27 Haz 2020
Gülay Güler

İzmir'de Evcil Hayvanlarınızı Güvenle Bırakabileceğiniz Kedi ve Köpek Otelleri

Patili dostlarımız ailemizin birer üyesi. Seyahate çıkarken, acil bir işiniz çıktığında, taşınırken kedi ve köpeklerinize bakacak bir yer arıyorsanız bu liste tam size göre. Onlara bizim baktığımız gibi bakacak pek çok kedi ve köpek oteli mevcut. Bu merkezler ve oteller ile patili dostlarınız hakkında dilediğiniz zaman bilgi alabilir, onları canlı kamera akışından izleyebilir, 7/24 sağlıklarıyla ilgilenecek veterinerlerin varlığıyla içinizi rahat tutabilirsiniz.

Bobyland Köpek Oteli

Güzelbahçe'de yer alan Bobyland Köpek Oteli, Türkiye'nin ilk ve tek 5 yıldızlı köpek oteli. Avrupa standartlarında hizmet sunan otelde 24 adet bungalov ev tarzında kulübe bulunuyor. Isı yalıtımlı ve klimalı odalarda stresi azaltmak için özel müzik yayını yapılıyor. Patili doslarımızın güvenliğini de düşünen Bobyland'de, 24 saat kamera kaydı alınıyor ve kayıtlar çevrim içi olarak web sitesinde yayınlanıyor. Ayrıca otelde 24 saat görevli personel bulunuyor. Tüylü dostunuzu şımartmak için her ayrıntıyı düşünen Bobyland, havuz ve masaj hizmeti de sunuyor.

 

Detaylı bilgi ve yol tarifi için tıklayın.

İzmir Köpek Bahçesi

Kemalpaşa'da bulunan İzmir Köpek Bahçesi, bir köpek çiftliği değil. Buraya gelen köpekler 3.5 dönümlük bahçede sabah 07.00'den akşam 20.00'ye kadar bir arada ve özgürce dolaşıyorlar. Köpek bahçesine yalnızca uyumlu, sosyal köpekler misafir ediliyor. Rottweiler, Dogo gibi güçlü cinsler kabul edilmiyor. Otele ilk kez gelen bir köpeğe sosyallik testi yapılıyor. Uyum sağlayanlar bahçeye kabul ediliyor. Köpek satışına karşı olan işletme sadece hayvan sahiplenmek isteyen kişileri yuva arayan köpeklerle buluşturmada yardımcı oluyor. Grup ve özel dersler köpeklerin sahibiyle beraber veriliyor.

 

Detaylı bilgi ve yol tarifi için tıklayın.

Abidin & Dino Kedi Köpek Oteli

Butik otel mantığı ile hizmet veren Abidin Dino Kedi & Köpek Oteli 2.300 m² arazide, zeytin ağaçlarının altında, sekiz metrekare kulübelerde misafirlerini ağırlıyor. Köpekler otelin bahçesinde özgürce, mutlu bir şekilde bir arada oynayabiliyor. Otelde misafirlerlerin ailelerinin içi rahat etsin diye 24 saat kamera kayıdı alınıyor. Köpeğinizi ya da kedinizi bıraktığınızda şifre ile telefonlarınızdan giriş yapıp, dostlarınızın durumunu takip edebiliyorsunuz. Otelde tüylü dostlarınız için her türlü konfor düşünülmüş. Dostlarınızı araç gürültüsünden ve korna sesinden uzak, sakin bir ortam, keyifli dostluklar ve güzel bir yüzme havuzu bekliyor. Otel eğitim hizmeti de veriiyor. 

 

Detaylı bilgi ve yol tarifi için tıklayın.

Dog Academy Köpek Çiftliği ve Köpek Oteli

Eğitim ve konaklama hizmeti veren Dog Academy Torbalı’da yer alıyor. 3.500 m²’lik alana sahip olan tesiste 44 müstakil padok, dört karantina padoğu, üç hamile köpek padoğu, dokuz açık köpek padoğu, veteriner muayene odası ve köpek banyo ve traş odaları bulunuyor. Kapalı binaların tümünde ısı yalıtımı ve yerden ısıtmalı kalorifer; kapalı barınak ve eğitim binalarında klima bulunuyor. Dog Academy’de eğitimler köpek eğitim meslek okullarından mezun, deneyimli eğitmenler tarafından veriliyor. Eğitmenler köpekleri gözetim altında tutmak adına sürekli olarak çiftlikte yaşıyorlar. Ayrıca tesiste haftanın yedi günü, 24 saat veteriner hizmeti sunuluyor. Hijyen konusunda çok titiz olan Dog Academy'de her gün genel temizlik sonrası UV lambaları ile sterilizasyon yapılıyor. 

 

Detaylı bilgi ve yol tarifi için tıklayın.

Dost Köpek Çiftliği

Seferihisar'ın Kavakdere Köyü'nde 3800 'lik alanda faaliyet gösteren çiftlikte veteriner kliniği, Pet Shop, banyo, 19 adet yarı açık yarı kapalı kulube, sekiz adet XXL kulübe, bir adet rehabilite odası ve iki adet karantina odası bulunmaktadır. Büyüklükleri 4 ile 12 m² arasında değişen kulübelerin tamamında ısıtma ve soğutma sistemleri bulunuyor. Tüm köpekleri kendi dostları gibi gören çiftliğin 1500 m² dolaşma alanında köpeklerin %95'i sosyalleşip koşturabiliyorlar.  

