İzmir'de Gece Yükselirken

Kaynak: myfirstbooking.com
“Ege’nin İncisi” olmak elbette kolay değildir. Gündüzünde deniziyle güneşi buluşturan efsanevi etkisini, gece olup da karanlık çöktüğünde de damaklarda kalan o unutulmayan tat olarak bitirmesi gerekir. İzmir gecelerini unutulmaz kılacak ayrıntılar sizlerle…

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: 2016 Remix DJ Ringtone
 
DJ OĞUZ YÜCEL

1992 İzmir doğumlu olan DJ Oğuz YÜCEL, asıl mesleğinin DJ'lik olduğunu, hayatı boyunca başka bir meslek yapmak istemediğini ve zaten yapabileceğini de hiç zannetmediğini ifade ediyor. DJ'lik yolculuğu, katıldığı afternoon partilerinde başlamış.

DJ kabininde hissettiğinin tarifsiz bir his olduğunu, zaman zaman hayatında karşılaştığı problemlerde mesleğinin ona iyi geldiğini vurguluyor. Bu işi gerçek anlamda yapabilmek için müziğe âşık olmak gerektiğini söyleyen DJ Oğuz YÜCEL diğer amaçlar için bu işe başlarsanız hiçbir ilerleme kaydedemezsiniz diye de ekliyor. 

Sevdiği tarz ise house müzik, fakat müşterinin algısına göre de hareket edebiliyor. DJ Oğuz YÜCEL çarşamba-cuma-cumartesi geceleri ELMA STANDART CLUB/ FOLKART TOWERSda sizlerle buluşuyor. Yaz sezonunda Kuşadası Ex Club’ta sizlerle buluşmaya devam edecek.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Moe
 
1977 İzmir doğumlu DJ Koray ÖZBAĞCI; 1996 yılında başlamış olduğu DJ'lik kariyerinde 21. yılı geride bıraktı. Event'lerde; house müzik, Sabit çıktığı mekânlarda ise commercial müzik çalıyor. Esas mesleğinin DJ'lik olduğunu ve DJ'liğin onun için hobi olarak kalamayacağını mesleği olarak daim kalacağını söyleyen DJ Koray ÖZBAĞCI; çarşamba-cuma-cumartesi geceleri MOE/ALSANCAK’ta sizler için müziğin kalbine dokunuyor.
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Noxx
 
 
1989 doğumlu olan DJ Remzi BAŞAKBUĞDAY, taekwondo dalında eski milli sporcu, şu anda da Dokuz Eylül Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü'nde okuyor. 2005-2006 yıllarında ilk defa Kordon Play Bar “DJ mert.co” yanında usta-çırak ilişkisi olarak başladığı DJ'lik yolunda daha sonra kendisini geliştirerek ekipman sahibi olduğunu, kendi stüdyosunu kurup bu işi daha da ilerlettiğini ifade ediyor. Kulaklarınıza çalınacak müzik, DJ Remzi BAŞAKBUĞDAY’ın listesinden (commercial-rnb-türkçe pop-nu disco-deep house-house) cuma-cumartesi geceleri Bornova Noxx Club’da sizinle buluşuyor. Yaz döneminde de Kuşadası Harem Club’te sizlerle buluşuyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Funky Project
 
DJ& PRODUCTOR FUNKY PROJECT

1974 İzmir doğumlu DJ&Prodüktör Funky Project, 80’li yıllarda hobi olarak plak toplamaya başladı. Günümüzde koleksiyon değerinde olan bu arşivi o yıllarda düzenlenen çeşitli parti ve organizasyonlarda çalmaya başlayarak DJ'liğe adım attı. İlerleyen yıllarda özellikle Ege Bölgesi’nin tanınan DJ'leri arasına girerek sektörün aranan isimleri arasında yerini aldı. Müzikal yeteneğini ve tecrübesini, stüdyo çalışmaları ile prodüktörlüğe de taşıyan DJ Funky Project, 2016 yılının ortasından bu yana İzmir Bostanlı RedCat'te dinleyicileri ile bir araya geliyor. DJ Funky Project; plaklarla bezeli serüvenini ve koleksiyon değerinde olan bu arşivi, ruhu ile bütünleştirerek Bostanlı RedCat'te çarşamba (Türkçe müzik konsepti), cuma ve cumartesi geceleri müziğini dinleyicileriyle buluşturuyor.


Kaynak:pinterest.com
 
1988 İzmir doğumlu olan DJ Yiğit VANELİ, DJ'lik serüvenine 11 sene önce yakın bir arkadaşının sayesinde başlamış. Tarzı ise deep house, programının başlangıç ve gelişmesinde deep house ve house müzik kullandığını ancak Türkçe müziğin de programının içinde olabildiğini ifade ediyor. DJ Yiğit Vaneli, haftanın 5 günü (pazar&pazartesi hariç her gece) listelerini sizler için Bostanlı Öküz’de çalıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak:digitaldjtips.com
 
Yoğun tempolarında vakit ayırdıkları ve samimiyetle bu yazıyı tamamlamama yardımcı oldukları için Günay Kızılkoca, Dj& Productor Funky Project, Dj Oğuz Yücel, Dj Koray Özbağcı, Dj Remzi Başakbuğday ve Dj Yiğit Vaneli ‘ye sonsuz teşekkürlerimle…