Kabuk Kitabevi - Dışarıdaki Hava Kitaba Çok Yakışıyor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

¨Ama bir insan kendine kaldığı ilk an, eline bir kitap alıyorsa kaçtığı bir derdi ve mutlaka bu dünyayla kendince bir kavgası var¨ demişti Gülşah Elikbank.

Dışarıdaki hava nasıl da yakışıyor kitap okumaya. Yanında bir kahveye hayır demezsiniz diye düşünüyorum. Çay isterseniz çay, tatlı isterseniz ev yapımı tatlılar da seçenekleriniz arasında. Siz yeter ki Alsancak'ın sizi boğan kalabalığından uzakta yeni bir boyuta geçmek isteyin. Kabuk Kitabevi sizleri bekliyor olacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bulana kadar ne aradığımızı bilemeyiz ya hani, işte o hesap. Kabuk Kitabevi'ni bulana dek böyle bir yokluğun olduğunu hissetmemiştim bile. Nasıl da istiyor insan kendisiyle yalnız kalmayı ve kalabalıklaştıkça etrafı fark edemiyor kendisiyle vakit geçirmeye ihtiyacı olduğunu. Siz siz olun ve bir kitaplık da olsa hayatınıza burada bir anı ekleyin. Kendinize burada muhakkak zaman ayırın...

Ya gittiğimde kapalıysa diye korkmayın! Buyurun size Kabuk Kitabevi'nin çalışma saatleri: hafta içi ve cumartesi günü 9:30-22:00, pazar günleri ise 12:00-21:00.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biraz açılış hikayesine değinmem gerekirse; Erdem Bey, ablası ile ortaklaşa bu mekanı açmadan önce Alsancak'taki Yakın Kitabevi'nde çalışıyormuş. ¨Kitap benim için iş değil, kitap benim en sevdiğim şey¨ diyen Erdem Bey, mayıs ayında açılan Kabuk Kitabevi için güzel geri dönüşler aldıklarından bahsediyor.

Kitap önerisi isterseniz seve seve yardımcı oluyorlar. Sevdiğiniz yazar üzerinden kitap önerilerinde bulunuyorlar; çünkü sevdiğiniz kitaptan diğerine temas etmeyi biliyorlar. Çeşitli atölyelere ev sahipliği yapan Kabuk Kitabevi'nde, yaratıcı yazarlık gibi atölyeleri de hayata geçirmeyi düşünüyorlar. Okumaya ve yazmaya bir şekilde sevdalanmışsanız yolunuz bir gün mutlaka Kabuk Kitabevi'ne düşecektir.