27 Şub 2021
Otuzbeşlik

HyperJam IZTECH Game Hackathon 27-28 Mart'ta Discord'da!

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü İEEE Öğrenci Kolu'nun düzenlediği IZTECH Hyperjam Game Hackaton'da bu yıl etkinlikler, sohbetler, çekilişler ve mini yarışmaların gerçekleşeceği oyun dolu 36 saat sizleri bekliyor.  

27-28 Mart'ta etkinliğin Discord sunucusunda gerçekleşecek etkinlikte katılımcıların belirli bir süre içinde sponsorun veya IEEE İYTE’nin vereceği tema kapsamında hyper casual bir oyun geliştirmesi isteniyor. Etkinlik bağımsız geliştiricilerin ve amatörlerin kendi aralarında dostça rekabet ederken, yatırımcılara ve firmalara becerilerini ve yaratıcılıklarını gösterebilecekleri, oyun geliştirme alanında eğitimler ya da içerikler üreten kişilere de ulaşılabilecek bir atmosfer oluşturmayı amaçlıyor. 

Hyperjam Game Hackaton'da bu yıl katılımcıları çeşitli etkinlikler, sohbetler, çekilişler ve mini yarışmalar da bekliyor. 36 saatlik eğlence ve emeğin sonunda jüri tarafından belirlenecek en iyi üç ekip, toplam 10.000 TL ödülün sahibi olacak.

 

Detaylı bilgi ve kayıt formu için Hyperjam İztech web sitesini ziyaret edebilir, topluluğu Instagram veya LinkedIn'den takip edebilirsiniz. 

Hyper casual oyun nedir?

Hyper casual, mobil cihazlarda oynanan, bir veya iki basit oyun mekaniğine dayanan ve tekrarlanabilirliğiyle kendini oynattırmayı amaçlayan oyun türüdür. Flappy Bird, 2048, aa ve Helix Jump, hyper casual oyunların geçtiğimiz yıllarda popülerleşen örneklerinden.