Yazılar

İzmir'in Bu Hafta Göze Çarpan Etkinlikleri

Paylaş
22-10-2018
Can Sue

Cadılar Bayramı partilerine bir hafta kala, sonbaharın sıcaklığı ve muazzam renkleri üzerimizde iken bu hafta İzmir'de sizleri birbirinden güzel etkinlikler bekliyor. Kısa film etkinliğinden retro festivaline, konserlerden oyunlara birçok etkinliği takip etmek için etkinlikler sayfamızı kontrol etmeyi unutma!

 

22 Ekim - 3. Uluslararası 1 Festival İzmir

 

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Uluslararası 1 Festival İzmir açılış konserini, Türkiye'nin en geniş kadroya sahip caz orkestrası İstanbul All Star Bigband ile gerçekleştiriyor! Açılış konseri saat 20:00'da başlayacaktır. 

 

25 Ekim - Kelime Avcıları 16

 

Kelime Avcıları 20:30'da The Box Cafe'de. Ben daha önce oynamadım bu nasıl bir oyun diyorsan eğer oyunu yakından inceleyelim.

Kelime Avcıları 5 takımla oynanan bir kelime bulma oyunudur. Her takım 6 sessiz ve 4 sesli olmak üzere 10 harf çeker. Bu harflerin içinden 2 sessiz ve 1 sesli olmak üzere 3 harfi seçip geri kalanları sıradaki takıma verir. Seçtiği 3 harf ve kendisine diğer takımdan gelen 7 harfle toplam 10 harfe sahip olan takım 5 dakika içerisinde dilediği harf yerine kullanabileceği 1 joker hakkını da kullanarak en yüksek puanlı kelimeyi bulmaya çalışır. Her turun sonunda takımların bulduğu kelimelerin harf değerleri ile kelime uzunluğu çarpılarak kazandıkları puan hesaplanır. 12 turun sonunda en yüksek puanı kazanan takım yarışmayı kazanır.

 

22 Ekim - Doğal Ürünler Pazarı

 

Doğal Ürünler Pazarı her Pazartesi MaviBahçe Pazar Köprüsü'nde! 

 

25 Ekim - Plak Pazarı

 

Geçmişin ruhunu günümüze taşıyan plaklar her Perşembe MaviBahçe Plak Pazarı'nda!

 

26 Ekim - Alternatif Kısa v8

Birikim Atölyesi ve Otuzbeslik.com’un düzenlediği Alternatif Kısa’nın sekizincisi başlıyor. Bu etkinlikte toplum eleştirisini konu alan filmlerle karşınızdayız. Toplumsal yapılar ve olayların yalnızca topluma değil, bireylerin yaşamlarına dokunuşlarını da izleyeceğiz. Her filmin ardından yönetmenleriyle sohbet edip sorular soracağız.

Bu ay, Devrim Arabaları filminde gösterdiği performans ile 14. Sadri Alışık Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünün sahibi  Altan Gördüm de aramızda olacak. Siyah Bant adlı kısa filmin oyuncusu Altan Gördüm’den ayın teması ile ilgili fikirlerini dinleyeceğiz, merak ettiklerimizi soracağız.

 

26 Ekim, 19.30’da Fransız Kültür Merkezi’nde buluşalım.

 

26 Ekim - Ooze Venue'de, Büyük Ev Ablukada!

 

26 Ekim -Vintage Pazarı

 

Vintage Pazarı her Cuma MaviBahçe Pazar Köprüsü'nde! 

 

27 Ekim - El Sanatları Pazarı

 

El Sanatları Pazarı her Cumartesi MaviBahçe Pazar Köprüsü'nde!

 

25-28 Ekim - Retro Festivali

 

Retroyayu seviyorsan bu festivali de seversin! Haydi durma sonbaharın enerjisi ile retro birleşiyor. Sen yeter ki etkinlik iste İzmir sana fazlasıyla kucak açıyor. 

 

27 Ekim - MaviBahçe Shopping Fest

 

MaviBahçe Shopping Fest 27 Ekim’de göz kamaştıran defilelerle başlıyor! Etkinlikte Çağla Şikel ve Şenay Akay’ın da podyuma çıkacak. MaviBahçe Shopping Fest 27 Ekim-4 Kasım tarihleri boyunca devam edecek.

 

27 Ekim - “Mahallede Gaco Var" Film Gösterimi & Sergi Açılışı

İzmir Tenekeli Mahalle'de 5 yıldır çekimleri süren belgesel filminin gösterimine ve mahalle sakinlerinden 10 kız çocuğu ve 10 anne ile birlikte gerçekleştirilen Fotoğraf Atölyesi'nden çıkan harika fotoğrafların sergisine davetlisiniz. Not: Sergi 27-31 Ekim tarihleri arasında gezilebilir.