04 Şub 2018
Zeynep Öztürk

Locked In - Kaçışın En Zevkli Hali

 

Kaynak: Mike Wilson

 Duyduk duymadık demeyin! İnteraktif kaçış oyunları arasında en iyisini bulduk. Alsancak'ta yer alan Locked In, ¨İpuçlarını topla, bulmacaları çöz, kendini ve grubunu bu sıra dışı ortamdan kurtar¨ mantığı ile sizlere hem eğlenceli hem macera dolu bir ortam sunmakta. Birkaç duyguyu bir arada yaşayacağınız bu oyunlarda bakalım sizleri neler bekliyor. Ayrıca yazının sonunda sizi bilet çekilişi bekliyor olacak, keyifli okumalar.

 

Kaynak: Kev Seto

 İlk kuruluşu kasım 2014'e dayanan "Locked İn" İzmir'de ise 2015 yılından beri hizmet veriyıor. Oyuna gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız şart. 0 (530) 850 10 17 numaradan rezervasyon yaptırabilirsiniz. Oyun çeşitleri; Mental Hospital, The Hotel, The Police Station ve Haunted House. Oyunların dördü de 60 dakika sürüyor. Birkaç farklı şehirde yer alan Locked In'in İzmir çalışma saatleri 10:00-23:00 arası.

 

Kaynak: Locked İn

 Oyun odaları ve alanı farklı olduğu için aynı anda dört oyun da oynanabiliyor. Oyuna göre ücretler de değişebiliyor ama oyunda sizi bekleyen haz paha biçilemez. Oyuna girdiğinizde atmosfer öyle bire bir yaratılmış ki şaşar kalırsınız. Oyun sürecinde sizde bir telsiz ve ana kumandada bir telsiz oluyor. Odada çok zorlandığınız ve bulmacayı çözemediğiniz an ana kumandadan ipucu isteyebiliyorsunuz. Toplam üç ipucu hakkı isteyebiliyorsunuz.

 

Kaynak: Ahim D'Silva

 

Oyunlar 7'den 70'e herkese hitap ediyor ve sadece korku temalı değil. Temalar; macera, gerilim, korku ve polisiye üzerine. Oyun çıkışında "Locked In" yazısı önünde hatıra fotoğrafı çektirmeyi unutmayın.

 

Otuzbeşlik, Locked In ile ortaklaşa bir çekiliş gerçekleştiriyor.

Çekilişe katılım koşulları:

-"Otuzbeslikcom" ve "izmirlockedin" İnstagram hesaplarını takip et.
-Yoruma bir arkadaşını etiketle.
-Çeklişi bir kişi kazanacak, kişi ve arkadaşları şubat ve mart ayı boyunca diledikleri bir gün oyun haklarını kullanabilecekler.
-Çekiliş 10 Şubat’ta bitecek, 11 Şubat’ta kazanan açıklanacak.
 

 Not: İlginizi çekebileceğini düşündüğüm Black Mirror'ın kaçış oyunuyla ilgili olan bir bölümünün tanıtımını koyuyorum, izlemenizi öneririm.