Kitap Fuarı İle Evreni Kucaklayabilirsiniz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Kaynak: İzmir Kitap Fuarı

 

¨Hikayemi anlatmalıyım ama nerden başlasam? Önümde biriken şeyler geçmişin anıları herhalde. Lakin tek korkum: yarın ölebilirim kendimi tanıyamadan.¨ diyordu Sadık Hidayet Kör Baykuş’unda. Açıkçası bende bu yazıma nereden başlasam bilemedim. 

Ahmet Hamdi Tanpınar’ı dinlesem ona göre romancılık Halid Ziya ile başlıyor. Gülşah Elikbank’a kulak versem ¨İnsan yaralarını yazar. diyor. Eylemler ne kadar sözü gölgede bıraksa da yazmanın, yazabilmenin bir lütuf olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Atilla İlhan’a da katılıyorum. "Tek kişilik yalnızlığa bazen iki kişi sığabiliyor." Kitaplar yalnızlığınızdaki ikinci kişi oluveriyor.
 
 
Kaynak: İzmir Kitap Fuarı
 
Öyle zengin edebiyat geçmişine, şimdisine ve geleceğine sahibiz ki… Şanslı, okumanın verdiği haz ve bilgiyle daha bilinçli bir nesil yetişiyor. Ben ise, kendimce bir okurluğum olduğunu düşünüyorum. Her tarzdan okumaya özen gösteriyorum ama favorilerim sanırım biraz fazla, siyah beyazdan çok grilerim var hayatta. Peki ya siz? 
 
 
Kaynak: İzmir Kitap Fuarı
 
 
Hangi yazar, hangi kitap sizi alıp götürüyor bu dünyadan? Hangi cümlelerle ayaklarınız yerden kesiliyor? Hangi sayfada nefesinizi tutuyorsunuz? İşte size harika bir fırsat. Bir kitap bir dünya sunuyorsa bize, Kitap Fuarı ile evreni kucaklayabilirsiniz.

22-30 Nisan arası etkinlik programını şuraya iliştiriyorum: (22.İzmir Kitap Fuarı Etkinlik Programı)

Benim için göze çarpan ve katılmanızı dilediğim son iki gün etkinliklerine de ucundan kenarından değinmek istiyorum. Yakında röportajının da yayınlanacağı kalemi kuvvetli, yazı dili hayran kalınası bir yazar Gülşah Elikbank. Hali hazırda altı adet kitabı bulunmakta ve ben Tanrı'ya yalvarmaktayım: ¨Ne olur Tanrım, daha çok yazsın.¨ Siz de bu şahane yazarı daha yakından tanımak istiyorsanız Cumartesi günü saat 13:00-14:00 arası söyleşisi olacak. Bir konferans salonunda en az 7 söyleşinin yer aldığı ve toplam üç konferans salonu olduğunu göze alırsak şans ayağınıza gelmiş gibi hissedebilirsiniz, tabii edebiyata ilginiz var ise. 

Ayrıca neden ziyaret etmeliyim sadece bunlar mı var derseniz de hemen şuraya diğer bir link bırakıyorum. Maddeler halinde neden ziyaret etmeniz gerektiğini bile açıklamış İzmir Kitap Fuarı. (Neden Ziyaret Etmelisiniz?) 


Sanırım tek göze almanız gereken kalabalık olacak, çünkü kitap fiyatları cazip, imza günleri muhteşem, etkinliklere söyleyecek laf bulamıyorum. 30 Nisan'a kadar vaktiniz var. Bu sene de eski fuar alnında gerçekleşen Kitap Fuarı çıkışı belki Lunapark’ta vakit geçirmek istersiniz. Siz yapmak istedikten sonra İzmir bütün olanaklarını önünüze seriyor. O zaman haydi, ne duruyorsunuz?
 
Kaynak: İzmir Kitap Fuarı