İzmir'deki En İyi Oyun Evleri Listesi

 

Arkadaşlarınızla buluştuğunuzda ¨Ne yapsak ki¨ düşüncesinden kurtulmak ve sıra dışı bir deneyim yaşamak istiyorsanız bu liste tam size göre. Otuzbeşlik ailesi olarak sizler için İzmir'deki en iyi oyun evlerini listeledik. Bu listede hem korku evleri hem kaçış oyunu evleri bulunmaktadır, keyifli okumalar. 

 

Locked in

Kaynak: Locked in

 

Alsancak'ta yer alan Locked in, ¨İpuçlarını topla, bulmacaları çöz, kendini ve grubunu bu sıra dışı ortamdan kurtar¨ mantığı ile sizlere hem eğlenceli hem macera dolu bir ortam sunmakta. Oyuna gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız şart. 0 (530) 850 10 17 numaradan rezervasyon yaptırabilirsiniz. Oyun çeşitleri; Mental Hospital, The Hotel, The Police Station ve Haunted House. Oyunların dördü de 60 dakika sürüyor. Birkaç farklı şehirde yer alan Locked in'in İzmir çalışma saatleri 10:00-23:00 arası. Oyun odaları ve alanı farklı olduğu için aynı anda dört oyun da oynanabiliniyor. Oyunlar 7'den 70'e herkese hitap ediyor ve sadece korku temalı değil. Temalar; macera, gerilim, korku ve polisiye üzerine. Oyun çıkışında "Locked in" yazısı önünde hatıra fotoğrafı çektirmeyi unutmayın.

 

Good Locked

Kaynak: Good Locked

 

Good Locked, evden kaçış oyunudur. Gerçek bir ev, gerçek kilitler, gerçek ipuçları... Ekibinizle tuzağa düşmüş durumdasınız ve bu tuzaktan kurtulmak için sadece 60 dakikanız var. Çok heyecan verici değil mi? Evden kaçış oyunu için en az 2 kişi olmanız gerekiyor. Kişi başı 30 TL ücreti olan oyunun saatlerini ve seanslarını buradan kontrol edebilirsiniz. Otuzbeşlik ailesi olarak şimdiden bol eğlenceler diliyoruz.

 

İzmir Kumpass Korku Evi 

Kaynak: Korkuevioyunlari.com

 

Alsancak'ta Tavacı Recep Usta'nın arka kapısının yanındaki bina olarak tarif edebileceğimiz İzmir Kumpass Korku Evi oyun rezervasyonu için (0232) 404 54 04 numarasını kullanabilirsiniz. 09:30 - 00:00 saatleri arası hizmet veren bu korku evinde kendinizi maceranın içinde hissedeceksiniz. İki saatlik kesintisiz özel seansları da var. Kişi başı 30 TL ücreti olan bu evde korkmamak mümkün değil! Bol şans.  

 

Alsancak Teksas Korku Evi

Kaynak: yenigörev.com

 

Rezervasyon almanız şartı ile 7/24 hizmet veren bu mekanda, Odin’in lanetli şatosunda, ürpertici bir 60 dakika geçirmeye ne dersiniz? Şato konseptli bu korku evinden çıkmak hiç de kolay değil. En az 2 en fazla 10 kişilik ekiplerle katılabileceğiniz Alsancak Korku Evi, fiziksel güç kullanmadan zekanızla çıkabileceğiniz bir korku evi. Oyun ücretleri ise şöyle:

  • Fast Pack (45 dakika içerisinde evden çıkan ekipler için) kişi başı 10 TL.
  • Escape Pack (60 dakika içerisinde evden çıkan ekipler için) kişi başı 20 TL.
  • No Escape Pack (60 dakika içerisinde evi tamamlayamayan ekipler için) kişi başı 30 TL.
  • (Belirtilen fiyatlar minimum 4 kişilik ekipler için geçerlidir.)
  •  

İzmir Explode

Kaynak: İzmir Explode

 

Gerçek anlamda ticari olarak 2008 yılında Japonya merkezli bir firma tarafından başlatılmış ve uzak doğu ülkelerinde 200.000‘den fazla kez oynatılan kaçış ve korku oyunlarının en güzel örneklerinden bir diğeri İzmir Explode. 60 dakika süren bu oyun haftanın her günü 10:30-00:00 saatleri arasında hizmet vermekte. İzmir Explode size soruyor, ¨Şehrin kalbinde bir saatli bomba var. Durdurabilecek misin¨. Adrenalini seviyorsan bu oyun tam sana göre olabilir. ¨En küçük oyuncumuz 5.5, en büyük oyuncumuz 65 yaşındaydı¨ diyen İzmir Explode oyun saatleri için tıklayınız. Rezervasyon numarası: 0532 337 04 67

