27 Nis 2017
Seçil Şeker

İzmir Organik Yaşam Festivali Başlıyor!

İzmir'in en güzel ve en gözde festivallerine ev sahipliği yapan İzmir Arena, Anfora Events iş birliğiyle yepyeni bir festivale imza atıyor.  Deniz kenarına kurulan sofralarda kahvaltıdan, barbeküye, açık hava sinemasından atölyelere kadar organik yaşama dahil her şey bu festivalde! Ziyaretçilerine unutulmaz bir gün yaşattıracak festivalin tüm detayları yazımızda... 
 
Kaynak: Organik Yaşam Festivali
 
Öncelikle bu etkinliği düzenleyen kişileri tanımak isteriz. 
 
İzmir Organik Yaşam Festivali'ni, Anfora Events ve İzmir Arena ile ortaklaşa gerçekleştiriyoruz. Anfora Events olarak, 2007 yılından beri kurumsal organizasyonlar ve ağırlıklı olarak da festival çalışmaları yürütmekteyiz. İzmir Arena ise, İzmir'in en büyük ve kaliteli etkinlik mekanlarının başında yer almaktadır. 
  
İzmir Organik Yaşam Festivali'nin çıkış noktası neydi? 

Son yıllarda, "organik yaşam" kelimesini çok sıklıkla kullandığımızı fark ettik. Aslında "organik yaşam" hepimizin doğasında var olan bir yaşam şekli. Özellikle son yıllarda, artan teknoloji ve şehirleşmenin etkisiyle, hepimiz kendi doğamızdan gittikçe uzaklaştık. Buna bağlı olarak, hepimizin doğal olana özlemi ve duyarlılığı gittikçe arttı. Biz de bu duruma dikkat çekmek, katkı sunabilmek için "organik yaşam" temalı bir festival düzenlemeye karar verdik. 


Kaynak: Facebook

Bu kadar kapsamlı bir etkinlik düzenlemek için nasıl bir ekip kurdunuz? 
 
Festivalimizin teması "organik yaşam" olduğu için kapsamlı bir çalışma yürütmemiz gerekti. Buna bağlı olarak da, kendi alanında uzman kişilerden oluşan özel bir ekip kurduk. Ekibimizin oluşturulma sürecinde oldukça titiz davrandık. 


Kaynak: Facebook
  
Etkinliğin içeriğinden biraz bahseder misiniz ? 

Etkinliğimizi oluştururken, hep İzmir'e yakışır bir bahar festivali hayal ettik. İçinde söyleşilerin, çocuk ve yetişkin atölye çalışmalarının, müzik, dans ve sinemanın olduğu, katılımcılarımızın keyifli ve faydalı vakit geçireceği bir festival tasarladık. Ayrıca katılımcılarımız, deniz ve çimlerin buluştuğu Arena'da, piknik yapabilme, barbekü ve açık hava sineması keyfi de yaşayabilecekler. Tüm bunlara ek olarak bizi bu etkinlikte yalnız bırakmayan, stand açarak hem tadım hem satış yapacak firmalarımız ve destekçilerimiz de bizimle birlikte olacaklar. 
  
Kaynak: Organik Yaşam Festivali

Sivil toplum kuruluşlarına destek veren bir festival misiniz? 

Festivalimizin içeriğini oluştururken sivil toplum kuruluşlarına destek vermek özellikle dikkat ettiğimiz bir noktaydı. Ekibimizde sadece sivil toplum kuruluşlarımızla ilgilenen arkadaşlarımız bulunmakta. Festivalimiz süresi boyunca yer vereceğimiz on iki sivil toplum kuruluşu, kendilerine tahsis edilen özel bir alanda bizimle birlikte olacaklar. 
  
İlerleyen günlerde yeni etkinlikler düzenleyecek misiniz? 

Festival bittikten sonra yeni etkinliklerimizin çalışmalarına hemen başlayacağız. Projelendirmiş olduğumuz festival ve fuarlarımız var. 
  
Okuyucularımız yeni etkinlikleriniz, nereden takip edebilirler? 

Yeni etkinliklerimizi Anfora Events facebook ve instagram hesaplarımızdan takip edebilirler. 
  
Son olarak eklemek istediğiniz bir şeyler var mı? 

"Sevdiklerimle birlikte, İzmir'in en güzel manzaralarından birine sahip, denize sıfır, oksijen deposu bir alanda; satın aldığım ürünlerle kahvaltımı yapıp, konserleri dinleyip, çocuğumun, animatörler eşliğinde oyun parkurlarında oynayışını izlerken; yaşlı annemin uzman söyleşilerini dinlerken, çeşitli ikramların tadına bakmak ve günün ilerleyen saatlerinde organik ve doğal ürünlerden oluşan barbekü eşliğinde, açık hava sinemasının tadını çıkarmak istiyorum." diyen 70'den 70'e her bireyi festivalimize bekliyoruz.