vurucu müziğini sahnede tam anlamıyla bir görsel şölene dönüştürebilen ve bu yönüyle Avrupa'nın en iyi canlı performansa sahip gruplarından biri olarak kabul gören Kadebostany, kendi Pop Cumhuriyeti’ni 4 Mayıs akşamı Container Hall sahnesine taşıyor.

 

Izmir Cocktail Festival 5 Mayıs 14:00'da İzmir Arena'da...

  

İzmir Cocktail Festival; miksolojiyi bir bilim ve bir sanat gibi değerlendiren en usta mekanların imza lezzetlerini sunacakları standlar, ödüllü miksolojistlerce verilecek kokteyl atölye ve şovları, Türkiye’nin özgün müzisyenlerinden performanslar ve bağımsız butiklerin tasarım sergileriyle renklenerek bir kez daha her duyuya dokunan eşsiz bir gastronomik yolculuk yaşatacak. Izmir Cocktail Festival'de; Gaye Su Akyol, Hey Douglas, Jabbar, Palmiyeler, Turkish Edits, Soul Revue sahne alacak.