Yazılar

Ice Cloud - Bulutların Üstündeki Mutluluk

Paylaş
05-05-2018
Zeynep Öztürk

 Şımarmanın adresi Ice Cloud! 

Sizi bilmem ama çocukken pamuk şekerden oluşan bir dünya hayal etmişliğim vardı. Herkes mutlu, oh ne güzel! Şimdi öyle bir dünya düşünün ama bir mekana sığmış. İşte orası Ice Cloud. İlk kez Alaçatı’da dondurma tutkunları ile buluşmuş bu mekan renkli görüntüsünün ötesinde lezzeti ile de sizi cezbediyor ve alışageldiğiniz dondurma zevkine farklı bir boyut getiriyor. Sadece dondurma mı? Hayırrr!

 

 

Kaynak: Ice Cloud

 

Çoğunlukla Türkiye'de bulamayacağınız tatlı ürünlerini burada bulabilirsiniz. Ben hemen çantama birkaç tane patlayan şeker ve sushi şeklindeki şekerleme kutusunu attım bile. Menüdeki Şımarık Çilekli Pasta'yı mutlaka deneyin derim, tabii çilek seviyorsanız. Bu kadar tatlının içerisinde nasıl formda kalalım diyen kişiler varsa onlar için de menüde unsuz ve şekersiz kek var. Ice Cloud'un Lozan Şubesi açılalı yaklaşık beş ay olmasına rağmen belirli bir kitlesi oluşmuş bile. 

 

Kaynak: Ice Cloud

 

Sabah 09:00, akşam 21:00 saatleri arasında hizmet veren Ice Cloud'un Lozan şubesinde toplam 4 çalışanı var. Tatlıların hepsi kendi atölyelerinde üretiliyor ve her tatlı günlük yapılıyor. Yani anlayacağınız bir yediğinizi başka bir gün yememe ihtimaliniz çok yüksek, özellikle dondurmalarda. Her gün, o günün bonusu farklı bir dondurma çeşidi oluyor. Ayrıca dondurmalarda sınırsız süsleme hakkınız oluyor. Süslemeyi siz seçiyorsunuz ve dilediğiniz kadar koyabiliyorsunuz. Şahane değil mi?

 

Kaynak: Ice Cloud

 

Benim diğer dikkatimi çeken ve sevdiğim tatlılarından birisi ise; Rus Gelini. Bu tatlı Rusya'dan gelen süt reçeliyle yapılıyor. Farklı tat arayanlara duyurulur. Elma şekerlerini denemedim ama deneyenler çok met etti. Fiyatlar 12-25 TL arasında değişiyor.

 

Kaynak: Ice Cloud

 

Çeşit çeşit sıcak ve soğuk içecek seçeneği olan menüdeki Pamuk Şekerli Şerbet denemeniz gereken tatlardan. Milkshake'lerden bahsetmezsem de olmaz. Anlayacağınız burada her damat tadına uygun bir şımarıklık bulabilirsiniz. Siz yeter ki şımarmak isteyin.

Unutmadan söyleyeyim; Ice Cloud'un Bostanlı'da da bir şubesi açldı!