28 Eki 2016
Seçil Şeker

İzmir'den Bir Kahve Festivali Geçti

İstanbul'da defalarca tekrarlanan kahve festivaline bu yıl İzmir'de ev sahipliği yaptı. İlk defa düzenlenen bu organizasyonda bakalım neler olmuş?


"Deniz kokusuna kahve kokusu karışacak!" sloganıyla yola çıkan etkinlik ziyaretçilerine İzmir Arena'da nefes kesici manzara eşliğinde, enfes kahvelerle, harika zamanlar yaşattı.

Yüze yakın markanın katılımıyla gerçekleşen etkinlikte bizi en mutlu eden şey her şeyin çok düzenli olması ve en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş olmasıydı. Hiçbir karışıklık yaşamadan kahvenizi alıp, konser alanına gidip, oradan güzel ürünler satan standları gezebiliyordunuz. İlk defa yapılan bir etkinliğin bu denli planlı programlı olması takdiri de beraberinde getiriyor tabii.

Workshop çadırı fikri çok güzeldi böylece birden fazla workshop eş zamanlı yapılabildi. Sahneden verilen dans workshoplarına söyleyecek söz bulamıyorum. Bu arada İzmir Lindy Hop Derneği festivale güzel bir renk kattı. Uzun zamandır bu kadar keyifli dans eden ve dans öğrenmeye çalışan insan görmemiştim. 

 
İzmir Lindy Hop Derneği (@izmirlindyhop) tarafından paylaşılan bir video ()


Festivalin müzikleri ve DJ performansları Aroma Festivali'nden bence daha iyi idi. O ne müzik şöleniydi hatta!