07 May 2018
Otuzbeşlik

İzmir Bu Hafta Festivale Doyacak ( 7 - 13 Mayıs 2018)

İzmir bu hafta festivale doyacak demiştik... Alsancak Şenliği'nden Ege Rock Fest'e, Uluslararası Bergama Tiyatro Festivali'nden İzmir Gençlik Festivali'ne bu hafta her akşamınızı dolduracak bir festival, tiyatro, konser var! Yaz enerjisiyle, festivaliyle geliyor. Hadi yerimizde durmayalım!

 

Alsancak Şenliği

Kesintisiz 17 yıldır düzenlenen Alsancak Şenliği, Alsancak'ın sokaklarında 8-9 Mayıs'ta can bulacak. Birbirinden güzel etkinliklerle şehrin kültürünü ve tarihini canlı tutan şenliğe tüm İzmir halkı davetli! "Biz birlikte varız!" ve biz birlikte güzeliz...

 

Ege Rock Fest

Ege Rock Fest, 8-9 Mayıs'ta Ooze Venue'de olacak. 8 Mayıs'ta Pentagram, 9 Mayıs'ta Demir Demirkan'ın sahne alacağı festivali, rock müzik severlerin heyecanla beklediği bilgisi elimize ulaştı! Biletler tükenmeden almalısınız. 

 

Bergama Tiyatro Festivali

Bergama’da uluslararası bir tiyatro festivali doğuyor! Bergama Uluslararası Tiyatro Festivali hem ziyaretçilerine hem de Bergamalılara, hep birlikte üreterek, izleyerek, deneyerek ve tartışarak, Türkiye’de örneği olmayan bir deneyim alanı hazırlıyor. ​​10-13 Mayıs tarihleri arasında sadece tiyatronun değil, konserlerin, atölyelerin, panellerin de olacağı çok büyük bir festival sizleri bekliyor. 

 

İzmir Gençlik Festivali

Biz diyelim Fatma Turgut, siz diyin Yüzyüzeyken Konuşuruz. Gazapizm sevenler burada mı? Bu etkinlik onu da sevindirecek. Bulutsuzluk Özlemi'ni seven dostum sana da bir süprizimiz var! 21 ayrı sanatçının sahne alacağı etkinlik 11-13 Mayıs arasında İnciraltı Kent Ormanında!

 

İzmirCon'18

Bu seneki teması Steampunk olan İzmirCon'da buhara doyacaksınız. 12-13 Mayıs tarihlerinde Tepekule Kongre Merkezi'nde yapılacak olan etkinlik yine birbirinden renkli cosplay'lerle görsel şölen yaşatacak. Oyun severlerin heyecanla beklediği İzmirCon için biz de şimdiden heyecanlandık!

 

2'den 2'ye

10 Mart İzmir Arena'da ilki gerçekleşen alternatif müzik festivali '' 2'den 2'ye '' 12 Mayıs Cumartesi günü ikincisiyle Fuar Kübana Gazinosu'nda kaldığı yerden devam ediyor! Canlı performansların gerçekleşeceği, panayır alanının kurulacağı, sanat etkinliklerinin yer alacağı  "2'den 2'ye"festivalinde kimler sahne almayacak ki? Tarkan! Evet Tarkan sahne almıyor :) ama Bedük, YÖKS, IslandMan, Eren Dutlu sahnede tüm müzikseverleri coşturacak. 
 
Oldies' n Goldies Party
İzmir’de bir şehir efsanesi, dans partilerinin en iyisi Oldies’n Goldies Forever Young, 12 Mayıs 2018 Cumartesi gecesi Sold Out Performance Hall'da bir kez daha sizleri eğlenceye davet ediyor. Geçmişte yaşadığınız güzel anıların pozitif enerjisini bedenlerinizde hissedeceğiniz, tüm zamanların en iyi dans parçaları eşliğinde dans ederken dostlarınızla nostaljik ve keyifli bir akşam geçireceğiniz bu partide 50 ve 60’lı yılların rockn’roll’ları, caz dans parçaları, 70’lerden Boney M, Gloria Gaynor, Donna Summer gibi adını sayamayacağımız bir çok sanatçınin şarkılarıyla eğleneceksiniz. 
 
Two Tenors

‘Two Tenors’ müzikal şovu, operadan caza, rocktan blues'a, Latin'den R&B'ye, heavy metalden türküye, poptan arabeske uzanan repertuvarının yanı sıra, dansçıları ve enstrüman ustalarının canlı müzik performanslarıyla seyiricinin karşısına çıkıyor. İddia ediyoruz operayı daha önce hiç böyle izlemediniz. Şovun seyirciyi jüri olarak hissettirdiği müzikalde, kariyerine tiyatro ile başlayıp sonrasında da şan eğitimi ile kendini müziğin içinde bulan başarılı oyuncu-tenor Atılgan Gümüş ve yıllarca dünyanın dört bir yanında sanatını icra eden dünyaca ünlü Türk tenor Cenk Bıyık, sahnede eşsiz vokal tekniklerinin yanı sıra muhteşem dans yeteneklerini de konuşturuyor. Gitmek için heveslendiniz değil mi? Two Tenors 13 Mayıs akşamı Özel İzmir Amerikan Koleji'nde saat 19.30'da!