24 Şub 2020
Otuzbeşlik

İzmir’de ilk kez enduro dağ bisikleti etkinliği gerçekleşecek! 

İzmir'in ilk Enduro MTB (Dağ bisikleti) organizasyonu 6-7-8 Mart tarihlerinde gerçekleşecek. Etkinlik kapsamında düzenlenecek yarışa patika sürüş deneyimi olan tüm dağ bisikleti sürücüleri katılabilecek. Balçova Terapi Ormanı'nda gerçekleşecek etkinliği yarışçıların dışında iki binin üzerinde bisiklet ve doğa tutkununun ziyaret etmesi bekleniyor.

Balçova Termal Otel'in içindeki festival alanı, turun başlangıç ve bitiş noktası olarak belirlenmiş. Böylece katılımcılar festival alanında dünyada popülaritesi hızla artan enduro bisiklet kültürüyle ve yarışçılarla tanışma fırsatı yakalayacak, yarışçıların heyecanına ortak olacaklar. DJ performansı ve çeşitli etkinliklerle festival farklı bir boyut kazanacak. 

Festival Enduro MTB kültürünü ülkemizde tanıtmayı amaç edindiği için hem bu sporla yeni başlayanların kendilerini deneyebilecekleri hem tecrübeli yarışçıları tatmin edecek parkurlar tasarlanmış. Parkurlarda sert zeminde çarşaktan kaya geçişlerine, uzun kumlu toprak patikalardan dere geçişlerine kadar ayrıntılı bir çekilde tasarlanmış engeller yarışçıları bekliyor. Aynı zamanda, DH ve XC gibi farklı dağ bisikleti disiplini deneyim ve ekipmanlarına sahip katılımcılar da bu parkurda sürüş keyfi yaşayabilecekler.  

 

Get2Gether Enduro MTB Festivali, İzmir ile son bulmayacak. Festival 7-8 Mart’ta gerçekleşecek Izmir Enduro MTB’in ardından, 25-26 Nisan’da Midilli Enduro MTB, 30-31 Mayıs’ta Kos Enduro MTB, 7-8 Kasım’da Leros Enduro MTB ile devam edecek. 

 

Bu maceraya katılmak için kayıt formunu doldurun.