23 Jan 2019
Gülay Güler

İzmir'in En İyi Binicilik Kulüpleri

At binme, atalarımızdan gelen bir gelenek olmasının dışında genlerimizde hissettiğimiz, bastıramadığımız bir istek sanki.
Binicilik, insanın hem bedenini çalıştıran hem ruhu dinlendiren hem de doğaya duyduğumuz özlemi biraz da olsa dindiren en güzel spor. Bu sporu yapmak isteyenler için tek şart ise, atları sevmek. Atın da itaat etmesi için biniciyi sevmesi de çok önemli. Sağlıklı olan ve atları seven herkes at binebiliyor.
İzmir’de birbirinden güzel binicilik kulüpleri var, siz yeter ki at binmeyi isteyin. İşinizi kolaylaştırmak adına Otuzbeşlik.com İzmir’in en iyilerini listeledi.
 
 
Konvoy Country Club

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Konvoy Country Club
 
İzmir’e 40 km. mesafede bulunan, Konvoy Country Club, hem otel hem at kulübü olarak hizmet veriyor. Kulübün etrafını çam ormanları ile çevrili, el değmemiş doğasında at safarisi yapmak inanılmaz keyifli. Her yaş grubuna binicilik dersleri verilen tesiste, at malzemelerini temin edebileceğiniz horse shop ve at pansiyonu bulunuyor. Birçok ulusal yarışın yapıldığı tesiste çocuklar için Pony Club unutulmamış.
Adres: Turgut Köyü, Küme evler,  No:21, Seferihisar
Tel: 0533-366 42 33 / 0232-776 60 97
 
 
Reçine At Çiftliği

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Reçine At Çiftliği
 
Bornova, Homeros Vadisi‘ndeki Reçine At Çiftliği, şehrin gürültüsünden uzak ve doğal yaşamın içinde atlarla, kümes hayvanlarıyla birlikte bir gün geçirme fırsatı sunuyor.
Mustang, Arap ve Haflinger atlarının dışında midillilerin bulunduğu çiftlikte her yaştan at tutkunlarına özel binicilik dersleri veriliyor. Çiftlikte ayrıca at pansiyonu, at safarisi, at terapisi hizmeti veriliyor.
Adres: Homeros Vadisi Çamiçi Caddesi, No:4, Çamiçi Mahallesi, Bornova,
Tel: 0 232 351 50 47
www.recineatciftligi.com
 
B. Equine Hourse Riding CLub

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: B.Equine Club
 
14 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuş B.Equine Binicilik Tesisleri’nde atların günlük yürüyüşlerini yaptığı walker, uluslararası standartlarda açık ve kapalı manej yer alıyor. Tesiste ayrıca Türkiye’de ilk defa dresaj atları için bir havuz bulunuyor. Tesiste Almanya ve Hollanda’dan getirilen eğitilmiş binicilik atlarıyla, uzman eğitmenler tarafından her yaş grubuna binicilik dersleri veriliyor. Tesiste; 4 odalı, pet dostu Range Hotel bulunuyor. Hotelde kedi veya köpeklerinizle kalabiliyorsunuz.
Adres: Sahilevleri Mahallesi, Kale Sokak, No:83, Narlıdere
 
 
Ege Atlı Spor Kulübü

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Ege Atlı Spor Kulübü
 
Uluslararası müsabakaların yapılabileceği standartlarda manejlere sahip kulüp; eğitimli, bakımlı atları ve tecrübeli eğitmen kadrosuyla, her seviyede binicilik ve at terbiyesi eğitimi veriyor. Kulüp, çocuklara Pony'ler ile atla gezinti turlarının dışında bedensel ve zihinsel engelliler için de özel olarak hipoterapi ile tedavi hizmeti sunuyor.
Adres: Gaziemir kısık yolu üzeri 7 km. ( Havaalanı otoban gişeleri yanı )
Tel: 0 232 257 60 66 
 
 
İzmir Atlı Spor Kulübü

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak:At Dünyası
 
Kulüpte her yaş grubuna uygun kurslar ve özel dersler veriliyor. Antrenörlük eğitimi de veren tesiste ulusal yarışmalar düzenliyor. Çocuklar için Pony kulübü de bulunuyor.

Adres: Uğur Mumcu Caddesi - No:126, Buca

Tel: 02.324.873.195