Sağlık konusuna çok önem verilen tesiste her köpeğin sağlık ve bakım kartları Dost Köpek Çiftliği tarafından tutulup takip ediliyor. Uzman veteriner kontrolü altında tutulan köpeklerde herhangi bir rahatsızlık tespit edildiğinde, anında müdahale edilebiliyor. 

 

Detaylı bilgi ve yol tarifi için tıklayın.

Canifornia Dog Hotel

Gelen misafirlerinin mutlu olması için her şeyi düşünen Canifornia'da gün, sabah 8.30’da kahvaltı ile başlıyor ve köpeklerin gezinti alanlarında oynayıp enerjilerini atmasıyla devam ediyor. Oyun zamanında odaları temizleniyor. Misafirlerinin her biri ile ayrı ayrı ilginenen otelde köpekler günde en az iki kez gezintiye çıkarılıyor. Canifornia Köpek Oteli'nde tüylü dostlarımızın ihtiyaç duydukları her şey bulunuyor. Otel özel güvenlik kameraları ile takip edilip özel güvenlik firması tarafından korunuyor. İsterseniz cep telefonunuza indireceğiniz bir uygulamayla köpeğinizi 7/24 izleyebilir, soğuk havalar için ısıtıcı hizmetini standart paketinize ekletebilirsiniz. Sözleşmeli veteriner hekimler tüm köpeklerin bakımı ile yakından ilgileniyor, acil bir durumda ise anında müdahale ediliyor. Sağlık ve hijyen kurallarına harfiyen uyan otele aşısı olmayan köpekler kabul edilmiyor. Dilerseniz köpek servis hizmetinden de yararlanabilirsiniz.

 

Detaylı bilgi ve yol tarifi için tıklayın.

Grande Sole Dog Resort

İzmir'in en büyük köpek merkezi olan Grande Sole Dog Resort konaklama ve eğitim hizmeti veriyor. Grande Sole Dog Resort eğitim konusunda sadece köpeklerin değil sahiplerinin de eğitilmesi gerektiği yönünde bir eğitim felsefesine sahip. Son teknoloji ile donatılmış Grande Sole Dog Resort'un 12.500 m2 alanında köpekler bir arada koşturup oynayarak sosyalleşebiliyorlar. Tüylü dostlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayan, butik otel anlayışı ile hazırlanan odalar 9 m2 villa tipi olup her odada kendine özel çim bahçe, kaymaz granit zemin, granit duvarlar, infrared ısıtma ve hijyen için UVC sistemi bulunuyor. Köpeğini 7/24 izlemek isteyenler, kameralı odaları tercih edebilirler. 

 

Detaylı bilgi ve yol tarifi için tıklayın.

Vesta Köpek Eğitimi & Köpek Oteli

İzmir'de köpek eğitimi ve köpek oteli hizmeti veren Vesta Köpek Oteli'nde minik dostlarınıza evinizdeki konfora en yakın koşullarda bakılıyor. 5.400 m²'lik bir alan üzerine inşa edilen Vesta'da çok sınırlı sayıda köpeğe butik otel anlayışıyla tasarlanan 15 oda ile hizmet veriliyor. Köpeğiniz kendine ait odasına istediği saatlerde girip çıkabiliyor. Otelin 10 odasının müstakil bahçesi bulunuyor. Yavru eğitimi, temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi ve koruma eğitimi gibi alanlarda eğiitimler veren Vesta, köpek sahipleri için de profesyonel destek veriyor. 7/24 güvenlik kameraları ile denetim ve kontrol altında olan tüylü dostlarımız aynı zamanda kendini köpeklere adamış donanımlı çalışanların gözetiminde bulunuyor.

 

Detaylı bilgi ve yol tarifi için tıklayın.

Patili Ev Köpek Oteli

Patili Ev Köpek Oteli, patili dostlarınızın kendilerini evlerinde gibi hissedecekleri bir yer. Misafirlerine sınırsız ilgi göstermek isteyen otel sınırlı sayıda misafir kabul ediyor. Gerçek ev ortamında can dostlarınız istedikleri zaman bahçeye çıkabilir, oyun oynayabilir, dilerlerse özel odalarına çekilebilirler. Patili Ev Köpek Oteli'nde sabah, öğle ve akşam yürüyüşleri yapılıyor, eve dönüşte ise hijyenik temizlikleri yapılıp tüyleri taranıyor. Bolca yürüyüş ve oyunun ardından enerjilerini attıktan sonra gece güzel bir şekilde uykuya dalıyorlar. Misafir ağırlamakta seçici davranan otel agresif, saldırgan veya davranış bozukluğu sergileyen dostları kabul etmiyor. Otel davranış bozukluğu sergileyen köpekler için eğitimler de veriliyor.

 

Detaylı bilgi ve yol tarifi için tıklayın.