R
GIRIŞ
TR
EN

Kemeraltı Gezi Rehberi

#GEZI
Gülay Güler
5 Oct 2017
Dünyanın en büyük açık hava çarşısı Kemeraltı, uçsuz bucaksız bir derya. Otuzbeşlik, okurlarına pusula olmak için Kemeraltı Gezi Rehberini düzenledi. İşte karşınızda Kemeraltı'nın tarihi, sokak lezzetleri, alış-veriş noktaları ve gezip görmeniz gereken turistik yerleri. Keyifli okumalar.
 

Tarihi

Kemeraltı'na girdiğinizde adeta bir zaman yolculuğuna çıkarsınız. 700 yıllık geçmişe sahip Kemeraltı'nda yürümek ayrı bir keyif hele bir de tarihini bilirseniz. Peki size bir zamanlar Kemeraltı deniz kenarındaydı desem ve iç limanı vardı desem inanır mısınız?Kemeraltı'nda gezmek, denizin serinliğini yüzünüzde hissederken, sandalları gemileri  seyrederken, çarşıda yürümek demekti. Kemeraltı'na daha farklı bakmaya başladınız sanırım. Kemeraltı Caddesi'nde yürürken caddenin bir kavis şeklinde uzandığını fark etmiş miydiniz? Bu cadde eski İç Liman'ı çevrelediğinden bir kavis şeklinde uzanmakta. Kemeraltı’yı anlamak, binaların caddelerin yönelişini kavrayabilmek için limanının nerede olduğunu kavramalıyız. İç Liman, günümüzde Konak'ın bulunduğu yerden başlıyor, Kemeraltı ve Anafartalar Caddesini de kapsayarak iç kesimlere doğru, Kemeraltı Camii, Başdurak Camii, Kestanepazarı Camii, Şadırvanaltı Camii ve Hisar Camii önünde bir kavis yaptıktan sonra, yaklaşık Fevzi Paşa Bulvarı'nın denizle birleştiği yerde körfeze açılıyordu.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: izmirkemeralti.wordpress.com - İç Liman
1. Büyük Vezir Han, 2. Ok Kalesi, 3. Menemen İskelesi, 4. Kızlarağası Hanı, 5. Hisar Camii, 6. Kara Han, 7. Acemiler Hanı, 8. Arnavut Hanı, 9. Demir Han, 10. Şadırvan Camii,11. Kestane Pazarı Camii, 12. Başdurak Camii, 13. Barut Han, 14. Kemeraltı Camii, 15. İç Liman, 16. Bataklık
Limanın ağzında ise, 12. yy'da Bizanslılar tarafından kurulan İzmir Liman Kalesi bulunmaktaydı. Liman Kale'nin bir savunma yapısı vardı. İzmir'i denizden gelecek saldırılara karşı korumaktaydı. Limanın sağ kıyısında ise Frenk tüccarlarının dükkanları ve limanın iç kısmında da hanlar bulunurdu. Develerle gelen mallar hanlara indirilir, sonra limandan gemilere yüklenerek ihraç edilirdi. İç liman neden yok edilmiş? Tabii ki işgal için. 1402 yılında Timurlenk, iç limanı Kadifekale sırtlarından sürükleyip getirdikleri taşlarla doldurarak kaleyi ele geçirir. Böylece Kemeraltı denilen yerleşim bölgesi oluşur. Zamanla buraya, camiler, kiliseler, hanlar, hamamlar, havralar, şadırvan inşa edilir. Kemeraltı bugün Konak'tan Mezarlıkbaşı'na kadar olan yaklaşık 270 hektarlık bölgede ve yaklaşık 15.000 iş yerine ev sahipliği yapıyor. 
 
 
Yeme- İçme 
 
Öncelikle Kemartı'na tok gitmeyiniz. Bahsedeceğim lezzetleri yiyemezsiniz sonra. Esnaf lokantalarıyla meşhurdur Kemeraltı. Bu lokantalarda Ege mutfağına özgü zeytinyağlılar, çorbalar, etli sebzeli ev yemekleri, haşlamalar ağırlıktadır. Esnaf lokantalarının çoğu en az iki üç kuşaktır hizmet vermekte.

