30 Ağu 2017
Otuzbeşlik

KİTVAK Kurban Bayramı'nda desteklerinizi Bekliyor!

KİTVAK bu bayramda da çocukları unutmadı.
“KİTVAK, Geleneksel “Kurban Bayramı” etkinliklerini Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi Çocuk Onkoloji bölümü ile Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji Bölümü’nde tedavileri devam eden çocuklarla gerçekleştirdi. Göztepeli Futbolcular ile bol bol fotoğraf çektiren çocuklar bayram tadında keyifli bir gün geçirdiler”
 
Kaynak: KITVAK
 
 
“Kitvak, 3.büyük eseri Dokuz Eylül Üniversitesi Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’nde son aşamaya geldi. Vakıf, kalan imalatların tamamlanabilmesi için Kurban Bayramı dolayısıyla hayırseverlerin ilgi, destek ve katkılarını bekliyor.”
 
 
İzmir’e bir onkoloji hastanesi ile maddi durumu iyi olmayan hasta ve hasta yakınlarının çok düşük ücretlerle teşhis ve tedavi süreçlerinde konaklama ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri amacıyla bir de konukevi kazandıran Kitvak’ın (Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı) üçüncü büyük projesinde sona yaklaşıldı.  
Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi İnciraltı Kampüsü’nde yapımı devam eden ikinci Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’nde son aşamaya gelindiğini ifade eden Kitvak Yönetim Kurulu Başkanı YMM Ramazan Soncul, “Konukevimizi hasta ve hasta yakınlarının hizmetine sunabilmek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Hayırseverlerimiz ve bağışçılarımız bizim can suyumuz. Ramazan ve Kurban Bayramı dolayısıyla yaptıkları bağışlar kanser tedavileri devam eden hastalarımız ve yakınlarının umudu oluyor. Bu bayramda da 3.büyük eserimizin kalan imalatları için vatandaşlarımızın az-çok demeden katkı ve desteklerini bekliyoruz.” dedi. 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: KITVAK
 
Soncul, Kitvak’ın projeleri olan Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi ve Ege Üniversitesi Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’nin, sadece İzmir ve Ege Bölgesi’ne değil Türkiye’nin dört bir yanından gelen hastalar için de büyük bir boşluğu doldurduğunun altını çizerken, mevcut hastane ve konukevinin çok büyük bir ihtiyacı karşıladığını vurguladı. Dar gelirli hastaların barınma sorunlarını çözebilmek için Ege Üniversitesi’nden sonra DEÜ Hastanesi Kampüsü’nde ikinci konukevi projesine başladıklarını; bağışçılar ve hayırseverler sayesinde binanın yapımında önemli ölçüde yol kat ederek, tamamlama aşamasına geldiklerini belirten Soncul, Kurban Bayramı öncesinde hayırseverlere seslendi.
 
“KONUKEVİMİZİ BİRLİKTE TAMAMLAYALIM”
Dokuz Eylül Üniversitesi Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi’nin tamamlanması için maddi ve ayni yardımları beklediklerini her açıklamasında vatandaşlarla paylaştıklarını belirten Soncul, “Kitvak olarak biz de kurban bayramı dolayısıyla vatandaşlarımızın bağışlarını bekliyoruz. Bu projemiz için vatandaşların yardım ve desteklerine ihtiyacımız var. Bu yıl da geçen yıl olduğu gibi kurban bağışı bedelini 500 lira olarak belirledik. Ancak vatandaşlarımız az çok demeden gönüllerinden kopan, diledikleri miktarlarda da bağışta bulunabilirler. Biz vakıf olarak kurban kesimi yapmıyoruz. Bağışlar tümüyle sağlık alanında kullanıldığından kurban kesimi yapılmıyor. Bağış yapacak tüm hayırseverlerimize şimdiden şükranlarımızı sunuyoruz. Bakanlar Kurulu kararıyla vergiden muaf olan Vakfımız hakkında bilgi edinmek, projelerimizi, sosyal desteklerimizi öğrenmek isteyenler web sayfamızı ziyaret edebilirler ya da 0 (232) 463 37 63 telefonu arayabilirler.”  dedi. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bilgi İçin: Mehmet Necati Şentürk-Kurumsal İletişim Müdürü – 0(532) 371 96 09