24 Mar 2019
Bensu Tekin

İzmir'de Çizgi Roman Dünyası

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: tr.ign.com

Çizgi roman ilk olarak 19. yüzyılda ortaya çıkmış ve günümüze gelene kadar bir çok okuyucu kitlesi kazanmıştır. Öyle ki bu okuma tutkusu kendini koleksiyona hatta yaşam tarzına çevirmiştir. Evlerde özel köşeleri yapılan Marvel karakterleri, eski basımların biriktirildiği kütüphaneler, sevilen karakterlerin tişörtleri, çantaları, kupaları okurlarının hayatının bir parçası olmuş durumda. Nasıl olmasın ki? Sizce de harika değiller mi? Otuzbeşlik olarak çizgi roman tutkunları için İzmir'de gidilebilecek çizgi roman satan dükkanların listesini çıkardık, keyifli okumalar.
 
İzmir Arka Bahçe Çizgi Roman Dükkanı
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: İzmirarkabahçeçizgiroman
 
Bu yazıyı hazırlarken yaptığım araştırmalar sırasında sürekli karşıma çıkan dükkan, Arka Bahçe Çizgi Roman dükkanı oldu. Sevenlerini mutlu eden, çizgi roman adına birçok parçayı bulabileceğiniz bir yer. İzmir, Alsancak'ta yer alan bu mağazada yok yok. Fantastik romanlar, süper kahramanların özel figürleri, hediyelik eşya, kupa, tişört gibi bir çok parçaya tek bir dükkanda kolayca ulaşabilirsiniz.
 
 
Baykuş
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Baykuş Kitabevi
 
İzmir'in Karşıyaka ilçesinde yer alan Baykuş, uzaklardaki çizgi roman sevenleri de düşünmüş ve okurlarına dükkana gitmeden internet üzerinden kolaylıkla alışveriş yapma imkanı sunmuş. Dükkanda mangalar ve Marvel gibi dev çizgi roman ekiplerinin dışında Art Spiegelman, Joe Sacco gibi isimlerin kitaplarını, Martin Mystere, Örümcek Adam ve Mister No gibi çizgi roman tutkunlarının aradığı karakterlerin eski maceralarını da bulabilirsiniz.
 
 
Pınar Kitap
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Pınar Kitap
 
 
İzmir Alsancak'ta yer alan Pınar Kitap; çizgi roman skalası geniş, okurlarına aradıklarını bulmalarında yardımcı olan bir sahafiye. Koleksiyonları içinde eski western, fantastik, bilim kurgu, polisiye, korku sineması ve çizgi roman sinema uyarlamalarının afişleri, kamera arkası set fotoğrafları, sanatçı fotoğrafları ve eski yeni tüm magazin haberleri yer almaktadır. Siz de çizgi romanda farklı dokular arıyorsanız Pınar Kitabevi'ne uğramanızı tavsiye ederiz.
 
 
Uçan Ada Çizgi Roman
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Uçan Ada

Sevenleri buraya ''İzmir'in çizgi dünyaya açılan kapısı'' demiş. Uçan Ada'da Çizgi roman, figür, tişört, takı gibi bir çok ürünü bir arada bulabilirsiniz. Alsancak'ta yer alan bu mağaza misafirperver oluşu ve yaptığı indirimlerle de biliniyor. Çizgi roman seviyor ve yeni yerler arıyorsanız Uçan Ada'ya uğrayabilrisiniz.
 
Doğan Sahaf
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: DoğanSahaf
 
Yine İzmir Alsancak'ta yer alan Doğan Sahaf okurlarına her dilden çizgi roman bulma imkanı sağlıyor. Burada İkinci el, eski - yeni basımları kolaylıkla bir arada bulabilirsiniz. Sadece almak için değil okumak için de gidebilirsiniz. '' Yeter ki oku, çay bizden.'' felsefesiyle yola çıkmış bu yer insanın içini ısıtmıyor değil. Çizgi roman satan dükkan arayışındaysanız Doğan Sahaf'a uğramalısınız.