24 Nis 2018
Otuzbeşlik

Kübik Kafe & Market - Taze, Lezzetli, Pratik

Yoğun iş temposunda koşturmaktan sağlıklı yemek yemeye fırsatınız olmuyor mu? O toplantıdan diğerine giderken yemek arası için zaman bulamıyor musunuz? O zaman size harika bir önerimiz var. Kübik Kafe & Market, ekonomik fiyatlarla sağlıklı paket yiyecekler sunuyor. Kübik'in menüsünde taze malzemelerle günlük hazırlanmış sandviç ve salatalar, soğuk sıkım meyve suları, hızlı pratik ve ekonomik atıştırmalıklar, kaliteli kahveler bulunuyor. Plazalaşmanın yoğun olduğu Bayraklı'da bulunan Kübik, beyaz yakalıların bu dertlerine çözüm olmuş görünüyor. Sağlıklı, katkısız, doğal olan ürünler çok da lezzetli. Kübik, sizin de favori mekanlarınızdan olacak. 
 
Kaynak: Kübik Kafe & Market
 
 

Kubik Kafe & Market markası nasıl doğdu? Kuruluş hikayenizi dinleyebilir miyiz? 

Türkiye’de artan plaza iş hayatıyla beraber insanların yeme içme alışkanlıkları da değişmeye başladı. Yoğun iş temposu arasında koşturan, o toplantıdan diğerine giderken yemek arası için zaman bulamayanlar ve yoğun çalışan insanlar için ekonomik fiyatlarla sağlıklı yiyecekler sunan bir marka: Kübik. Yurt dışında örnekleri çok var ancak Türkiye için yeni ve farklı. Ontan Grup çatısı altında kasım ayında ilk şubemizi Ontan Bayraklı altında açtık.

 

Lokasyon olarak  Bayraklı'yı seçmenizin özel bir nedeni var mı?

Bayraklı bölgesi her geçen gün yükselen binalarla tam da bahsettiğimiz bu plazalaşma kültürüne uyan bir bölge. Şirketimizin genel merkezi de burada. Kübik ile beraber yine bir Ontan markası olan Sahne Modda ile beraber faaliyet gösteriyoruz.

 

Kaynak: Kübik Kafe & Market 

 

Kubik Kafe Market'in konseptini anlatabilir misiniz? 

Konseptimizin geneli aslında sağlıklı ve katkısız yiyeceklerden oluşuyor ama arada tatlı kaçamaklarımız da var; J Ürünlerin büyük bölümü bize ait, kendimiz hazırlıyoruz. Hepsini anlatmaya kalksak buraya sığmaz ama kısaca bahsedersek, kurutulmuş domatesli sandviçlerimiz kısa zamanda dilden dile yayılarak fenomen oldu, kavanozda çeşit çeşit birbirinden farklı ve proteinli salatalarımız, günlük hazırlanmış detoks suları, atıştırmalıklar, şekersiz tatlılar ve yumuşak içimli lezzetli kahvemiz var.

 

Kavonoz salatalarınız çok iştah açıcı gözüküyor.  Tarifleri kim hazırlıyor? Kalori hesabı yapılıyor mu? 

 Kavanoz salatalar bazen insanlara küçük geliyor, "Ya ben bununla doymam." diyorlar. Salataların içerikleri tamamen bir öğünde almanız gereken protein ve enerji ihtiyacına göre hazırlanıyor. Bu ürünleri hazırlarken diyetisyenlerden destek alıyoruz. Hem fit olsun hem enerji içersin hem şekersiz olsun hem lezzetli olsun istiyoruz.

 

 Kaynak: Kübik Kafe & Market

 

Shaman's Secret adlı ürününüzün içeriği ve faydaları neler? 

Yurt dışında çok yaygın olan Kombucha’yı getirdik ve kısa zamanda beklemediğimiz bir ilgiyle karşılaştık. Bu ay içerisinde Kombucha atölyesi de yapacağız. Kombucha Japonların mucize yaşam iksiri. Birçok hastalığa iyi geliyor, ilaç değil. Kombu mantarından elde edilen doğal probiyotik bir çay.

 

 Kaynak: Kübik Kafe & Market

 

Al götür sisteminiz var. Peki paket servisiniz var mı? 

Kübik’te tüm ürünler al-götür konseptinde satılıyor ve servis ediliyor. Kocaman bir al-götür dolabımız var, her şey burada. Market kelimesi de buradan geliyor; “Food Market” aslında. Kısa zamanda sürekli müşterilerimiz ve bizi sürekli takip eden bir kitle oluştu. Tüm ürünlerimizi insanlar her yerde tüketebilsinler diye pratik ambalajlarda sunuyoruz, hepsi kullan at malzemeler. Salatalarımız sağlıklı cam kavanozlarda, içecekler karton bardaklarda, tahta çatal kaşıklar vb.. Şimdilik paket servisimiz yok. Küçük bir dükkanda pratik ve hızlı servis vermek üzerine sistemi kurduk. Yakın zamanda yeni şubelerle daha fazla insana lezzetli ve sağlıklı şeyler yedirmeyi hedefliyoruz.

 

Çalışma saatleriniz neler?

Pazar hariç her sabah 08:00’de kahvemiz hazır. 

 

Eklemek istedikleriniz... 

Kübik’te tüm bunların yanında şeker ilavesiz, katkısız ürünler satıyoruz. Bunlar her yerde bulunan klasikleşmiş markalar yerine bizim gibi butik üretim yapan küçük işletmelere ait ürünler. Hepsi sağlıklı ve çok lezzetli. Dulce de Leche süt karameli ve Nutsall keçiboynuzlu fıstık ezmesi gibi ürünler var, kaşık kaşık yemeye doyamaz insan.       

 

  

Kaynak: Kübik Kafe & Market