07 Mar 2017
Gülay Güler

İzmir'in En İyi Kadın Vokalleri

İzmir'de kadın olmak ayrıcalıktır. İzmir, kadınlarına saygı duyar ve sever. Bu yüzden kadınları özgüvenli, yetenekli ve güzeldir. 8 Mart Kadınlar Günü'ne özel, belki beğenip takip ettiğiniz belki yeni keşfedeceğiniz, İzmir'in en iyi kadın vokalleri listesini düzenledik. Keyifli seyirler ve unutmayın, listemizdeki bütün vokallerin etkinlikleri için sadece otuzbeslik.com'u takip etmeniz yeterli!

İdil Taneri
İdil Taneri, İzmir'de iyi sahne performansını sergileyen birkaç rock grubundan biri olan Cosy'nin solisti olarak biliniyor. İdil, 2011 yılından beri İzmir'in birçok farklı yerinde sahne almaya devam ediyor. Sesinin ahengi ve sahnedeki enerjisiyle İdil bu listenin olmazsa olmazlarından.

 
Cansu Nihal Akarsu

İzmir'de sahne performanslarına ve radyo programlarına devam eden Cansu Nihal Akarsu, Türkiye'nin en prestijli sahnelerinden biri olan Nardis Jazz Club'ta da sahne almakta. 
Latin, Jazz, Blues, Pop ve Funk tarzlarından oluşan repertuarıyla güzel bir izleyici kitlesine ulaşan Cansu birbirinden yetenekli ekibiyle birlikte "Cansu Nihal Akarsu BAND" olarak yoluna devam etmekte. Cansu'yu İzmir'de Cafe Plaza, Kepler Social House gibi çeşitli mekanlarda da dinleyebilirsiniz.
Beyza Başak Akdoğan

1996 Trabzon doğumlu olan Beyza, Celal Bayar Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü 3. sınıf öğrencisi.  9 yıldır gitar çalıp şarkı söyleyen Beyza, sayısız etkinlikte sahne aldı ve 2015 yılında "Rising Star" adlı yarışmada finalist oldu. Bugünlerde yıldızı iyice parlayan Beyza, İzmir'de Kepler Social House, 5:18, 6:45, No42 gibi çeşitli yerlerde sahne almaya devam ediyor.

Beyza'yı daha iyi tanımak istiyorsanız röportajımızı okuyabilirsiniz!
http://www.otuzbeslik.com/yazilar/beyza-basak-akdogan-bu-sese-bayilacaksinizAçelya Sakarya

Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu olan Açelya 2014 yılından beri İzmir'in en bilinen ve keyifli gruplarından biri olan Lapsus'un vokalisti. Tarzı, puslu sesi ve samimiyetiyle ön plana çıkan Açelya'yı Zerdüşt Bar, Publisher, Cinatı, 7 Bilgeler gibi farklı mekanlarda yakalayabilirsiniz.
Özge Zarin

1985 İzmir doğumlu Özge Zarin; Dokuz Eylül Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü'nde ana dal olarak klasik gitar ve şan eğitimi aldı. 2010 yılında kendine ait bestelerini yazmaya, 2013 yılında profesyonel olarak sahne almaya başlayan Özge, İzmir'de eşi Ali Zarin ile sahne çalışmalarına devam etmekte. 

Özge'yi daha iyi tanımak istiyorsanız röportajımızı okuyabilirsiniz!
http://www.otuzbeslik.com/yazilar/bir-arti-bir-ask-ozge-ve-ali-zarin

 Zümrüt Şahin
Akuspakus bir yerde birileri tarafından kurulmamış kendi kendini kurmuş bir grup. Vokalisti Zümrüt Şahin; Jazz, Pop-jazz, Pop, Soft Rock, Rock’n Roll parçalardan oluşan repertuarıyla sahnelerde sesini duyurmaya devam etmekte. 2016 yılının mart ayında kendi müziğini keşfetme kararı alan grup hevesle ve keyifle beste çalışmalarına başladı. Zümrüt'ü bugünlerde 6:45, Kepler Social House, Volume gibi mekanlarda dinlemek mümkün.
Bilge Pelin Gazelci
Bilge, The Gaffers grubunun güzel ve yetenekli vokalistidir. İzmir'de sahne alan grup; ilk yerli ve yabancı olarak Pop, Funk, Rock tarzlarında coverla tanınmaya başladı. Daha sonra Trip Hop tarzı ile yakından tanışan grup bu bağlamda çokça çalışma gerçekleştirip, İzmirli dinleyicileri yaptıkları coverlarla buluşturmaya devam ediyorlar. 
Bağcan Güneş 

Uzun yıllar Green Tonic grubunun vokalistliğini üstlenen Bağcan; Indie, Soul, Pop, Swing, Blues tarzda şarkılar söylüyor. 2016 Temmuz itibariyle Green Tonic dağıldı ama enerjisi, samimiyeti ve sesiyle herkesin sevgilisi olan Bağcan kendi başına müzik yolunda devam etmektedir. Bağcan'ı aynı zamanda Karataş'ta yan yana bulunan ve arkadaşlarıyla işlettiği keyifli kafesi Cafe Melantia ve ikinci el / vintage dükkanı Fikriye'de bulabilirsiniz.
Evrim Özkaynak


¨Güzel İzmir'im¨ diye bahsettiği İzmir'e üniversite eğitimi için gelen Evrim Özkaynak, müzik yolculuğuna İzmir'de sahneye çıkarak başlamıştır. Sezen Aksu ile tanışması ise Minik Serçe'nin Özkaynak'ın şarkı söylediği mekana gelmesiyle gerçekleşmiştir. Kalbinizi dinlendiren bu sesin yeni bir yolculuğa başlaması, İstanbul'da Sezen Aksu'ya vokallik yapmasıyla taçlanmıştır. Evrim Özkaynak’ın ilk albümü olan "Eksik Hece" çok beğenilmiştir. Evrim'i Les Quais de Smyrna'da ve Urla Pier'de izleyebilirsiniz.