02 Mar 2018
Seçil Şeker

Kafe Pi'de Hayatı Pi'ye Alan Herkese Uygun Bir Etkinlik Var!

İzmirliler Kafe Pi'nin kalitesiyle tanışalı baya oluyor; ama Kafe Pi bildiğimiz sakinliğinden çıkmış durumda. Çikolata Günü, İtalyan Gecesi, After Work Gecesi... İster bahçesinde köşkün sakinliğini dinleyin, isterseniz pub'da müziğinizi dinleyin, isterseniz köşkün içinde sıcacık yemeğinizin tadını çıkarın. Konforunuz için her şeyi düşünmüşler. E biz de aklımızdaki soruları sorduk "Nedir Kafe Pi'nin alameti farikasi, her gelen mutlu ayrılıyor." Bakalım nedenmiş... 

 

 

 Kaynak: izmirmekanrehberi.com

 

Merhabalar, sizi biraz tanıyabilir miyiz? 

Ben Burçin Karakum, Galatasaray Üniversitesi'nde İşletme okudum. Okurken KafePi grupta garson olarak başladım. En son genel direktörlüğe kadar ulaştım, ufak bir aradan sonra Çeşme'ye yerleştim. Şu an etkinliklerle ilgileniyorum. Biraz da İzmirlileri eğlendireceğiz.  

  

Etkinliklerinizi Tutku Kantoğlu ile tasarlıyorsunuz, peki nasıl bir araya geldiniz? 

Tutku Tasarım Pazarı'nı yapıyordu. Çeşme'de yapma planı vardı. O sırada tanıştık; ama çok yardım edememiştim. Sonrasında mahcup olup "Gel beraber bir şeyler yapalım!" dedim ve şu an harika etkinliklere imza atıyoruz. İlk olarak"Oktober Pi Fest" yaptık.  

  

Çikolata gününüze bayıldık! Fikir ne zaman çıktı? 

İlk olarak 2014 yılında Mürekkep ve Curcuna'da ayda bir gün olarak yapmaya başlamıştım. Buradaki gibi belli saatler arası sınırsız çikolata servisimiz vardı. O etkinliğimizi İzmir'e de taşıdık. Bizimki çikolata günü. Kendi mutfağımızda hazırladığımız ürünlerle yaptığımız bir etkinlik. Bu ay iki kez yaptık. Muhtemelen her ayın son çarşambası yapacağız. Günümüzde zenginleştirmek isteyen çikolata sanatçıları varsa da gelsinler tanışalım, çok isteriz. Katılımcılardan 20 tl gibi sembolik bir rakam alıyoruz ve sonrasında açık büfeden istedikleri kadar çikolata yiyebiliyorlar. 

 

  

 Kaynak: umart.com

 

Kafe Pi'nin günleri bitmez tabii ki. Başka nasıl etkinlikler var? 

Aslında çikolata gün dışında her çarşamba İtalyan Günü'müz var. Spagetti bolonez, pizzalar, atıştırmalıklar. Yine aynı sistem, açık büfe ve ye yiyebildiğin kadar... (Gülüyor.) İtalyan Quiz Night'lar yapıyoruz. Neden İtalyan derseniz, yemeklerini seviyordum ben onunla başladık. Cuma, cumartesi DJ performanslarımız oluyor. Cumartesi, pazar çocuklu aileler için bir etkinliğimiz var. Şefimiz çocukları alıyor ve 1 saat onlarla beraber yemekler yapıyorlar. Aileler de rahat rahat kahvaltılarını yapıyor. "Thursday Elegance AFTER WORK" diye perşembe akşamları düzenlediğimiz bir etkinliğimiz var. İş stresini atıp güzel kokteyller içiyoruz. Pub'ımızda her pazartesi karaoke partimiz var. Salı günleri yine İç - Tut diye bir etkinliğimiz var. İç tutabildiğin kadar! Burada herkese uygun bir etkinlik var. Cuma, cumartesi, pazar, pazartesi maç gecelerimiz de var. Süperlig maçlarını takip edebilirler.  Etkinliklerimizin detaylarını KafePi'nin instagram ve facebook sayfalarından ulaşabilirler.  

  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak:  instagram/kafepibornovakosk

 

Otuzbeşlik okuyucularına söylemek istediğiniz bir şeyler var mı? 

Hayatı Pi'ye alsınlar. Burada her gün bir şey var. Ben etkinlik peşinde değilim diyen de gelsin bir mutfağımızın tadına baksın. Vazgeçemeyeceklerine eminiz.