07 Mar 2020
Otuzbeşlik

Kadına yönelik şiddet Kadınlar Günü'nde görmezden gelinmesin!

Konak Belediyesi, Kadınlanlar Günü'de kadına yönelik şiddete dikkat çekmek adına “Kadın Doğmak” adlı projeye imza attı. 

Kadınların maruz kaldığı şiddetin tüm gerçekliğiyle gözler önüne seren projeye Konak Belediyesi Meclis Üyeleri Aslı Gündüz, Nesrin ilkutlav, Nurten Serhadbeyi ve Nazlı Kurt, CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Türkiye’nin en genç kadın Meclis Üyesi Dila Koyurga, Stand-up’çı Benan Bilek, Milliyet Gazetesi Köşe Yazarı Selen Almaç Deniz, Yazar Canan Tan, TOBAV İzmir Şube Başkanı Hale Gökalp Sezer, Ressam Melis Korkmaz, Sanatçı Nurhan Damcıoğlu, Türk Halk Müziği Koro Şefi Bahar Almaç, İş Kadını Tülay Bayır, İş Kadını Gönenç Bilgen Yücel ve İletişim Uzmanı Gözde Gruşçu destek verdi. 

Ege üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Füsun Aşkar makyaj çalışmasını gerçekleştirirken fotoğraf sanatçısı Sibel Demirçivi de şiddete uğrayan kadınların sesi olmak isteyen iş, sanat ve siyaset dünyasından 16 kadının fotoğraf çekimlerini gerçekleştirdi.

 

Konak Belediye Meclisi Toplumsal Cinsiyet Komisyonu Başkanı Meclis Üyesi Aslı Gündüz, “Kadına şiddet, gün geçtikçe daha büyük savaşlar verdiğimiz, farkındalık yaratmak için en büyük çabaları harcadığımız konulardan biri haline geldi. Biz de 8 Mart’ta bunu dile getirelim ve daha fazla etki yaratalım istedik” dedi.