09 May 2019
Otuzbeşlik

İzmir'in En Moda Kermesi Eğitime Destek Oluyor

 

 

EÇEV ve İTK işbirliği ile gerçekleştirilen Geleneksel 2. El Kermesi’nde birbirinden şık ürünler satılarak eğitimde katkıya dönüşecek.

Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV) ve İzmir Özel Türk Koleji (İTK) işbirliğiyle düzenlenen Geleneksel 2. El Kermesi’nin on yedincisi 9-10-11 Mayıs tarihlerinde İTK Uşakizade Köşkü’nde gerçekleşecek. Kermeste ikinci el ürünlerin yanında pek çok kullanılmamış kıyafet, aksesuar ve ev eşyası da yer alacak. İTK Uşakizade Köşkü’nde üç gün boyunca açık olacak kermese bu defa da ilginin yoğun olması bekleniyor. Dünyaca ünlü yerli ve yabancı markalarının ürünlerinin çok uygun fiyatlara temiz, ütülü ve kullanıma hazır şekilde alıcılara sunulduğu kermeste, çeşitli firmaların bağışladıkları etiketli ürünler de yer alıyor. İzmir ve diğer illerden birçok hayırseverin bağışladığı ürünlerin yer aldığı kermese katılanlar, alışverişleriyle  gençlerin eğitimine katkıda bulunmuş olacaklar.

EÇEV gönüllülerinin yoğun ve özverili çalışmaları ile düzenlenen 2019 ilkbahar kermesinde yer alan kadın ve erkek reyonlarında abiye, takım elbise, palto, ceket, çanta, ayakkabı, kravat, takıların yanı sıra ev aksesuarları, dekoratif ürünler ve bebek-çocuk eşyaları satışa sunulacak, elde edilen gelir EÇEV’in destek verdiği lise ve üniversite öğrencileri için eğitim dönemi boyunca hem burs, hem de yaş grubuna uygun kişisel gelişim programlarına katılma olanağına dönüştürülecek.

 

 

‘SEN SUS! STİLİN KONUŞSUN’ KİTABINDAN EÇEV 2. EL KERMESİNE DESTEK GELDİ.

 

TukuTukum markasının yaratıcısı stilist Tuğba Kuzdere Yorgancıoğlu,  ‘Sen Sus! Stilin Konuşsun’ adlı kitabında okuyucularına moda ve stil tüyoları verirken, ikinci el giyime vurgu yaparak, EÇEV 2.el kermesine de destek verdi. EÇEV’in eğitimde fırsat eşitliği vizyonuyla yaptığı çalışmalara dikkat çeken Yorgancıoğlu, okuyucularını dolaplarındaki artık kullanmadıkları kıymetli parçaları gençlerin eğitimine katkıda bulunmak üzere kermese bağışlamaya davet etti. Sosyal medya hesaplarından EÇEV 2. el kermesine destek olmaları için takipçilerine çağrı yapan genç stilist, kermese birçok markalı giysi bağışlanmasına da öncülük etti.

 

Ayrıntılı bilgi için;

İlkay Kavak

İletişim Sorumlusu

İ[email protected]

0(232) 425 97 97