İzmir'in Yoga Merkezleri

Yoganın temel felsefesi kişinin ruhsal ve bedensel dengesini sağlayarak huzur bulmasını sağlamaktır. Yoga yapan kişi kendini tanımaya başlar, kişi kendini ve bedenini derinlemesine tanıdıkça evrenin uyumunu yakalar. Bir yaşam felsefesi haline gelen yoga, İzmirlilerin de vazgeçilmezleri arasında. 

Yoga merkezleri hakkında genel bilgi sahibi olmak, grup derslerine katılmak ya da daha önce yogayı deneyimlemediyseniz yogaya başlamak için bu liste size İzmir'deki yoga merkezleri konusunda çok yardımcı olacak, keyifli okumalar.

Not: Listede herhangi bir sıralama yoktur.

 

İzmir Yoga

Kaynak: İzmir Yoga

Fotoğrafta bir kadın dizlerini kendisine doğru çekmiş oturmakta.

 

Herkes yoga yapabilir mottosuyla ilerleyen İzmir Yoga, 2017 yılında Zeliha Zerrin Albay tarafından kurulmuştur. Temel olarak üzerinde durulan yoga tarzı batılı tarzda Hatha Yoga’dır. Peki Hatha Yoga nedir? 

Hatha Yoga: Diğer yoga çeşitlerine oranla daha çok fiziksel ve zihinsel sıhhate odaklanır. “Ha” Güneş, “tha” ise Ay anlamına gelmektedir. Hatha ise insanın içindeki zıt kutupların dengelenmesi anlamına gelir. Hatha yoga düzenli bir şekilde yapıldığında kişiyi depresyondan uzaklaştırır, stresten arındırır ve esnek bir vücuda kavuşmanızı sağlar. Devamlı yapılan Hatha Yoga’nın yaşam süresini uzattığı ve kalp hastalıklarını azalttığı kanıtlanmıştır. Yeni başlayanlar için kayıt, ders paketleri ve ders programlarına bu linkten ulaşabilirsiniz. 

Konumu görmek için tıkla!

 

Yogakam

Kaynak: Yogakam

Fotoğrafta bir kaç kişi bir odada yoga yapmakta.

 

İzmir'de yoga ve meditasyon hakkında bilgi alabileceğiniz yegane yerlerden bir tanesi ile karşınızdayız. Kordon'da bulunan bu merkez belirli aralıklarla aktiviteler de düzenlemekte. Ortam fotoğrafta da görebileceğiniz gibi geniş ve ferah. Gün ışığını içeriye alan tertemiz odalarda, alanında uzman bir eğitmen sizi bekliyor. Ayrıntılı bilgi için tıklayın!

Konumu görmek için tıkla!

 

 Tara Yoga

Kaynak: Tara Yoga

Fotoğrafta bir kaç kişi açık alanda yoga yapmakta.

 

Pelin Burcu Kaplan diyor ki ¨Hiç hayalimde yokken, daha doğrusu hayallerim bambaşka diyarlarda gezerken, Tara Yoga İzmir, küllerinden yeniden doğdu ve bu doğuş bana her anlamda kocaman hediyeler sundu ve sunmaya devam ediyor.¨ Farketme olgusu arttıkça, bedenimizin sınırları genişledikçe, zihnimizin sınırları da genişler. Yoga ise farkındalığımızı arttırıyor diyebiliriz. Ne sıklıkla yoga yapmalıyım diyorsanız Pelin Hanım diyor ki ¨Genel olarak stüdyomuza devam eden büyük çoğunluk haftada 2 gün olmak üzere ayda 8 derse düzenli gelmektedir.¨Merak ettiğiniz diğer sorular ve ayrıntılı bilgi için tıkla!

Konumu görmek için tıkla!

 

Stüdyo Denge

Kaynak: Stüdyo Denge

Fotoğrafta bir kaç kişi açık alanda yoga yapmakta.

 

Bostanlı'da bulunan Stüdyo Denge, belirli aralıklarla başka mekanlarda da etkinlikler düzenlemekte. Birçok eğitmeni bulunan bu merkez de belki de dengenizi bulacaksınız, kendinizle baş başa kalacaksınız. Gidenlerin olumlu yorumlara boğduğu Stüdyo Denge eğitimleri ve ayrıntılı bilgi için tıkla!

Konumu görmek için tıkla!

 

Sade Yoga

Kaynak: Sade Yoga

Fotoğrafta yoga eğtmeni öğrencisine yoga yaptırmaktadır.

