25 May 2018
Seçil Şeker

İstanbul'dayken Kendinizi İzmir'de Hissettirecek İki Mekan

İzmir'den bir tatlı huzur almaya İstanbul'a gelmiş veya İstanbul'da yaşayan bir İzmirli misiniz? Tamam İzmir aşığı İstanbullu arkadaşım seni de seviyoruz... Biz bugün sizlere, yani İstanbul'da olup kendini İzmir samimiyetinin kucağına bırakmak isteyenlere, iki güzel öneride bulunacağız.  

 

İzmir'in en canlı, en popüler, en sevilesi Gül Sokak ambiyansını yine en canlı, en popüler, en sevilesi Nişantaşı'nın Atiye Sokak'ında bulabiliyoruz. Peki bu güzel ambiyansı harika bir yemekle taçlandırmak, geçirdiğimiz zamanı ve aldığımız hazzı kaliteyle şahlandırmak istemez miyiz? İsteriz pek tabii... İzmirliler keyiflerine düşkünlükleriyle tanınır ya hep, Salomanje de verdiği keyif ve samimiyetle tanınıyor İstanbul'da.

 

 

Salomanje deneyimim hakkında birkaç bilgi vermek gerekirse; Gördüğüm kadarıyla kahvaltıdan akşam yemeğine, gün boyu birbirinden özenli yemekleriyle misafirlerine lezzet şöleni yaşatan Salomenje, sıcak ve samimi bir mekan olmasıyla da müşterilerinin yıllardır memnuniyetlerini karşılıyor. Menüye baktığınızda burnunuza Erol Kaynar kokusu geliyor! Çok haklısınız Eksen Group Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kaynar'a tüm mekanları ve menüleri büyük bir titizlik ve özenle hazırladığı için bir teşekkür etmek gerekiyor. Yazın gelmesiyle hafif tercihler yapmaya çalışan biri olarak Kinoalı Enginar Sarması'nı şiddetle tavsiye ederim! 

 

 

 İstanbul'un en canlı en popüler ve en sevilen semti Nişantaşı'nda yer alan Salomanje, sevdiklerinizle bir akşamüstü kahvesi içeceğiniz, özel günlerinizi kutlayacağınız, hayatınızın dönüm noktası sayılabilecek teklifleri edeceğiniz belki de o iş görüşmesinde misafirlerinizi hayran bırakacağınız bir mekan 

 

 

 

Uzun yemek masalarında davetler vermeyi sevenler için de harika bir alternatif olan Salomanje'de şömine ve kanepelerin rahatlığına kendinizi bırakacaksınız. Öyle ki ambiyansına dayanamayıp kendime bir kokteyl söylemeden akşam yemeğimi sonlandıramadım.

 

 

 

Sortie'nin manzarasına ne demeli... Sortie bir şehir olsa kesin İstanbul olurdu. Gözleri kapalı İstanbul'u dinleyen şairlerin şehrine yakışacak şiir gibi bir gece kulübü. Eğlenceye ara vermem beni 365 gün eğlendirecek bir mekan lazım diyenlerin sıkça ziyaret ettiği Sortie'den de bahsetmek istiyorum sizlere.

 

 

Bir mekanda aradığınız üç özellik varsa ve bunlar iyi yemek, iyi müzik ve bitmeyen eğlence ise doğru yerdesiniz. İstanbul'un gece hayatının ne denli şaşaalı olduğunu bilmeyenimiz yoktur. İşte bu şaşaayı her saniyesinde yaşayacağınız ileri bir kalitede hazırlanmış bir mekan olan Sortie'de geçirdiğim her gece unutulmaz oluyor. 

 

 

İstanbul'un en büyük gece kulübünde eğlenmek çok cazip. Peki ya o manzarası... Deniz kenarında etkileyici boğaz manzarasıyla sizi kucaklayan Sortie 1000 kişilik kapasitesiyle sadece İstanbulluların değil gören herkesin eğlenmek için zaman yarattığı hatta kalkıp İzmir'den İstanbul'a ilk uçakla kaçtığı gözde bir mekan. Evet hava değişimine ihtiyacım olan bir anda anasayfama Sortie'nin düşmesiyle ilk uçakla İstanbul'a gittiğim de oldu. 
 

 

 Yaz, kış demeden yıl boyunca açık olan Sortie yaz aylarında açık alanı ve 7 farklı restoranı ile de hizmet vermekte. Siz de Levrek Lokum ile damağınızı şenlendirebilir, üzerine meşhur Tiramisu'su ile bu lezzet şölenini arttırabilir, gece boyu muhteşem kokteyllerin ve klasik içkilerin tadını çıkarabilirsiniz.