07 Eyl 2018
Seçil Şeker

İzmir Enternasyonal Fuarı Çim Konserleri'nde Kimlerle Eğleneceğiz?

Konser listesine bakarken önümüzdeki 10 geceki planımı yapmış bulundum. Onların Burning Man'i varsa bizim de Enternasyonal Fuar'ımız var. Hem de güneş enerjilerimizi söküp üzerimize takmamıza gerek yok. En rahat kombinlerimizle eğlencenin doruklarına çıkıp çılgınca dans edeceğiz. Konserlerden önce bize bir selam vermek isterseniz Sanat Sokağı'nda birbirinden tatlı ve lezzetli hediyelerle sizi bekliyor olacağız. 

 

Nazan Öncel 

 

İzmirli başarılı ve asi sanatçı Nazan Öncel 1961 yılından beri sanat hayatının içinde. O çok sevdiğin şarkılar var ya bir çoğuna baktığında görüyorsun ki o içine işleyen sözler hep Nazan Öncel’e ait. Sesi desen bir yaz gecesi Kordon’da çimlere uzanmışsın da güneşin batışıyla çıkan o tatlı rüzgar sanki yüzünü yalıyor. 7 Eylül akşamı kendinizi Fuar’daki çimlere bırakıp tatlı bir esintiyle birbirinden güzel şarkıları dinlemek için yapmanız gereken tek şey 87. İzmir Enternasyonel Fuarı'na gelmek! 

 

Sertab Erener 

 

Vur Yüreğim, Yanarım, Kumsalda, Zor Kadın... Doksanlara yetişmiş olmanın dayanılmaz keyfiyle tüm şarkıları ezbere bilmek çok güzel. 8 Eylül akşamı çimlerde karşılaşıp sizlerle şarkı söylemeyi çok isterim. Bazı şarkılarda ağlar bazı şarkılarda coşarız. Bu arada iki gününüz var! Everyway That I Can şarkısında hepimiz kareografik bir şekilde dans ediyoruz! Bende kaareografi tam, hadi siz de çalışmalara başlayın!  

 

Hakan Aysev 

İlkokul yıllarında müzik dersinden kalırmış Hakan Aysev. “Yok canım!” demeyin. Geç bile keşfetmiş yeteneğini ama ne de iyi keşfetmiş. Böylesine güçlü, böylesine yeri göğü hizaya sokacak ton canlı dinlenmez de es geçilir mi? 9 Eylül akşamı "vay be ne yetenekler var dünyada" düşünceleri eşliğinde büyülü şarkıları dinlemek büyük bir lütuf.  

 

Kenan Doğulu 

Evet, o şarkıyı Beren Saat ağladığı için yazmış. Ahh şu hayatta nasıl aşklar var! Yok yok aşk ölmüş olamaz. Sene 2001, Kenan Doğulu ciddi bir kaza geçiriyor. Ben evde ayıptır söylemesi Kenan da Kenan diye salya sümük ağlıyorum yaşımın daha iki haneli sayı bile olmasına aldırmadan! Kimse bizlerin Kenan(!) aşkını sorgulamasın. Belki şarkı yazamadık yeteneğimiz yoktu ama çok sevdik! Kenan Doğulu Fan Club Başkanı olarak 10 Eylül akşamı kendimi sahneye atmayı planlıyorum. Siz korumaları oyalayın, hepinize imzalı fotoğraf alacağım söz! 

 

Hey Douglas – Ceza 

Çim konseri içerisinde en alternatif gece 11 Eylül gecesi olacak. Mükemmel yorumlamalarıyla Hey Douglas, Suspus(!) bir şekilde ayar veren Ceza mükemmel bir gece yaşatacak bize. Heyecanla beklenenler listesinin üst sırasında yazalım bu konseri de! 

 

Aleyna Tilki 

Yeni şarkısıyla “Kız sen ne ara büyüdün de arabesk pop yapar oldun!” dedirtip birazcık hayal kırıklığı yaşatan popun minik ama artık 18’lik yıldızı Aleyna Tilki 12 Eylül’de Fuar Çim Konserleri kapsamında sahne alıyor. Eminim birkaç haftaya kalmadan en yeni şarkısını da ezberleyeceğim ama şimdilik konserde eski (eski demek ne kadar doğru tartışılır) şarkılarına eşlik edeceğim kesin.  

 

Berkay 

Berkay gelir de öyle güzel yürüyen zilli ve İzmirli kızlar konsere akın etmez mi? Eder. 13 Eylül’e yapacağınız tek program bu konser olsun çünkü Berkay İzmir’de bir başka eğlendiriyor. Tamam 15 yaşında gelmiş İzmir’e ama en eğlenceli zamanlarını da İzmir’de geçirmiş bence. Kesin İzmirli diyebileceğimiz enerjide, yerinde duramayan, en önemlisi de çok eğlendiren bir sahneye sahip Berkay. Şimdi de Berkay Fan Club Başkanı gibi oldum değil mi? Çünkü öyleyim! 

 

Gülşen

Yanım çok kalabalık sesin gelmiyor bağır! Müzik son ses BANGIR BANGIR! Melodisiyle okudunuz değil mi? Tamam o zaman sizlerle de 14 Eylül akşamı buluşuyoruz. Be Adam, Of Of, Kardan Adam derken nasıl bir şölen olacak orada siz düşünün. E ne diyelim, yatcaz kalkcazyatcaz kalkcazyatcaz kalkcaz hop konserdeyiz! 

 

Fettah Can 

Yine bir “Aaa o şarkı Fettah Can’ınmış!” sendromuyla baş başayız. Tüm o güzel, naif sözlerin altından Fettah Can mı çıkar? Çıkıyor. Yeterince Türkçe Pop’a hakimseniz şarkının tınısından, sözlerin kalbe dokunan naifliğinden altında Fettah Can imzası olduğunu şıp diye anlarsınız. 15 Eylül’de kaçırılmayacak gecelerden biri olacak İzmir’de. 

 

İrem Derici 

Diva’mız var, Kraliçe’miz var peki ya delimiz? O da var! Sahnesini en merak ettiğim, kankası olabilmek için sol böbreğimi verebileceğim en eğlenceli popçulardan biri. Edis’e sürekli evlenme teklifi etmesiyle gündemde bu ara. Bir de yeni şarkısı "Ben Tek Siz Hepiniz". Bayıla bayıla yeni şarkısını da dinliyorum. 16 Eylül akşamı da canlı canlı dinleyeceğim. "Bir gün kapımı çalacak biliyorum, elinde tek taş bir yüzük" diye de ağlayabiliriz. Gelin sarılalım!