03 Eki 2017
Otuzbeşlik

İzmir Devlet Opera ve Balesi bugün sezonunu açıyor!

İzmir Devlet Opera ve Balesi yeni sezonu 3 Ekim 2017 Salı günü yani bugün saat 20.00’de Elhamra Sahnesi’nde sunacağı Sevil Berberi operası ile açıyor. 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: İZDOB
 

Efes Opera Bale Günleri dahilinde İZDOB tarafından gerçekleştirilen Gala Konseri ve Romeo ile Jülyet balesi Efes Antik Tiyatro’nun tarihi ortamında sevenleriyle buluşarak katılanlara unutulmaz bir deneyim yaşattı. Hız kesmeden 2017 – 2018 sanat sezonunu yayınlayan İZDOB yeni sezona 3 Ekim 2017 Salı günü saat 20.00’de Elhamra Sahnesi'nde ünlü İtalyan besteci Rossini’nin klasikleşmiş operası Sevil Berberi ile başlayacak.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: İZDOB
 
İZDOB bu sezonda; 7 opera, 1 operet, 1 müzikal, 6 bale, 1 requiem, 1 dans tiyatrosu, 2 çocuk oyunu ve eğitim etkinliklerini de artırarak İzmirli sanatseverlerin beğenisine sunacak. 
Geçen yıllarda olduğu gibi; Elhamra Sahnesi’nin yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, Dokuz Eylül Üniversitesi’ne ait Sabancı Kültür Sarayı, Ege Üniversitesi’ne ait Atatürk Kültür Merkezi, Karşıyaka Belediyesi’ne ait Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesi’nde de etkinlikler sunulacak. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: İZDOB
 
İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin 2017-2018 sezonunda sahneleyeceği yeni eserler Verdi Requiem, Don Giovanni “opera”, La Forza del Destino (Kaderin Gücü)  “opera”, Duvara Karşı  “opera”, Bach & Minyatür “bale” Geçen sezonlarda sahnelenen ve bu sezonda da yinelenecek eserler ise Sevil Berberi “opera”, Çakırcalı Efe “dans tiyatrosu”, Samson ile Dalila “opera”, Romeo ile Jülyet “bale”, Bach Alla Turca - Dansın Rengi “bale”, Madama Butterfly “opera”, Kamelyalı Kadın “bale”, Hekimoğlu “opera”, İlkbahar Ayini “bale”, Kanlı Nigar “müzikal”, Yarasa “operet”, 1001 Gece Masalları “bale” eserleridir.
Sezon programına www.dobgm.gov.tr  sitesinden ulaşabilir Elhamra Gişesi ve www.biletiva.com adresinden bilet satın alabilirsiniz. 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: İZDOB