Hav Hav - Gel Kutu Kutu

 Köpeği olanlar bu yazı tam size göre! İzmir'de Hav Hav adında şahane bir oluşum var. Her ay evinize bir kutu geliyor ve içerisinde köpeğinizi bekleyen sürprizler oluyor. Bir köpek başka ne ister? Bu kutuda onun istediği her şey var. Ödül yiyeceklerinden oyuncağa, bakım ürünlerinden küçük sürprizlere... Ayrıntılı bilgi için yazının devamına buyurun efendim, keyifli okumalar.

 

 

HavHav fikri nasıl oluştu?

Sevimli dostlarımıza sınırsız bir aşkla bağlıyız. Mamalarını almayı, sularını vermeyi, gezdirmeyi ya da aşılarını asla unutmayız. Onlar için hayati olan şeyleri sıkı sıkıya takip ederiz. Ama her anne, baba gibi onlara yeni oyuncaklar ya da ödüller almayı ihmal edebiliyoruz. İşte HavHav tam olarak bu içgörüden filizlendi. Köpeklerimizin önceliğimiz olmayan ihtiyaçlarını, abonelerimizin kapısına kadar düzenli olarak götürme fikriyle... Hem yoğun hayat temposu içinde mağaza mağaza gezip ödül mamasıdır, oyuncaktır almak zor, hem de bu fiyata almak zor. Biz istense bile bu fiyata bir araya getirilemeyecek kadar müthiş ürünleri kutulayıp ücretsiz kargoyla düzenli olarak gönderiyoruz. Bundan daha iyi bir hizmet fikri olabilir mi?

 

 

 

Anlaşmalı çalıştığınız markalar var mı?

HavHav kutularımızda her ay yeni ve farklı ürünler gönderiyoruz. O yüzden doğrudan anlaşmalı çalıştığımız bir marka ya da markalar yok. Türkiye ve dünyanın her yerinden her marka ile çalışabiliyoruz. Sınırımız yok. Hatta içerik fikirlerimiz de sınırsız olduğu için, kendimiz üretme yoluna bile gidebiliriz :)

 

HavHav sadece köpeklere özel mi?

Havhav.com.tr şu an sadece köpekler için hizmet veriyor ama çok yakında kedilere özel projemiz Miyav.com.tr de hayata geçirmek için planlamalarını yapıyoruz.

 

 

 

Yürüttüğünüz ya da içerisinde yer aldığınız sosyal sorumluluk projeleri var mı?

Doğrudan içinde olduğumuz bir proje yok. Şimdilik bağımsız yardımlarla devam ediyoruz. En başından beri gelirimizin bir kısmını her ay mutlaka barınaklara veya yardıma muhtaç bir canın sağlık giderlerine destek olmak için kullanıyoruz. Tabii yeni projelere de her zaman açığız.

 

 

Bünyenizde eğitimlere yer veriyor musunuz?

Biz yeni bir markayız ve henüz bir eğitim girişimimiz yok. Ama HavHav beklentilerimizin o kadar ötesinde bir hızla gelişiyor ki çok kısa bir süre sonra hem insan kaynaklarımız hem de abonelerimiz için eğitim maddesi, kurumsal ihtiyaçlarımızın başını çekecek gibi görünüyor.

 

 

 

Neden her ayın 15’i?

İçeriği her ay değişen, en az 4 farklı ürün içeren ve Türkiye’nin dört bir yanında binlerce kişiye giden HavHav kutuları, büyük bir planlama, organizasyon ve operasyon ihtiyacı doğuruyor. O nedenle bir yandan abonelerimizle sürekli iletişim sağlarken, diğer yandan yaratıcı içerikler geliştirmemiz, tedariğini, paketlemesini ve transferini yapmamız gerekiyor. Tüm bu hazırlık bir ayımızı alıyor. Neden özellikle 15’i derseniz, ayın ne başı ne de sonu, tam ortası. Her şey rutin bir şekilde ilerlerken köpeklerimize sürpriz bir kutu gelmesi, bizim için de heyecanlı olur diye düşündük ki abonelerimizden aldığımız geribildirimler de kutuların havhavları kadar onları da heyecanlandırdığı yönünde :)

 

Size gönderilen havhav fotoğraflarına HavHav kanalınızda ve sosyal medya hesaplarınızda yer veriyor musunuz?

Kesinlikle. Bizim en büyük zenginliğimiz abonelerimiz ve köpekleri. Sürekli iletişim halindeyiz. Her anlarında bizimle fotoğraf ve video paylaşmaktan keyif alıyorlar ve bu bizi çok mutlu ediyor. Çok güzel ve büyük bir aileyiz.

 

 

 

HavHav TV Bülteni hazırlama fikri nasıl çıkageldi?

HavHav kanalımızı tamamen bir sosyal medya gönderisi olarak ürettik ama şimdi devamı kesin gelecek. Çok güzel dönüşler aldık. Mutlaka aylık olarak yeni haber bültenleri de çekeceğiz.

 

 

 

Yıllık abonelik dışında, istediğiniz takdirde o ay için tek seferlik alım sağlayabiliyor musunuz?

Aboneliğimiz aylık ya da yıllık olarak ayrılmıyor. Aboneliği başlattıktan sonra abonelerimiz diledikleri zaman iptal edebiliyorlar ama tek seferlik bile alacak olsalar, abonelik başlatmaları gerekiyor. İsterlerse ilk kutularını aldıktan sonra bir sonraki ay kutu siparişi oluşmaması için iptal işlemi yapabiliyorlar. Ama bir kere abone olanların kolay kolay iptal etmediğini söyleyebiliriz.

 

 

 

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Havhavcomtr, gerçek hayvan sevgisine sahip ve onları çocukları gibi gören bir ekipten oluşuyor. Tüm havhavlar bizim. Onları mutlu etmek için sürekli çalışıyoruz. Yeni bir girişim olmamıza rağmen Türkiye genelinde çok güzel sayılara ulaştık ve büyümeye de devam ediyoruz. Yeni fikirlerimiz de projelendirilme aşamasında; daha keyifli işler çıkarmayı ümit ediyoruz.