Ice Cloud - Bulutların Üstündeki Mutluluk

Şımarmanın adresi Ice Cloud! 

Sizi bilmem ama çocukken pamuk şekerden oluşan bir dünya hayal etmişliğim vardı. Herkes mutlu, her yer pespembe! Şimdi öyle bir dünya düşünün ama bir mekana bürünmüş. İşte orası Ice Cloud. İlk kez Alaçatı’da dondurma tutkunları ile buluşmuş bu mekan renkli görüntüsünün ötesinde lezzeti ile de sizi cezbediyor ve alışageldiğiniz dondurma zevkine farklı bir boyut getiriyor. Sadece dondurma mı? Hayırrr!

 

 

Kaynak: Ice Cloud

Görselde çilekli pasta yer almaktadır.

 

Çoğunlukla Türkiye'de bulamayacağınız tatlı ürünlerini burada bulabilirsiniz. Ben hemen çantama birkaç tane patlayan şeker ve sushi şeklindeki şekerleme kutusunu attım bile. Menüdeki Şımarık Çilekli Pasta'yı mutlaka deneyin derim, tabii çilek seviyorsanız. "Bu kadar tatlının içerisinde nasıl formda kalalım?" diyen kişiler varsa onlar için de menüde unsuz ve şekersiz kek var.

 

Kaynak: Ice Cloud

Görselde Ice Cloud Lozan Şubesi'nin dıştan görünüşü yer almaktadır.

 

Ice Cloud, sabah 09:00, akşam 21:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Tatlıların hepsi kendi atölyelerinde üretiliyor ve her tatlı günlük yapılıyor. Anlayacağınız bir yediğinizi başka bir gün yememe ihtimaliniz çok yüksek, özellikle dondurmalarda. Her gün, o günün bonusu farklı bir dondurma çeşidi oluyor. Ayrıca dondurmalarda sınırsız süsleme hakkınız oluyor. Süslemeyi siz seçiyorsunuz ve dilediğiniz kadar koyabiliyorsunuz. Şahane değil mi?

 

Kaynak: Ice Cloud

Görselde Rus Gelini tatlısı ve kahve yer almaktadır.

 

Benim diğer dikkatimi çeken ve sevdiğim tatlılarından birisi ise; Rus Gelini. Bu tatlı Rusya'dan gelen süt reçeliyle yapılıyor. Farklı tat arayanlara duyurulur. Elma şekerlerini denemedim ama deneyenler çok met etti. Fiyatlar 12-25 TL arasında değişiyor.

 

Kaynak: Ice Cloud

Görselde iki adet milkshake yer almaktadır.

 

Çeşit çeşit sıcak ve soğuk içecek seçeneği olan menüdeki Pamuk Şekerli Şerbet denemeniz gereken tatlardan.

 

Kaynak: Ice Cloud

Görselde 3 çeşit Bubble Tea yer almaktadır.

 

Bir de yeni tatları Bubble Tea'ye ne demeli? Genellikle yurt dışında tatmaya alışık olduğunuz tat artık İzmir'de! Hem de tadı yurt dışındakilerden daha güzel. Yaban mersini, magolu, çarkıfelek meyveli ve limonlu çeşitleri var. Ben çarkıfelek meyveliyi öneriyorum tabii sizin damak zevkinize de kalmış. 

Milkshake'lerden bahsetmezsem de olmaz. Anlayacağınız burada her damat tadına uygun bir şımarıklık bulabilirsiniz. Siz yeter ki şımarmak isteyin.

Ice Cloud şubeleri ise; Çeşme Hacımemiş'te, Alsancak Lozan'da, Bostanlı'da, Balıkesir'de ve yazları Çeşme'de Quente Beach Club'da!

Unutmadan söyleyeyim; Yepyeni lezzetler yakında sizlerle olacakmış, benden söylemesi.