Bizim Lokanta  
Bu esnaf lokantalarını çarşının iç kısımlarında ve daracık sokak aralarında bulabilirsiniz. Benim en sevdiğim ve en lezzetli bulduğum lokanta ise Bizim Lokanta. Buradan balık veya kaz çorbası içmeden ayrılmayınız. Buranın bir diğer şubesi de Mirkelamoğlu Hanı'nda.
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tarihi Hisarönü Şambalicisi
 
 

Hisarönün'deki Tarihi Hisarönü Şambalicisi'ni, kuyruğu gördüğünüz an tanıyacaksınız. Küçük dükkanın tam karşısında büyük dükkanları da var ama illa biz o kuyruğa gireceğiz olmaz öyle rahat rahat masalarda oturmak değil mi.

Meşhur Kemeraltı Turşucusu Tahsin 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kestanepazarı'da bulunan Meşhur Kemeraltı Turşucusu Tahsin, 3 kuşaktır turşuculuk yapmakta. Aslen Bursalı olan aile sebzelerini Bursa'da kendi tarlalarında yetiştiriyor, orada turşu yapıyorlar sadece Kemeraltı'na satmaya getiriyorlarmış. Biz turşu suyuna bayıldık.  
 
Fotoğraf: Sibel Demirçivi

Tabaklar Balık lokantası 

Meşhur Kemeraltı Turşucusu'nun biraz ilerisinde bulunan Tabaklar Balık Lokantası tereyağında yapılan kılçıksız balığı ile meşhur. Kılçık ayıklama derdine son veren "Zahmetsiz" biz tembeller için büyük bir nimet.Can Döner

1981 yılından beri hizmet veren Can Döner'in menüsünde sadece İskender var. Odun ateşinde pişen döner yağsız ve çok lezzetli. Kemeraltı'na sırf bu döneri yemek için bile gidilir.
 
 

Alışveriş 
 
Kemeraltı'nda yok yok. Kemeraltı'nda kuyumcular çarşısındaki özgün tasarımlar sunan kuyumculara göz atabilir, Kestanepazarı'nın renkli tezgahlarındaki baş döndüren baharatları tadabilir, iğneden ipliğe kına, düğün, sünnet gibi özel günlerde ihtiyaç duyulacak her türlü eşyayı bulabilirsiniz. Çarşı içindeki bakırcılardan, ahşap oyma ürünler satan dükkânlara, ayakkabıcılardan kıyafet mağazalarına kadar her sektörden mağazayı bir arada bulabilirsiniz. Çok sayıda hediyelik eşya mağazasından kendiniz ve yakınlarınıza armağanlar da alabilirsiniz. Seramik seviyorsanız size önerim Toprak Çocukları.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Toprak Çocukları
Azize Önlü, Azim Önlü, Zafer Ön ve Yusuf Sezgin Ön; Toprak Çocukları Seramik Atölyesi' ni sanatı özgür bir ortamda üretme ve insanlarla özgürce paylaşabilme isteğiyle 1997'de kurmuşlar. Atölyede büyük boyutlu sanatsal heykeller, ev, iş yeri, bahçe dekorasyonunda kullanılabilecek objeler, duvar panoları, saksılar, vazolar, çanlar, çanaklar, nazarlıklar, kolyeler üretiyorlar. Burada yapılan her şey seramik.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Şişe Pazarlama
Antika severler dikkat! Ali Paşa Şadırvanı'nın yanındaki Bülent Üzgenç'in antika dükkanına mutlaka uğramalısınız. Burada eski fotoğraflar, cam eşyalar, oyuncaklar sergileniyor. Zarar görmesin diye her ürünü sergileyemediğini belirten Bülent Bey'in instagram hesabını şuraya sıkıştırıyorum. Bkz.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gezelim Görelim 

Kemeraltı’nda, çok sayıda camiyi, havrayı, tarihi yapıları ziyaret edebilirsiniz. İşte bir kaç örnek.
 
Agora 
Dünya'da kent merkezinde olan agoraların en büyükleri arasında yer alan Smyrna Agorası hemen Havra sokağının karşısında yer almakta. Üç katmanlı yapısıyla da dünyadaki tek örnektir. Agora Helenistik dönemde inşa edilmiş MS 178 yılında yanmış sonra tekrar inşa edilmiş. Bugün ziyaret ettiğimiz Agora bize Roma döneminden kalmış. Helenistik ve Roma döneminden kalan dünyanın en zengin Yunan grafitti koleksiyonu olarak kabul edilen duvar çizimleri 200 yıldır bozulmadan duruyor. Bu grafittiler keşfedilmeye değer değil mi sizce?
 
