Yazılar

İzmir'de Haftanın En İyi Etkinlikleri (11-17 Aralık)

Paylaş
11-12-2017
Gülay Güler

Soğuklar kapımızı çaldı ama bu soğuk biz İzmirlileri evlerine kapatmaya yetmez. Otuzbeslik.com içinizi kaynatacak haftanın en iyi etkinliklerini hazırladı. Güzel bir hafta diliyoruz.

 

Kabus Kerim, 13 Aralık’ta Breathe Exclusive Series kapsamında Ooze Venue’de

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Ooze Venue

 

Karakan, SES ve Cartel gibi gruplarla yaptığı çalışmalarla tanınan Türkçe rap müziğin öncü isimlerinden Kabus Kerim, 13 Aralık’ta Breathe Exclusive Series kapsamında Ooze Venue’de. Bu özel gecenin başlangıcını Damla Tek, kapanışını Kadir Okan Güven yapıyor olacak.

 
 

Allame, Kamufle, Tahribad-ı İsyan, DJ Hırs ve Ceza 14 Aralık'ta İzmir Arena'da

Kaynak: İzmir Arena

‘’Rap Mahal Birlikte Güzel’’ konser serisinde rap müziğinin yükselen isimlerinden Allame, Kamufle, Tahribad-ı İsyan ve DJ Hırs sahne alacak. Türkçe rap müziğinin en önemli isimlerinden Ceza, seri kapsamında İzmir konserinde sahne alacak. Serinin sadece İzmir ayağında yer alacak Ceza, DJ performansıyla en sevilen şarkılarını İzmirli sevenleri karşısında gerçekleştirecek.

 

Oceanvs Orientalis 16 Aralık Cumartesi 1888 kabininde

 

Meksika Maya Hearts ve Burning Man’deki performanslarıyla dikkatleri üzerine çeken Oceanvs Orientalis 16 Aralık Cumartesi 1888 kabininde olacak. Oceanvs Orientalis, Şafak Öz Kütle tarafından kurulmuş, elektronik müzikteki “estetik anlayışını” sorgulayan kolektif bir oluşum.Oceanvs Orientalis birçok kişiden oluşabileceği gibi, yalnız da kalabiliyor. Kendini, binlerce yılda oluşabilmiş müzik mirasının arkeolojik tınılarıyla harmanlıyor ve bu bağlamda “her şeyin doğudan geldiğine” inanıyor. Pratik kullanımı açısından elektronik tabanlı şarkılar yapsa da her enstrümanı kendi sanatçısının seslendirdiği bir dans orkestrası olmayı hedefliyor.

 

Arabesque Project 16 Aralık'ta İz Performans Sahnesi'nde

Kaynak: Kültür Sever


Her kesimden dinleyicinin içindeki arabesk aşkını ortaya çıkarmakla nam salmış olan, Türkiye'nin ilk ve tek arabesk grubu Istanbul Arabesque Project (IAP), 1 Aralık Cuma gecesi, 4 kişilik bir yaylı grubuyla birlikte, Moda Kayıkhane Sahnesi'nde müzikseverlerle buluşacak. Geçtiğimiz günlerde, büyük yorumcu Kamuran Akkor'la, 'Kaç Kadeh Kırıldı' isimli eserde yaptıkları düet ile listelerde üst sıralara tırmanan Istanbul Arabesque Project, 7 sene önce kuruldu. Yaptığı arabesk düzenlemelerle dikkatleri çeken, bununla yetinmeyip kendi arabesk tarzını yaratıp bu yolda besteler yapan, Kamuran Akkor'dan Ibrahim Tatlıses'e birçok arabesk duayeninin eserlerini gururla seslendiren IAP, 23.00'de sahnede olacak.

 

Can Bonomo, 17 Aralık'ta Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu Sahnesi'nde

Kaynak: Sanatatak

 

İlk albümü “Meczup” ile kalabalık bir takipçi kitlesi oluşturmayı başaran Can Bonomo, ikinci albümü "Aştan ve Gariplikten" ile de aynı başarıyı yakaladı. Can Bonomo, Alaturka nağmelerden İndie melodilere gezinen, zengin ve müzikal olarak çok renkli sahnesi ile dinleyicilerin kulakları için yine bir ziyafet sunmaya hazırlanıyor. 

 

Gloomy Sunday 17 Aralık'ta Bornova Sahnesi'nde

Kaynak: Gloomy Sunday

 

17 Aralık kasvetli bir pazar akşamında buluşuyoruz! Hard rock ve Heavy Metal ile Band Over içimizi ısıtacak. Ardından Dateless Tears, Doom ve Death Metal'in karanlığını bize hissettirecek. Sails of Serenity ise sahneyi Metalcore ile yıkıma uğratıp gecenin finalini Modern Heavy Metal ile One More Page'e bırakacak! Giriş Ücretsizdir.