Hoşgeldin 2017

Çok mu klişe oldu başlık? 

Evet dediğinizi duyar gibiyim! Olsun, fazla anlam yüklemek istemedim açıkçası. Sonuç itibari ile her yeni yılı kimimiz ufak, kimimiz ise kocaman beklentiler ile karşılıyoruz. Son zamanlarda en çok, umutsuzluğa dair konuşmalara şahit oluyoruz. 2016'nın ismini ''umutsuzluk yılı'' olarak değiştirsem, haksız sayılmam. Bir kısmımız yeni yıl ruhuna çoktan bürünmüş iken, bir kısmımız ise; tükenmişlik sendromuna kapılmış kadar umutsuz. 


Kaynak: Gözde'nin Notları

Geçmiş yılı da güzel dilekler ve beklentiler ile karşılamıştım ama beklediğim gibi geçmedi deme. Belki beklediğin gibi geçmemiştir peki beklemediklerinden neler çıkarabildin, hiç düşündün mü? 

2016 umutsuzluklar ile geçmiş olabilir ama 2017'de yolculuğuna harika detaylar takılmayacağını bilemezsin ki... Evet bence hepimiz birer yolcuyuz. Yolumuz ne kadar uzun, ne kadar kısa bilmiyorum. Çok virajlıdır belki, belki de önümüzü bile göremeyeceğimiz kadar sisli... Sen bu yolda nasıl ilerliyorsun önemli olan o. 

Yok öyle pes edip, yeni yılı kapıda bırakmak. Aksine kapılarını sonuna kadar açmalısın, istemelisin de. Hatta sınır tanımadan istemelisin! Olmadı mı? Olmasın! Rüzgarı al arkana, yönünü değiştir. Biliyorum kolay değil ama denemezsen hep zor olduğunu düşüneceksin. Hayata bir kere geldin, bu hayat senin ve belki de şekillendirmek senin elindedir?
Büyük harfler ile CAN SAĞLIĞI yazdım listenin başına. Önce o olsun, diğerleri nasılsa hallolur.

Barış,
Hoşgörü,
Eşitlik ve koşulsuz sevgi ile...

Bu yazıyı sıkılmayıp sonuna kadar okuyan, senin için de diledim. Çiçekler açsın etrafında, eğer umutsuzluğa kapılırsan onları fark et. Işık olsunlar yoluna...

Dünyaya iyi gel 2017.
Mutlu Yıllar!

Kaynak: Gözde'nin Notları