06 Oca 2020
Seçil Şeker

Kenan Acar: İnsanlar mücadele ile büyüyor

Ekranların sevilen dizisi Çocuk'un ele avuca sığmayan karakteri Murat Karasu'yu canlandıran Kenan Acar ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Murat'la arkadaş olsa ona neler derdi? Kenan ve Murat ne kadar birbirine benziyor birlikte öğrenelim. 

1990 yılında İzmir'de doğan Kenan Acar bizlere adını ilk olarak Medcezir dizisiyle duyurdu. Başarılı yükselişinin ardından çeşitli projelerde yer alan Acar, aylardır evlerimize Murat Karasu olarak konuk oluyor. Amerika'da oyunculuk eğitimi alan Kenan Acar'ı kendisinden dinleyelim. 

2014 yılında hayatımıza girdiniz. Bu yola çıkarken hayaliniz neydi? Hayallerinizin ne kadarını gerçekleştirdiniz? 

Küçüklüğümden beri tutkum hep sinemaydı. Tiyatro eğitimi aldım ve tiyatroya da tutku duymaya başladım. Yolum dizilerle kesişti, diziler de çok iyi bir antrenman sahası oluyor bizim için. Hala hayalim sinema. Yalnızca oynamak da değil; mutfağına girmeyi, yazmayı, yönetmeyi de hayal ediyorum. Şimdilik hayallerim adına iyi bir temel attım diyebilirim. Gelecekte hayallerimi ne kadar gerçekleştirebileceğimi beraber göreceğiz.

Çocuk dizisi oyuncularından (soldan) Merve Çağıran, Serhat Teoman, Ceyda Ateş ve Kenan Acar objektife sarılarak poz vermiş.

Dizide tanıdığımız Murat pek sorumluluk almayı sevmeyen, abisinin tersine bir hayat yaşayan bir karakter. Murat ve Kenan birbirlerine ne kadar benziyor? 

Murat ve Kenan birbirine hiç benzemiyor. Murat sorumluluk almayı sevmeyen, şımarık ve baba eksikliğiyle büyümüş bir karakter. İnsanların zorluklarla büyüdüğünü düşünüyorum. Ben hayatın içinde ve kendimi geliştirmek için hep mücadele ederek büyüdüm.

Murat Karasu'ya bir şey diyecek olsanız ne derdiniz?

“Murat kendine gel oğlum, bir an önce büyü! Sana değer veren insanları gör, daha sakin ol, on kere düşün bir kere hareket et” diyebilirim. Tabii çatışmaların, yanlış anlaşılmaların olması gerekiyor dizilerde ama Murat arkadaşım olsa ona bunları söylerdim.

Google'a isminizi yazdığımızda en çok sevgiliniz var mı diye aratıldığını gördük. Ünlü olmak, magazinsel bir figür olmak hayatınızı nasıl etkiliyor? 

Mesleğimi çok seviyorum. Ünlü olmak, sokakta tanınmak bu mesleğin bir parçası ama magazinsel bir figür olduğumu düşünmüyorum. Bir yerde beni tanıyıp yanıma gelmeleri ve hikayeyle ilgili benimle sohbet etmeleri çok hoşuma gidiyor. Teyzeler "Oğlum seni nasıl dövdüler" diye üzüldüklerinde o hissi verebilmiş ve evlerine girebilmiş olmaktan mutlu oluyorum. Özel hayatım hakkında konuşmaktan pek hoşlanmıyorum. Mesleğim hakkında konuşmak ve bununla tanınmak tercihim. 

Çocuk dizisinde üç kardeşi birbirine sarılıp destek olurken görebilecek miyiz?

Keşke! Keşke görebilsek. Hem Serhat hem İsmail "İyi ki tanıştım, iyi ki beraber çalışıyoruz" dediğim insanlar. Çok keyif alıyoruz beraber çalışmaktan, dizinin aksine set bol kahkahalı geçiyor fakat bir dram dizisi yaptığımızdan üç kardeşi daha uzun bir süre birbirine sarılırken göremeyiz diye düşünüyorum. Çünkü muhtemelen o çatışma diziyle beraber bitecek.

Çocuk dizisi oyuncuları dizi tanıtımına özel objektife poz vermiş.

En çok kiminle oynamak isterdiniz? 

Daniel Day Lewis hayranıyım. Onunla oynamayı çok isterdim.

Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

otuzbeslik.com'a, okuyucularına, bizi izleyen herkese saygılarımı, sevgilerimi sunarım.

Not: Fotoğraflar görme engelli okuyucularımız için betimlenmiştir. Görsellerin altında bulunan yazılar bu amaca hizmet etmektedir.