23 Oca 2019
Gülay Güler

İzmir'in En İyi Binicilik Kulüpleri

At binme, atalarımızdan gelen bir gelenek olmasının dışında genlerimizde hissettiğimiz, bastıramadığımız bir istek sanki. Binicilik, insanın hem bedenini çalıştıran hem ruhu dinlendiren hem de doğaya duyduğumuz özlemi biraz da olsa dindiren en güzel spor. İzmir’de birbirinden güzel binicilik kulüpleri var, siz yeter ki at binmeyi isteyin. Sizin için İzmir’in en iyi binicilik kulüplerini listeledik.

Reçine At Çiftliği

Bornova, Homeros Vadisi‘ndeki Reçine At Çiftliği, şehrin gürültüsünden uzak ve doğal yaşamın içinde atlarla, kümes hayvanlarıyla birlikte bir gün geçirme fırsatı sunuyor. Mustang, Arap ve Haflinger atlarının dışında midillilerin bulunduğu çiftlikte her yaştan at tutkunlarına özel binicilik dersleri veriliyor. Çiftlikte ayrıca at pansiyonu, at safarisi, at terapisi hizmeti veriliyor.

Manej Urla

Kuşçular köyünde bulunan aile çiftliği Manej Urla'nın bünyesinde restoran, atölye, binicilik kulübü ve otel bulunuyor.

B.Equine Horse Riding Club & Aqua Treatment Center

14 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuş B.Equine Binicilik Tesislerinde atların günlük yürüyüşlerini yaptığı walker, uluslararası standartlarda açık ve kapalı manej yer alıyor. Tesiste ayrıca Türkiye’de ilk defa dresaj atları için bir havuz bulunuyor. Tesiste Almanya ve Hollanda’dan getirilen eğitilmiş binicilik atlarıyla, uzman eğitmenler tarafından her yaş grubuna binicilik dersleri veriliyor. Tesiste 4 odalı, hayvan dostu Range Hotel bulunuyor. Otelde küçük dostlarınızla da kalabiliyorsunuz.

Ege Atlı Spor Kulübü

Uluslararası müsabakaların yapılabileceği standartlarda manejlere sahip kulüp; eğitimli, bakımlı atları ve tecrübeli eğitmen kadrosuyla, her seviyede binicilik ve at terbiyesi eğitimi veriyor. Kulüp, çocuklara Pony'ler ile atla gezinti turlarının dışında bedensel ve zihinsel engelliler için de özel olarak hipoterapi ile tedavi hizmeti sunuyor.

İzmir Atlı Spor Kulübü

Kulüpte her yaş grubuna uygun kurslar ve özel dersler veriliyor. Antrenörlük eğitimi de veren tesiste ulusal yarışmalar düzenliyor. Çocuklar için Pony kulübü de bulunuyor.