İzmir'in Gecelerini Canlandıran Dj'leri 2

 

 

Doğa Gez 

İmparatorluk yıldız yok edicilerinden firar halinde iken seyir mekiğinin Anarşa'ya çakılması ile kozmik disko ile tanışan Gez, gazını alamayıp 2012 senesinden beri dünyamızın inci Çeşme sahilleri, İzmir ve İstanbul bazlı çeşitli diskoteklerde müziğini icra etmekte. OttoAlaçatı, Papas ve Vagabond Alsancak gibi kulüplerde Resident Dj’lik ve Müzik Direktörlüğü yapmış olan Gez, setlerinde italo-disco, house, elektro, afro-beat ve acid türlerine önem vermekte. Son zamanlarda kurucularından olduğu "MAZE" ekibiyle birlikte çeşitli projelere koşturmakta ve Soweto’nun müzik işleriyle meşgul olmaktadır.

Doga Gez Jonny Rock, Que Sakamoto, Harrison BDP, Cuthead, Matt Karmil, Nick Curly, Viken Arman, Auntie Flo, Kaan Düzarat, Audiojack, Medlar, Arjuna Schiks, Mark Knight, Alex Nigemann, Doctor Dru, Gorge, MatJoe, Thabo Getsome, Terranova gibi isimlerle beraber çaalıştı.

https://soundcloud.com/dogagez

https://www.instagram.com/dogagez/

https://www.facebook.com/doga.gez

https://www.facebook.com/mazesounds/

https://www.instagram.com/mazesounds/

 https://soundcloud.com/mazesounds

 

 

 

İzi Ariyel x

Dinamo Fm program yapımcısı, house müzik takipçilerinin yakından tanıdığı İzmirli İzi Ariyel ülkemizde ve dünyada farklı kulüplerde çalıyor. Setlerinde kullandığı soulful, deep, latin ve funk elementler; mutluluk, enerji ve romantizmi bir arada sunuyor.

https://soundcloud.com/iziariyel

Ah Gülnihal x

 

İzmirli sevilen Dj'lerinden Ah Gülnihal'ın canlı performansını dinlemek, kayıtlarından daha eğlenceli onun için ilk fırsatta onu dinleye gitmelisiniz. Minimal müziğin muhteşem kızı huzuru, mutluluğu ve enerjiyi aynı anda ruhunuzda hissetirecek.

https://www.facebook.com/gulnihalkirgiz

https://soundcloud.com/ahgulnihal

  

     

Fatih Uysal (Muzikant)

 İzmir'de prodüktörlik ve Dj'lik yapan Fatih Uysal event ve organizasyonlar düzenleyen Publico ajansının da kurucularından. (Epic Fair'i İzmir'e hediye ettiler) Muzikant; minimal, tekno, psychedelic, gibi birçok türü Selda Bağcan, Erkin Koray, MFÖ gibi ustatların vokallarıyle süsleyip egzotik, hipnotik, özgün sound'lar yaratıp bizi zaman yolculuğuna çıkarıyor.

https://soundcloud.com/muzikant

https://www.instagram.com/masacusett/

 

 

Dj. NoFrost x 

Kaynak: bantmag.com

Turntablism akımının Türkiye'deki ender temsilcilerinden biri olan İzmirli, plak tutkunu Dj. NoFrost'un setlerinde  Funk, Hip-hop ve R&B gibi türleri; Yeşilçam film replikleri, 70'ler - 80'ler Pop, Arabesk ve Turkish Psychedelic Rock müzik gibi bir çok türlerle mix'liyor. Hem gülüp eğlenmek hem de dans etmek istiyorsanız Dj NoFrost derdinizin dermanı olacak.

https://soundcloud.com/djnofrost

 

Kiwiboy

He was born in 1975, in Istanbul. His interest in music and DJing began when he was a child while experimenting with the gadgets he found at home.
In 1993 he started playing at various summer night clubs.
In 1995, he played for the whole winter season in Ankara Fly Dancin’ .
He worked as a DJ and music director at Istanbul Club 14 in 1996 and at Istanbul Club 20-19 in 1997.
He took his carrier to the next level while working at Club Highend which opened in 1998. Kiwi, became the resident DJ and the maintenance director of the club and installed all the music and light system of the club all by himself.
His radio carrier began in 1995 with Radio 2019 and he went on to work for NRG-FG 102 which was established in 1998. As well as working as a DJ in NRG-FG he also took part as a jingle maker in the production studio.

Kiwiboy; Derrick May, Carl Craig, Kenny Larkin, C.J. Machintosh, Marshall Jefferson, Colin Dale, Eric Kupper, François Kevorkian, Joe Claussell, Gilles Peterson, Phil Asher, Osunlade, Halo, Hipp-e, Joeski, Huzursuz Ruh, Llorca ve benzeri pek çok isimle birlikte performans göstermiştir.

https://www.instagram.com/kiwiboy/