05 Ara 2019
Otuzbeşlik

Kendini Bul Sergisi 6 Aralık'ta Tilki Sanat'ta

Sanatçıya ve sanatseverlere alan açan, özgürlük alanları yaratan disiplinlerarası bir sanat alanı olarak İzmir Alsancak’ta bulunan Tilki Sanat, sezonun üçüncü sergisinde Pelin Timoçin’in ilk kişisel sergisi Kendini Bul’a ev sahipliği yapıyor. 6-27 Aralık tarihleri arasında Pelin Timoçin’in resimlerini ve masklarını Tilki Sanat’ta görebilirsiniz.

Plastik sanatların farklı disiplin ve tekniklerini bir araya getiren sergi, genç sanatçı Pelin Timoçin’in ilk kişisel sergisi olma özelliğini taşıyor. Bireyin toplumsal yaşam içindeki sıkışmışlık duygusuna dikkat çeken sanatçı, çalışmalarında kişilerin taşımak zorunda bırakıldığı imajlara da dikkat çekiyor. Gerçeklik ile temsilin yer değiştirdiği sergide ürettiklerimizin bizi esir eden şeyler olup olmadığı konusu da tartışmaya açılıyor. Serginin açılış etkinliği 6 Aralık Cuma günü saat 19.00’da yapılacak.

Kendini Bul

06 Ara 2019
Tilki Sanat Atölye

Çalışmalarında bireyin toplumsal yaşamdaki sıkışmışlık duygusuna ve taşımak zorunda bırakıldığı “imajlara” dikkat çeken Pelin Timoçin, plastik sanatların farklı disiplin ve tekniklerini bir araya getiriyor.