05 Nis 2018
Otuzbeşlik

Lunapark'ta Moda Rüzgarı Esecek

Genç tasarımcıları Türk moda sektörüne kazandırmak amacıyla Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği'nin düzenlenlediği EİB Moda Tasarım Yarışması’nda 13. final heyecanına son bir gün kaldı.

 “Newstalgia”yı en iyi tasarlayanlar, EİB Moda Tasarım Yarışması finalinde yarışacak!

 

 

Retro ve POP çizgilerin birlikte kullanıldığı NEWSTALGIA trendi; “kültürel sürdürülebilirlik” kavramına hizmet ediyor. 

 

NEWSTALGIA rüzgarı Lunapark’ta esecek!

Final defilesi için nostalji ile bugünü buluşturan NEWSTALGIA temasına uygun olarak her İzmirlinin anılarında güzel hatıralara sahip olan İzmir Kültürpark içerisindeki Lunapark alanı seçildi. 

 

 

6 Nisan 2018 Cuma akşamı gerçekleştirilecek final defilesinde nostalji ile bugünü buluşturan NEWSTALGIA temasıyla hazırladıkları tasarımlarla finale kalan 10 tasarımcı koleksiyonlarını jürinin beğenisine sunacak. Yarışcılar sonbahar-kış koleksiyonundan oluşan hazırladıkları 4’er kostümü, Öner Evez koreografisiyle podyumda sergileyecekler.

 

 

 

Yarışmanın birincisine 15 bin, ikinciye 10 bin ve üçüncüye de 5 bin TL para ödülünün verileceği organizasyon kapsamında ayrıca ilk üçe giren tasarımcılar, Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin sunduğu projenin Ekonomi Bakanlığı’nca tasarım tebliğinde yazan koşulları yerine getirmeleri halinde yurt dışında eğitim desteğine başvurabilecek.

 

Final heyecanını yaşayacak tasarımcıların 7’si İstanbul’daki üniversitelerde eğitim görürken, 2’si İzmir ve 1 tanesi de Ankara’da eğitim görüyor. Abdul Cihad Sünbül, Atlan Toygar Rona, Çağla Demirkıran, Dilara Karaca, Elif Doğu, Ezgi Vural, Fadime Yıldırım, Fatma Süleymanoğlu, Gözde Ekizceli ve Yağmur Aysan, jüri karşısında ter dökecek.

 

Peki, jüride kimler var?

EİB Moda Tasarım Yarışması’nın Final Defilesini Fatoş Kabasakal sunarken, jürisinde ise; Burak Sertbaş, Elvan Ünlütürk, Tuvana Büyükçınar, Simay Bülbül, Gamze Saraçoğlu, Özlem Kaya, Nejla Güvenç, Yıldırım Mayruk, Lara Sayılgan, Ceyda Balaban, Hakan Öztürk, Dilek Süslüer ve İsmail Acar görev yapacak.