 

Sade Yoga inanıyor ki 'yoga herkes için'. O yüzden bu yoga merkezine gitmeden önce ednişelerinizi ve önyargılarınızı bir kenarı bırakın ve yoganın tadını çıkartın. Derslerini Hatha Yoga temellerini kullanarak pratik, uygulanabilir, anlaşılır ve sade bir üslupla modern yaşam tarzına uygun içerikler hazırlıyorlar. Stüdyodan genellikle herkes gülerek çıkıyor çünkü gülmek Stüdyo Yoga'nın felsefeleri arasında. Ayrıntılı bilgi için tıkla!

Konumu görmek için tıkla!

 

Yoga Academy

Kaynak: Yoga Academy

Fotoğrafta grupça yoga yapılmaktadır.

 

Yoga Academy diğer birçok yerden farklı ücretsiz deneme dersi veriyor. Gidin bir bakın, istediğiniz bir derse girin ve memnun kalırsanız devam edin. Tek derse gidip de diğer derslere gitmeyenlerin sayısı yok denilecek kadar azmış. Hediye olan deneme dersinde; temel nefes teknikleri, bioenerji teknikleri, ayakta duruşlar, çömelerek duruşlar, oturarak duruşlar, sırt üstü, yan üstü, yüz üstü duruşlar, nefes teknikleri, boyun çalışması, konsantrasyon, meditasyon ve derin gevşeme yapılmaktadır. Yoga Academy'nin kurucumuz diye bahsettiği Paramahamsa Yogaçarya Akif Manaf'ın hikayesini okumak beni çok etkiledi. Siz de okumak isterseniz şuraya iliştiriyorum.

Konumu görmek için tıkla!

 

Alsancak Yoga

Kaynak: Alsancak Yoga

Fotoğrafta yoga yapan bir kadın var.

 

Lilanın rahatlatıcı etkisiyle baş başa kalabileceğiniz Alsancak Yoga'nın gezileri ve projeleri bulunmakta. Projelerinden bir tanesini örnek vermek isterim. Bilinçli bir yoga merkezi olan Alsancak Yoga fidan bağışında bulunuyormuş. Ne hoş değil mi? Ayrıca benim aklımda yoga ile ilgili takılan birçok sorunun cevabını Alsancak Yoga'nın websitesinde buldum. Mesela yoganın basamakları nelerdir, bedeni arındırma teknikleri nelerdir ve yoga nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını sen de merak ediyorsan tıkla!

Konumu görmek için tıkla!

 

Karuna Yoga Merkezi

Kaynak: Karuna Yoga

Fotoğrafta bir kadın bağdaş kurmuş oturmak ve konuşmaktadır.

 

Bostanlı'da bulunan Karuna Yoga'da pilates reformer ve power plate de bulunmakta. Pilates reformer'ı daha önce duymuştum ama nedir bu Power plate? Power plate: Vücudun tüm kaslarını çalıştırarak çok kısa sürede ve sağlıklı bir şekilde zayıflamanıza yardımcı olur. Selülitlerin azalmasına, göbek, kalça, kol, bacak gibi bölgelerin toparlanıp sıkılaşmasına yardımcı olan bu sistem ile 15 dakika çalışmanız 1,5 saat fitnes çalışmasına bedel. Power Plate çalışmasını günde 15-20 dakika ve haftada 3 kere tekrar etmek yeterli. Yoga paketleri ve diğer ayrıntılı bilgileri görmek için tıkla!

Konumu görmek için tıkla!

   

Pure Nefes & Yoga

Kaynak: Pure Nefes & Yoga

Fotoğrafta bir kadın ayaklarını kendisine doğru çekmiş, başını yastığa koymuş uzanmaktadır.

 

Pure Nefes & Yoga denilince akla dört isim geliyor: Sara Oktay, Irmak Bayındır, Sultan Eroğlu ve Şükran Gülbek. Bu yoga merkezini diğerlerinden ayıran bir özellik ise nefes koçluğu eğitiminin olması. Ayrıntılı bilgi için tıkla!

Konumu görmek için tıkla! 

 

Aphrodite Kişisel Gelişim Merkezi

Kaynak: Aphrodite Kişisel Gelişim Merkezi

Fotoğrafta yoga yapan bir kaç kişi bulunmaktadır.

 

Aphrodite Kişisel Gelişim Merkezi'de yoga dışında terapi hizmeti sunmakta. Kursları ve özel dersleri o kadar çeşitli ki. Göz atmak isterseniz şuraya link iliştiriyorum.

Konumu görmek için tıkla!