  

DeadLockHouse İzmir Evden Kaçış Oyunu

 

0507 632 85 63 numarasından rezervasyon yaptırabileceğiniz DeadLockHouse İzmir, 09:00 - 00:00 saatleri arasında hizmet vermekte. Takımın ve sen aksiyon ve gerilim dolu bu maceraya hazır mısın? Bornova'da yer alan DeadLockHouse İzmir evden kaçış oyununun konusu ise şöyle; psikolog randevusundan sonra bir daha haber alınamayan Yasemin isimli bir kızın gizemini çözmek için psikoloğun ofisindesiniz ve bu sır perdesini aralamak için 60 dakikanız var. Oyun ücreti ise 2 - 3 Kişi 100 TL, 4 Kişi 120 TL, 5 Kişi 130 TL. Şimdiden keyifli oyunlar diliyoruz.

 

American Horror House

Kaynak: American Horror House

 

American Horror House - Abraham’s Clinic unutamayacağınız bir 60 dakika sunuyor. 3 katlı bir mekanda işkence konseptli bir oyun oynayacaksınız. Amerikan Korku Evi’ne en az 2 en fazla 10 kişi katılabilirsiniz. ¨Amerikan Korku Evi’nde Dr. Abraham Bulina’nın işkence yapıp öldürdüğü 4 çocuk cesedine ulaşmaya çalışıyorsunuz. Fakat bunu yaparken Abraham’ın şeytani ruhundan uzak durmanız gerekiyor¨ diyen American Horror House, bizi daha tanıtım yazısını okurken gerdi, bakalım siz oyunu oynarken nasıl hissedeceksiniz. Rezervasyon için: 0539 865 73 03. 24 saat açık olan bu mekanda gece yarısında sonra oyun oynamak için muhakkak önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Fiyat aralığı ise kişi başı 10 TL'den 30 TL'ye, oyun süresine göre değişiyor. Belirtilen fiyatlar minimum 4 kişilik ekipler için geçerlidir. 

 

Mahşer Korku Evi

 

0507 556 56 77 numaradan rezervasyon yaptırabileceğiniz Mahşer Korku Evi'nde kurallara göre 16 yaş altındaki bireyler oynayamaz. Oyun; klostrofobi, panik atak, epilepsi, anksiyete, astım veya kalp rahatsızlığı olanlara ve hamilelere uygun değildir. Oyun esnasında fotoğraf, video çekimi ve ses kaydı yapmak yasaktır. Oyun ücreti kişi başı 30 TL'dir. 24 saat açık olan bu mekanda muhakkak önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

 

6. His Korku Evi

Kaynak: etkinlik.com

 

Gündüz seansları kişi başı 30 TL, gece seansları kişi başı 40 TL ücreti olan 6.His Karşıyaka Korku Evi, en az 2 en fazla 12 kişi katılabileceğiniz bir saatlik bir aktivite. Korku ve gerilim seviyesi yüksek olan oyunda yaş sınırı 12’dir. Korku evine katılmak için önceden yerinizi ayırtmanız gerekiyor. Operatörler size kuralları aktardıktan sonra daha önce evin içerisine gireceksiniz. Bakalım sizi neler bekliyor olacak. Rezervasyon numarası: 0546 953 63 67

 

Küp Bornova Korku Evi 

 Kaynak: Küp Bornova Korku Evi 

 

İzmir’de bulunan Küp Bornova Korku Evi sizlere oldukça heyecanlı dakikalar yaratarak korku dolu bir eğlence sunuyor. Küp evden kaçış oyunu Küçük Park Bornova’da hizmet veriyor. Oyuna 2-10 kişilik ekiple katılabilirsiniz. Minimum 4 kişi gittiğiniz taktirde kişi başı oyun ücreti 25 tl. Oyun diğer evden kaçış oyunlarından farklı olarak erken çıkan ekiplere özel indirim imkanı da sunuyor. Harika değil mi? 150 metrekare içerisinde 10 bölümden oluşan oyunda 3 adet oyun paketi bulunuyor. Bu oyun evinde, hızlı pakette 45 dakika içerisinde oyundan çıkmanız halinde %50 indirim fırsatından yararlanabiliyorsunuz. Kaçış paketinde ise 60 dakika içerisinde oyundan çıkarsanız %25 indirim hakkını kazanmış oluyorsunuz. Eğer 60 dakikanın sonunda kaçamazsanız indirimden yararlanamıyorsunuz. Bir anda kendinizi Devvil’in korku dolu macerası içerisinde bulacaksınız. Devvil’in bir katil olduğunu sakın unutmayın!