13 Nov 2017
Otuzbeşlik

Haftanın Göze Çarpan Etkinlikleri

Her pazartesi sendromlu başlamaz. Hayatınızda Otuzbeşlik varsa hiç bir gününüz sendromlu başlamaz... İşte size haftalık motivasyon ve etkinlik listemiz. Bakalım şehrimize bu hafta hangi oyunlar geliyor, kimler konserler veriyor, hangi festivaller düzenleniyor?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Giphy.com
 

Eren Yahşi Piyano Resitali

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: otuzbeslik.com


Polonya, Amerika Birleşik Devletleri, İtalya ve Fransa gibi birçok ülkede Türkiye’yi başarıyla temsil eden Eren Yahşi; İzmir’de klasik müzik sevenlerle buluşuyor. Özellikle romantik dönem piyano müziği yorumlarıyla dinleyicinin beğenisini toplayan piyanistin iki ulusal birinciliğinin yanı sıra Polonya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde 3.lüğü bulunuyor.
13 Kasım'da Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde.
Bilet Fiyatları: 10 TL

Kadın Aklı Erkek Aklı

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: karnaval.com
 

Çok bizden içimizden bir hikaye. Kadın konuşur, erkek anlamaz. Erkek konuşur, kadın anlam veremez. Her şeye rağmen "Tiyatro Ak’la Kara" erkekler ve kadınlar hakkında konuşmaya, konuşurken güldürmeye devam ediyor. Saba Tümer, Yosi Mizrahi, Aysun Metiner, Fatih Gülnar, Pelin Turancı ve Savaş Özdural sahnede bir araya geliyor, bu karmaşayı yaşıyor, size de eğlenmek kalıyor. Bir de ufak notları var; "Gülerken abartmayın bir sonraki espriyi kaçırmayın!" diyorlar. 15 Kasım'da Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosuna davetlisiniz. 
Bilet Fiyatı: 56 tl.

Van Gogh Tiyatro Oyunu

Kaynak: twitter.com


Bir yüzden sevgi çıkarılabilir mi ya da bir yüze sevgi eklenebilir mi? "tiyatrogerçek"ten sevmek ve çalışmak üzerine kurulu bir hayat hikayesi... Bir portre... Van Gogh'un yaşadıklarına, resme başlayışından intiharına kadar geçen süreye atölyesinde çok yakından tanık olmak ister misiniz? Hakan Gerçek'in bu performansı kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için 16 Kasım'da Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu'nda sizlerle.
Bilet Fiyatları: Yetişkin: 50 tl Öğrenci: 36 tl. 

İzmir Tea Festival

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: izmirteafestival.com
 

Siz de "Bana gönül koyma, çay koy!" diyenlerdensiniz. Kahve festivalinde çay arayanlardansanız bu sefer de sizin yüzünüz gülecek. Çayın, kokusunun, yanında tüketilen en güzel lezzetlerin, çay sanatının, kültürünün, kitaplarının, şiirlerinin, ezgilerinin, en önemlisi de sohbetin muhabbetin; çay ile ilgili ortak konuların buluşma noktası… 17-18-19 Kasım'da Alsancak Garı'nda. Bilet Fiyatları: 56.50 tl.

Alternatif Kısa II

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etkinliklerden bahsedip, kendi etkinliğimizi anlatmadan geçmek olmaz. Birikim Atölyesi ve Otuzbeşlik.com kısa film gösterimleri için yeniden Alternatif Kısa Film Günleri ile karşınızda. Kısa filmleri izleyecek ve sohbet edeceğiz. Dünyayı nasıl gördüğünü bizlerle paylaşan yönetmenlerimizle keyifli bir ortamda görsel algımızı tartacağız. Sorular soracak ve filmleri inceleyeceğiz. Fransız Kültür Merkezi'nde yapacağımız etkinlikte giriş ücreti 5 tl. Kapıdan biletlerinizi alabilirsiniz. Gelin tanış olalım!

Tattsnbeats

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: instagram/tattsnbeats
 

Tattsnbeats ailesi şimdi Academico’da. Nature konseptiyle 18 Kasım günü 14:00’da başlayıp 23:00’da sona erecek etkinlikte İzmir’in başarılı dövmecilerinden Berk Suvar, Özge Canoğlu, Tahir Sügür ve misafir dövme sanatçısı Ali Kadir Yarba ile birlikte çok eğlenceli, bol müzikli bir gün geçireceksiniz. Çekiliş sonucu kazanan talihlilere dövme sanatçıları birbirinden farklı tasarımlara sahip dövmeleri yapacaklar. Ayrıca DJ performansı, söyleşiler, designer'lar ve sergiler bu dev eğlenceye eşlik edecek. Giriş ücreti 40 tl’dir. 

Ölün Bizi Ayırana Dek

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: otuzbeslik.com
 

"Cansu ve Serdar; evlilik hayatı canlarına tak etmiş ve boşanmaya karar vermiş bir çifttir. Boşanmadan bir gece önce, kendilerine düzenlenen bir “kutlama” partisi ardından, sabah uyandıklarında aynı yatakta bulurlar. Bir gece öncesine dair çok az şey hatırlayan Cansu ve Serdar’ı bekleyen asıl sürpriz salondaki kanepede uzanmakta olan cesettir. Ne yapacağını bilemeyen çift bir yandan “Hangimiz katil?” sorusuna yanıt ararken bir yandan da ilişkilerini, evliliklerini, geçmişlerini, kendilerini bulundukları noktaya taşıyan olayları yeniden değerlendirecek ve karşılarına çıkacak bambaşka sürprizlerle mücadele etmeye çalışacaklar." Eminiz siz de hikayeyi bizim kadar merak ettiniz. Sahi sizce katil kim çıkacak? Sırf meraktan 19 Kasım'da Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu'na gidilir! Bilet Fiyatı: 78.50 tl.