11 Eki 2020
Otuzbeşlik

Komünitas: İzmir Bağımsız Performans ve Kültür Çalışmaları İş Birliği

Güncel koşullar dolayısıyla çevrimiçi ortamda tasarlanan, İzmir'i merkeze alan bir iş birliği projesi olan "Komünitas" İzmir Bağımsız Performans ve Kültür Çalışmaları İş Birliği etkinlikleri 17 Ekim-29 Kasım 2020 tarihleri arasında söyleşi, sunum ve forum biçimlerinde gerçekleşecek. Etkinliklerin sonucunda toplanan veriler ise e-kitap formatında erişime açılacak.

Proje, başlangıç düzeyinde, kültür sanat yönetimi açısından İzmir’i merkeze alan, disiplinlerarası ve uluslararası bir iş birliği zeminini örgütsel, hukuki ve finansal açıdan nasıl tanımlayabileceğini araştırıyor. Komünitas bu araştırmayı sanatçılar, kültür sanat yönetimi ve sivil toplum profesyonelleri ile akademisyenlerden oluşan katılımcıların geçmiş ve güncel deneyimleri ışığında gerçekleştiriyor.

 

Etkinliklerin sonucunda toplanan veriler e-kitap biçiminde bir rapor metni ile erişime açılacak. Kalıcı belgelemeye uygun kayıtlar podcast ya da vodcast biçimlerinde arşivlenirken, sürecin bütününe ilişkin bir video dokümantasyon oluşturulacak. Etkinliklerle eş zamanlı olarak çevrimiçi ortamda çalışan sanatçılar Deniz Güngören, İlyas Odman, Rafet Arslan, Sevcan Sönmez ve Su Güzey tarafından üretilen bir iş, sürecin uzantısı olarak erişime açılacak.

 

Komünitas projesi, Açık Stüdyo koordinasyonuyla, Ben J. Riepe / FREIRAUM, Fatih Gençkal, Hayy Açık Alan, Karantina İnisiyatifi, NomadMind-Göçebe Akıl Tasarım ve Sanat Uygulamaları Derneği, Sevcan Sönmez, Tiyatro 4 iş birliğiyle, İyibirşey Reklam ve Prodüksiyon A.Ş. çözüm ortaklığında, K2 Güncel Sanat Merkezi ve PURESPACE inisiyatifinin üretimsel katkılarıyla Kültür için Alan finansmanıyla uygulanıyor.

Komünitas hakkında detaylı bilgi ve etkinlikler için www.komunitasizmir.com adresini veya Komünitas FacebookInstagramTwitterYouTube hesaplarını takip edebilirsiniz. 

 

Komunitas kapsamında gerçekleşecek tüm etkinliklere Etkinlikler sayfamızdan ulaşabilirsiniz.