07 Ağu 2017
Gülay Güler

İEF’nin Bu Yılki Partner Ülkesi Rusya

Her yıl başka bir tema çerçevesinde düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı'nın bu yılki ana teması "Enerji", İzmir İş Günleri Toplantıları’nda gerçekleşecek olan görüşmeler de bu tema çerçevesinde düzenlenecek. Fuarın partner ülkesi Rusya Federasyonu, geniş bir katılıma hazırlanıyor. Başta Enerji Bakanı, Sanayi ve Ticaret Bakanı, Ekonomi Kalkınma Bakanı, Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı çok güçlü bir heyetle Fuar’da yer alacak.
Fuar süresince, Rusya Federasyonu ile ekonomik, ticari, sosyal ve kültürel ilişkiler ile yeni iş birlikleri geliştirmeye yönelik çok sayıda toplantı gerçekleştirilecek. Toplantılarla İzmir Enternasyonal Fuarı, Türkiye ile Rusya arasında yeni kapıların açılmasının koşullarını da hazırlamış olacak.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: egemetropolgazetesi

17-18 Ağustos tarihleri arasında Swissotel’de gerçekleşecek İEF İzmir İş Günleri’nde ikili iş görüşmeler, ülke sunumları, proje sunumları yapılacak; yerli ve yabancı fuar katılımcıları, üst düzey yabancı yöneticiler ve ulusal ticari temsilcilerle buluşacaklar.
Rusya heyeti, İzmir Enternasyonal Fuarı’nın açılışına katıldıktan sonra Türkiye – Rusya sanayi iş birliği ile ilgili oturumlarda hazır bulunacaklar ve müteahhitlik, turizm ve yatırım ilişkilerinin artırılması konusunda görüşmeler yapacaklar.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: ESBAŞ
 
Rus Sanayi ve Ticaret Bakanı ESBAŞ’i ziyaret edecek!
Rusya Federasyonu Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Valantinoviç Manturov, ESBAŞ (Ege Serbest Bölge) bölgesindeki firma temsilcilerini ziyaret edecek.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak:sputniknews.com
Rusya Federasyonu Kültürpark alanında 698 metre kare, Tataristan ise 102 metre kare alanda katılım gerçekleştirecek.

Rusya Federasyonu ve Tataristan, Enerji, Tarım, Metal ve Makine, Yatırım ve Finans, Turizm ve Kimya sektörleriyle fuara renk katacaklar.

9 gün sürecek etkinliklerle enerji, kültür, sanat ve eğlencenin buluşma noktası Fuar, bu yıl da ticaretin buluşma noktası olacak; önemli iş bağlantıları için yeni fırsatlar yaratacak. 
 
Fuar giriş ücretleri, İzmirim Kart için 3 TL, öğrenci 2 TL olurken, engelli ve refakatçi, gazi ve gazi yakını, şehit ailesi elektronik kart sahipleri ücretsiz olarak Kültürpark'a girebilecek. Fuar ziyaret saatleri ise 16:00 ile 23:00. Herkesi Otuzbeşlik stand'ına bekleriz!