Kaynak: Kemeraltı.info

Saat Kulesi
1901 yılında Sultan II. Aldulhamit'in tahta çıkışının 25. yılı armağan olarak inşa edilmiş. Kuledeki dört saat Alman İmparator II. Wilhem tarafından hediye edilmiş. İzmir'in simgesi olan Saat Kulesi'nin mimarı ise M. Raymond Pere'dir. İzmir'e gelen her turist burada İzmir hatırası fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmez. Bir de giderseniz kuşlara yem atmayı unutmayın. 
  


Hanlar 

Kızlarağası Hanı  
Kemeraltı’nın en popüler hanı Kızlarağası, iki katlıdır ve bir avlusu bulunmaktadır. Genellikle insanlar alt avluda kahve molası vermeyi tercih ederler ama üst kat daha keyifli benden demesi. Üst kattaki çay ocağı Hisar Camii manzaralı ve ney dükkânının yanında olduğu için ney eşliğinde kahve içmenin keyfi bir başka. Alt kattaki hediyelik eşyalara, gümüşçülere bir göz attıktan sonra üst kata çıkıp antikacıları keşfetmelisiniz. Plakları, el yapımı ürünleri, eski oyuncakları, eski fotoğraf makinalarını, karıştırırken hanın mimarisini de gözünüzden kaçırmayın.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fotoğraf: Sibel Demirçivi
 
Abacıoğlu Hanı 
2007'de restore edilen Abacıoğlu Kemeraltı’nın kalabalığından kaçabileceğiniz sakin huzurlu bir han. Philippe Rotthier Avrupa mimarlık yarışmasında en iyi 30 mimari eser arasında yer alan han Kemeraltı'nda mutlaka görülmesi gereken yerler listesinin birincisi. Abacıoğlu Han'da görmenizi tavsiye edeceğim üç mekandan birincisi Atölye. Ressam Dicle Çiftçi ve Alper Bıcakcıoğlu'nun işlettiği kafenin makarnalarını ve hamburgerlerini denemelisiniz. Buranın dekorasyonu bu iki sanatçının elinden çıkmış ve duvarlardaki tablolar da bu iki sanatçıya ait. Mutlaka gidin bu muhteşem insanlarla tanışın. İkincisi Ayşa Boşnak Börekçisi; zeytin yağlılarını, Boşnak böreğini ve Boşnak mantısını denemelisiniz. Üçüncüsü benim için sıra dışı bir keyifti. Sultan tarafından atanan ilk hahambaşı seçilen ve halk tarafından çok sevilen Hayim Palaçı'nın torunu Rafael Polomba'nun dükkanı adeta bir müze. Buraya girdiğimde ne satıldığı hakkında hiçbir fikir yürütemedim. Rafael Bey buzdolabını gösterdi ve açıp bakınca havyarları görünce çok şaşırdım. Burada havyardan başka hiçbir şey satılmıyor. Havyarın kilosu 300tl civarında.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fotoğraf: Sibel Demirçivi
 
Mirkelamoğlu Hanı 
18. yüzyılda yapıldığı tahmin edilen Mirkalemoğlu Hanı, bakımsız kalmış, epey yıpranmış olsa da buranın müthiş bir aurası var. Şarkıcı Mirkelam'in da soyunun dayandığı Han sahipleri Mirkelamoğları müzisyen bir aileymiş ve hanın da konsepti hep müzik üzerineymiş.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fotoğraf: Sibel Demirçivi


Bu hanın girişinde 45'lik adında küçük bir plakçı var. Sahibi eski fotoğrafçı Birol Üzmez de, emekli olduktan sonra bu nedenle Mirkelamoğlu Hanı'nda plakçı açmayı tercih etmiş. Burayı ziyaret eden herkes Birol Üzmez ile plaklar ve fotoğraf üzerine uzun uzun sohbetler yapıyor; çünkü üstadın sohbetine doyum olmuyor.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hanın avlusunda meşhur Bizim Mutfak Lokantası bulunuyor. Balık çorbasını ve deniz mahsullü makarnasını denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fotoğraf: Sibel Demirçivi


