29 Eyl 2016
Seçil Şeker

Mavişehir Leman Kültür

Işıltan IRMAKDokuz Eylül Üniversitesi mücevher tasarımı mezunu. Resim ve Heykel Müzesi Müdürlüğü'ne bağlı sanatçı, Decor35 dergisinin editörü ve Cactus Collection firmasında tasarımcı. Bu genç sanatçı ile Leman Kültür'ün yolları nasıl kesişmiş Otuzbeşlik.com olarak merak ettik sorduk. Işıltan Irmak da Leman Kültür'ü ve hikayesini bizimle paylaştı.
Kaynak: Facebook-LemanKültür
 
Merhaba Işıtan Bey, bize biraz Leman Kültür'e uzanan hikayenizden bahseder misiniz?

Ben uzun yıllardır ürün tasarımcılığı yapmaktayım. Çalışmalarım çoğunlukla moda, aksesuar, endüstriyel ürünler üzerine. Atölyemde tüm insanları bir araya topluyorum. Hal böyle olunca çevremiz genişliyor ve doğru insanlarla, doğru enerjiyi daha kolay yakalayabiliyoruz. Benim bu çevreyi oluşturmamda sosyal medyanın da büyük katkısı oldu. Daha kimse sosyal medyayı kullanmazken, ben düzenli olarak paylaşım yapıyordum. Sonra bana Leman Kültür projesi geldi. İşin içinde Sim Atalay Öz'ün olduğunu duyunca hemen kabul ettim. O günden beri Leman Kültür'ün Halkla İlişkiler Müdürüyüm.

Biraz da Leman Kültür'den bahsedersek, siz Leman Kültür'ü nasıl tanımlıyorsunuz?

Leman Kültür adı üzerinde kendi kültürü olan bir marka oldu. Tasarımcı karakteriyle örtüşen tarzı ve yapısı var. Mizah zaten bir sanattır. Leman Kültür'ün içindeki kültürü; kafe ortamına uyarlamak istediler ve çok beğenildi. Nitekim Türkiye'ye yayılmış oldu.

Leman Kültür en son nerede açıldı?

En son Mavişehir'e açıldı. Burada, diğer şubelere nazaran daha ufak ve daha samimi bir Leman Kültür oluştu. Her ne kadar cadde üzerinde olmaması, önünde çocuk parkının olması dezavantaj gibi görünse de, bu bizim için inanılmaz bir avantaja dönüştü.
 
 
Kaynak: Facebook-MavişehirLemanKültür
 

Mavişehir Leman Kültür'ün müşteri profilini diğer şubelerle kıyaslarsak ne gibi farklar var?


Buradaki müşteriler; geçerken uğrayan, gezerken gören veya Bornova gibi öğrenci ağırlıklı değil. Mavişehir'in yerleşik bir düzeni var. Genellikle 30 - 35 yaş üzeri, çocuklu veya çocuksuz aileler tercih ediyor. İşte tam burada da oyun parkı bize avantaj olarak dönüyor. 

Bu güzel kitleyi memnun edecek etkinlikler yapmayı planlıyor musunuz?

Tabii ki. Güzel olan, Leman Kültür markasını ileriye taşıyacak adına yakışır her türlü projeye açığız. Bu şekilde etkinlikler yapmayı düşünüyoruz. Canlı müzik, resim sergileri, söyleşiler, hatta belki satranç turnuvaları bile olabilir. 

Leman Kültür'de çalışmak nasıl bir his kimler burada çalışmaktan keyif alabilir?

Aslında isteyen herkes keyif alır. Çünkü Leman Kültür çok renkli bir yer ve bu renklerle uyumlu olduğunu düşünen herkesin, burada çalışmaktan mutlu olacağını düşünüyorum.
 
 
Kaynak: referanstasarimlarim

Son olarak sizin eklemek istedikleriniz var mı?


Biz, müşterilerimizden gelecek fikirlere açız ve açığız. Onlarla konuşup fikir üretmeyi, bunları hayata geçirmeyi, değerlendirmeyi çok isteriz.