20 Ağu 2017
Seçil Şeker

İEF’de Nilüfer Coşkusu

86. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın ilk konserini, sevilen sanatçı Nilüfer verdi. İzmirliler şarkılara hep bir ağızdan eşlik etti. 
 
 
İzmir’e gelmekten son derece mutlu olduğunu ifade eden ünlü sanatçı, “İstanbul’dan sonra yaşayabileceğim tek şehir İzmir. Belki bir gün İzmir’e taşınabilirim.” dedi.
Konserine 80’li yıllarda bir hayli popüler olan “Ta uzak yollardan” şarklısıyla başlayan Nilüfer, geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden Müslüm Gürses’le özdeşleşen “Son Pişmanlık Neye Yarar” ile devam etti.  
Ünlü sanatçının Bir Garip Yolcuyum, Haram Geceler, Kavak Yelleri, Yeniden Sev, Tek Başına, Boş Vermişim Dünyayı gibi 80’li yıllarla özdeşleşen şarkılarına 7’den 70’e İzmirliler de hep bir ağızdan eşlik etti.   
Nilüfer, konserin ikinci bölümünde ise 2015 yılında hayatını kaybeden Kayahan’ın sözlerini yazdığı Geceler, Mor Menekşe, Caddelerde Rüzgar gibi sevilen şarkılarını seslendirdi. Sevilen sanatçı konserini hareketli şarkılarıyla sonlandırdı. 
 
HER GECE BİR KONSER
 
Çim Konserleri kapsamında bugün 20 Ağustos Pazar günü Mabel Matiz, 21 Ağustos Pazartesi günü Demet Akalın, 22 Ağustos Salı günü Teoman, 23 Ağustos Çarşamba günü Volkan Konak, 24 Ağustos Perşembe günü Migros sponsorluğunda Buray sahneye çıkacak. 25 Ağustos Cuma günü Buika, 26 Ağustos Cumartesi günü yine Migros sponsorluğunda Selami Şahin sahnede olacak. Kapanışı ise 27 Ağustos Pazar akşamı Candan Erçetin yapacak.