Büyük Karaosmanoğlu Hanı
Fevzipaşa Bulvarı üzerinde bulunan Büyük Karaosmanoğlu Hanı’nın yaklaşık 450 yıllık bir geçmişi var. Yazının başında da belirtiğim gibi bu hanın önünde deniz varmış ve handan denize yük taşınırmış. Fevzipaşa Bulvarı’nın açılması sırasında gördüğü hasar nedeniyle avlusu ikiye bölünmüş ve avlunun güney parçası tamamen yıkılmış. Kalan kısımları da harabe. Avlusunda bir restoran bulunuyor, hanın ikinci katında ise gelinlikçilerin terzileri bulunmakta. Şehrin en işlek yerindeki hanın bu hali yürekleri acıtıyor. 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fotoğraf: Sibel Demirçivi


Kavaflar Çarşısı
Fevzi Paşa Bulvarı üzerindeki Kavaflar Çarşısı en son 2009'da  aslına uygun şekilde restore edildi ve eski canlılığına kavuşturuldu. Kavaflar Çarşısı, yapılan restorasyon çalışmalarının ardından yeni çehresi ile İzmir’de önemli tarihi çarşılar arasında gösteriliyor
 
 
Fotoğraf: Sibel Demirçivi

Camiler 
 
Kemeraltı'nda toplamda 13 adet camii bulunmakta. Başdurak Camii, Esnafşeyh Camii, Hacı Mahmut Camii, Hacı Mehmet Camii, Hisar Camii, Kahraman Mescit Camii, Kemeraltı Camii, Kestane Pazarı Camii, Konak (Yalı) Camii, Naturzade Camii, Odun Kapı Camii, Salepçioğlu Camii, Şadırvan Camii. 
 
Yalı Cami
Konak meydanındaki Yalı Camii 18. yüzyılda yapılan çinileri ve sekizgen planıyla dikkatleri çekiyor. Boyutu ile beni hayrete uğratan cami gördüğüm en küçük cami. Tahminimce burada 5 kişiden fazla kişi namaz kılamaz. 
 
 
Havralar
Kemeraltın'da 10 adet Havra bulunmakta. Algaze Sinagogu, Bahçeli Havra / Musevi Cemaat Evi, Beit İllel Sinagogu, Bikur Holim Sinagogu, Etz Hayim Sinagogu,  Hevra (Talmut Tora), Foresteros Sinagogu, Portekiz Sinagogu, Signora Giveret Sinagogu, Şalom (Aydınlılar) Sinagogu. Kudus dahil hiçbir yerde bu kadar dip dibe birarada havra bulunmamaktadır. 9 sinegoga izin almadan girmeniz mümkün değil hepsinin kapısında kilit var. Sadece müzeye çevrilen Beit-İllel Sinagogu'nu ziyaret edebilirsiniz.
 
Beit-İllel Sinagogu
Sultan Abdülmecit'in 1861'de ‘‘Adaletten Sorumlu Din Adamı'' unvanı verdiği ünlü din bilgini Hayim Palaçi'nin ibadet ettiği museviler tarafından kutsal sayılan bu sinagog yakın zamanda restore edilmiş ve ziyarete açılmış.


Fotoğraf: Sibel Demirçivi

Hamamlar
 
Kemeraltı tarihi hamamlarından Çivici Hamamı, İstanköy Hamamı halen hizmet vermekte. Yeşildirek Hamamı ise şimdi çarşı  olarak kullanılmakta.
 
Çukur Hamamı
İkiçeşmelik’teki Çukur Hamam, Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde bu hamamdan söz edilmesi ve mimari yapısından dolayı hamamın 17-18. yüzyılda yapılmış olabileceği düşünülmekte.
 
 
 
 
 
