19 Eki 2017
Seçil Şeker

İzmir Fashion Week ile Moda'ya Davetlisiniz

 
Kaynak: izmirfashionweek
 
 
Dünyanın en fazla gelinlik üreten şehri İzmir olur da İzmir'in moda haftası olmaz mı? Rönesans Ajans'ın hazırladığı bu organizasyonda birbirinden ünlü İzmirli tasarımcılar ve Rönesans Ajans'ın modelleri podyumun tozunu attırıyorlar. Biz de Rönesans Ajans'ın sahibi Akif Örük ile buluştuk ve beş sezondur büyük bir profesyonellikle devam ettirdikleri İzmir Fashion Week hakkında sohbet ettik. Keyifli okumalar. 
 
Kaynak:ajansronesans
 
 
İzmir Fashion Week'in kaçıncı sezonu bu?

Fashion Week'in 5. sezonu yapılıyor. İsim hakları tamamen bende. 2 yıl bekledim ve sonunda aldım. Bizim için çok özel bir organizasyon, bu yüzden de defilelerimizde sadece yerli modellerle çalışıyoruz.  

İzmir güzel ve çekici kadınların şehri... Modayla da ilgiliyiz. İzmir Fashion Week'in başarısı sizce nedir?
İzmir dünyanın en çok gelinlik üreten yeri. İzmir'den çok değerli tasarımcılar çıkıyor. İnanılmaz yetenekliler ve hayal güçleri var. İzmir'de böyle bir potansiyel olduğu için büyük çoğunlukta İzmirli model ve İzmirli tasarımcılarla bu işi gerçekleştiriyoruz. Tabii ki bu bir ekip işi. Yanımızda bize destek veren bir çok kurum, kuruluş ve dergi var. 

Kaynak: izmirfashionweek
 

İzmir Fashion Week ne sıklıkla düzenleniyor?
Altı ayda bir sezon olarak etkinliğimizi düzenliyoruz. Yurt dışındaki moda haftalarından farklı olarak önümüzdeki sezonu değil içinde bulunduğumuz sezonun gösterimlerini yapıyoruz. 2018 yaz değil de, 2018 kışı görecek gelen misafirlerimiz. Türkiye'de bu şekilde yürüyor.

Bu organizasyon çok güzel bir madalyon. Bizler geliyoruz defileleri izleyip, moda hakkında bilgileniyoruz. Peki bu madalyonun öteki yüzü neleri hedefliyor?
İzmir'de tasarım mantığı yeni yeni oturuyor. Biz bu organizasyonda tasarımcıyı firmayla buluşturma imkanı sağlıyoruz. 5. sezonda da bu şekilde ilerliyoruz. Nisan ayında yapılacak olan organizasyon markalarla doldu mesela şu an. Üç gün yetmiyor artık bize ve dört güne çıkarmayı düşünüyoruz.

Desteklerle büyüyoruz ve büyüdükçe markalaşıyoruz. İzmir Fashion Week, İzmir için önemli bir konuma gelmiş durumda. 

Kaynak: marmaragundem
 

İsteyen herkes organizasyonunuzda ziyaretçi olabiliyor mu?
Geçtiğimiz sene 6 bin ziyaretçimiz oldu. Halkımıza açık biletli bir organizasyon. Kesinlikle daha büyük bir alana geçmeyi istiyoruz fakat konum olarak Hilton; gerek ulaşım, gerek ambiyans açısından bize çok uyuyor. Daha önce Arena'da yapıyorduk ama ulaşım sıkıntıları yaşanıyordu. Alan sıkıntısı yaşıyoruz maalesef. 

Sadece Rönesans Ajan'ın mankenleriyle mi çalışıyorsunuz?
Organizasyon çok büyük olduğundan ona yetişemiyorum ama tamamen yerli mankenlerle çalışıyoruz. İstanbul'dan gelen top modellerimiz ve başka modellerimiz de var. 70'e yakın model yürüyecek. Erkek modası da gösterileceği için çok sayıda mankenimiz olacak. 

Organizasyon açısından 2017 Kış Sezonu'nda geçtiğimiz Fashion Week'e göre değişiklikler olacak mı?
Belli bir standardımız var. Tasarımcıların tasarımlarına kalıyor değişiklikler. 

Kaynak: izmirfashionweek


Eklemek istediğiniz bir şeyler var mı?
Bu bir birleşim ve oluşum. Desteklediğiniz için teşekkür ederiz. Hep beraber büyüyoruz ve bu çok keyifli bir süreç.