 
Benzer yazılar
#SANAT
Kardelen Uysal
19 Jun 2019
#TARIHI YAPI
Tarih sevenleri şöyle alalım Otuzbeşlik ailesi olarak İzmir'd eki antik kentleri ve açık hava müzelerini listeledik Haydi durmayın İzmir in antik doku...
Zeynep Öztürk
17 Jun 2019
#TIYATRO
#KONSER
Bu hafta İzmir'd e gidilebilecek en iyi etkinlikleri derledik Can sıkıntısına son veriyoruz Tepekule Açıkhava Sineması Günleri her pazartesi salı çarş...
Can Sue
16 Jun 2019
#KAMP
Üzerinizi yıldızların örttüğü ağaçların denizin kokusuyla uyuyup uyanabileceğiniz denize girebileceğiniz muhteşem kamp alanları var İzmir’d e Nerede o...
Kardelen Uysal
15 Jun 2019
#CAFE
Siyah dondurma ya da içecek gördüğümüzde ilk aklımıza gelen gıda boyası oluyor ki bu çok normal Alsancak ta bulunan Wavy ön yargılarımızı yıkmamızı sa...
Zeynep Öztürk
15 Jun 2019
#HEDIYELIK EŞYA
Çocukluğumuzdan itibaren kahramanımız olan babalarımız için naçizane bir hediye listesi düzenledik Ne alsak ne kadar sevsek az Bir gülümsesek onlara y...
Seçil Şeker
13 Jun 2019
#BEACH CLUB
Deniz kum güneş ve eğlence merkezi olan Çeşme'd e birçok beach club bulunmakta Hem denizin hem eğlencenin tadını çıkarmak isteyenler için Çeşme nin en...
Gülay Güler
13 Jun 2019
#KITABEVI
#KITAP
#CAFE
Alaçatı nın hareketli hayatına bir kitap kafe molası vermek ister misiniz Sizin için harika bir keşfimiz var Alaçatı ya hoş geldiniz Sizi biraz yakınd...
Seçil Şeker
12 Jun 2019
#RESIM
Fotoğrafta sanatçının eserinin fotoğrafı mevcut Eserde ikiye bölünmüş bir daire var Dairenin içinde sarı turuncu kırmızı renkli noktalar beyaz font üz...
Kardelen Uysal
11 Jun 2019
#KONSER
Bu hafta İzmir'd e gidilebilecek en iyi etkinlikleri derledik Can sıkıntısına son veriyoruz Selda Bağcan 7 Haziran günü Musicorium Alaçatı Sahne de se...
Can Sue
9 Jun 2019
#KONSER
Şehrin ritmi içinde bir perküsyon üstadı Hamdi Akatay bütün projelerini Hamdi Akatay in The City adı altında topladı Şehirdeki ritmleri caz ve klasik ...
Can Sue
9 Jun 2019
#SAHIL
Şirin bir beldemiz olan Foça Eski Foça ve Yeni Foça olmak üzere iki kısımdan oluşmakta Eski Foça nın mimari yapısı çok hoştur Taş evleri kalesi yel de...
Gülay Güler
9 Jun 2019
#OTEL
Ege balıkları roka Rum mezeleri ile rakı keyfi sürmek isterseniz adresiniz Foça dır Kendine has bir havasıyla Foça gittiğinize asla pişman olmayacağın...
Zeynep Öztürk
8 Jun 2019
#GEZI
Masallara inanır mısınız peki ya efsanelere Bir rivayete göre Eski Foça da nerede olduğu bilinmeyen bir taş vardır ve Karataş olarak anılır Her kim ki...
Zeren Tuğçe Erbil
8 Jun 2019
#OTEL
Karaburun Mordoğan ın sahilleri öyle temiz denizi öyle mavi ki anlatılmaz yaşanır Suyu ne sıcak ne soğuk adeta gel bana diyor Karaburun da nerede deni...
Zeynep Öztürk
7 Jun 2019
#GEZI
Keşfedilmesine ramak kalmış bir yerden bahsedeceğiz bugün sizlere Bir kere gittiğinizde sizi kendisine aşık edecek olan bu yer Karaburun Denizinin yeş...
Zeynep Öztürk
7 Jun 2019
#YÜZME
Karaburun dantel gibi işlenmiş irili ufaklı birbirinden bakir koylara sahip Karaburun un yolları virajlı ama bu sizi korkutmasın inanın her viraj eşsi...
Gülay Güler
7 Jun 2019
#CAFE
Kış geldi diye Alaçatı’d an vazgeçecek değiliz Minik hafta sonu kaçamaklarınızda bir kahve içip kırk yıl hatır alın diye sizlere Alaçatı nın kahve dur...
Seçil Şeker
6 Jun 2019
#YEMEK
Dondurma denince aklımda da kalbimde de akan sular duruyor Hatta donuyor ve koca bir top dondurmaya dönüşüveriyor Şimdi Hepsini mi denedin yok artık d...
Seçil Şeker
6 Jun 2019
#OTEL
İzmir Seferihisar Türkiye nin ilk Citta Slow u yani Sakin Şehri Bu ünvanı 2009 yılında almış Peki nereden alınıyor bu unvan derseniz açıklayayım Bu un...
Zeynep Öztürk
5 Jun 2019
#SAHIL
Ülkemizde slow city sakin şehir unvanına sahip olan ilk ilçemiz Seferihisar a hafta sonu rahatlıkla gidebilirsiniz Sakin bir tatil geçirmek isteyenler...
Gülay Güler
5 Jun 2019
#GEZI
#YEMEK
Seferihisar a bir kere gidip Bana yetti buralar diyen henüz görülmedi Bir giden bir daha gidiyor sakinliğine alışan beyaz yakalılığı bırakıp buraya ye...
Seçil Şeker
5 Jun 2019
#SAHIL
İzmir merkezden denize girebileceğiniz en yakın ilçe Urla dır Hoop merkezden yarım saatte Urla dasınız Kalabak sahilinden Balıklıova sahillerine kadar...
Gülay Güler
4 Jun 2019
#YEMEK
Kahvaltı Türk kültüründe hatırı sayılır bir yere sahip Günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı özellikle pazar günleri bir başka önemseriz Bu keyifli pa...
Bensu Tekin
3 Jun 2019
#GEZI
Huzurun adresi Urla da kuş sesleriyle uyanırsınız Urla rüzgarı ile de meşhurdur İzmir cayır cayır yanarken Urla püfür püfür esmektedir En güzel zeytin...
Gülay Güler
3 Jun 2019
#KONSER
Bayram haftasında konserlere doymaya hazır mısınız Kenan Doğulu'd an Selda Bağcan a Gülşen'd en Yıldız Tilbe ye uzanan gecelerde bağıra bağıra şarkı s...
Can Sue
2 Jun 2019
#OTEL
Ah ne güzeldir Çeşme şimdi Çeşme planınız varsa ve nerede kalacağım diye kara kara düşünüyorsanız bu liste tam size göre Bayram tatilinde Çeşme kaçama...
Zeynep Öztürk
2 Jun 2019
#KAMP
Şehir ahalisi apartman çocukları için betondan kurtulmanın egzoz dolmuş ciğerleri stresten pelteleşmiş zihinleri iyileştirmenin en iyi yolu doğaya kaç...
Gülay Güler
1 Jun 2019
#SAHIL
Tatil başladı Çeşme'd e hangi plajlarda serinlesem diye düşünüp duruyor musun Sana bu konuda yardımcı olabilmek için bu serinletici listeyi düzenledik...
Gülay Güler
1 Jun 2019
#SPOR
Suyu sevin ve sizi değiştirmesine izin verin diyor Gizem Çalışkan Gizem Çalışkan kim mi Kendisi 1988 doğumlu Ege Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edeb...
Zeynep Öztürk
31 May 2019
#OPERA
Kaynak İzmir Devlet Opera ve Balesi Operadan Müzikale Unutulmayan Melodiler 13 Haziran da Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosu nda İzmir Devlet Opera...
Can Sue
31 May 2019
#SANAT
Tobav Tiyatro Opera Bale Çalışanları Vakfı Amacı sanatı sevdirmek ve yaygınlaştırmak olan Tobav SANATA EVET mottosuyla eğitim kursları sergiler ustalı...
Gülay Güler
30 May 2019
#GEZI
Yaz aylarının vazgeçilmezi kış aylarının huzur merkezi Çeşme her türden aktivite olanakları ile sıkça tercih edilen beldelerimizden biri Yumuşak havas...
Beste Ayaz
30 May 2019
#FESTIVAL
#KONSER
#SERGI
Bu hafta İzmir'd e yazın gelişini kutlayan etkinlikler var Evde oturmayın kendinizi dışarı atın 27 Mayıs Pazartesi 18 Karşıyaka Çiçek Festivali Saat 1...
Can Sue
27 May 2019
#RESTORAN
Zira İzmir rahattır Bir masa rakı balık dost sohbeti İzmirli nin yaşam tarzıdır Meltem esintisi anason kokusu bizi mutlu etmeye yeter de artar Hal böy...
Gülay Güler
26 May 2019
,
Başa Dön
Giriş yaparak
Gizlilik Politikası
,
Kullanım Koşulları
ve
Çerez Politikası
’nı kabul etmiş olursunuz.
(