Merve Sevin ve Moda Dolu Hayalleri


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: katya_katerina
 
 
Annelerimizin ve biz modaya düşkün kızların beğenerek ve severek izlediğimiz programın İzmirli popüler yarışmacısı Merve Sevin ile röportaj gerçekleştirdik. Ön yargılarınız, ekran önünde göremedikleriniz onları üzüyor. Sonuçta sizin görmüyor olmanız emek vermedikleri anlamına gelmiyor. Gelin İşte Benim Stilim’in fenomen yarışmacısı Merve Sevin’i yakından tanıyalım…
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Merve Sevin kimdir?
5 Ağustos 1996’da İzmir’de doğdum, İzmirliyim. Aslan burcuyum. Çekirdek bir aileyiz: babam, annem, ben ve ablam. Yaşar Üniversitesi’nde Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nde okuyordum. İleride bu mesleği yapmak istemediğimi fark edince okulu dondurdum. Lakin bir şeyler yapmam gerekiyordu,öyle hissediyordum. Bu hissin üzerine hosteslik kursuna gittim. En azından elimde bir sertifika olsun istedim. Bilinenin aksine okulu yarışma için dondurmadım. Yarışmaya katılma sürecim bambaşka bir hikaye.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Merve Sevin
 
Peki, yarışmaya katılma sürecin nasıl gerçekleşti?
Yarışmaya katılmam, hosteslik kursumun bitmesine takiben gerçekleşti. Bir akşam arkadaşımda kalıyordum ve telefonum çaldı. Üzerimde maddi manevi hakkı olan arkadaşım Melis aradı. Yarışmaya başvuru yapmam konusunda beni ikna etti. Akşam başvuru yaptım ve sabaha onaylanmıştı. Aklımda hiçbir şekilde yarışmaya katılmak yoktu. Sabah uyandığımda Simay Tokatlı beni birkaç kere aramış. Ne oldu acaba diye düşündüm ve Simay’ı geri aradığımda yeni yarışmacı olarak beni önerdiğini ve görüşmeye gitmem gerektiğini söyledi.
Görüşmeden sonraki gelişmeler nasıl oldu?
Görüşmeden çıktıktan sonra evet ben bunu istiyorum diyebildim. Beni en çok cezbeden şey programdan önceki hayat standardıma göre farklı bir hayatın beni bekliyor olmasıydı. Günlük hayatta kırmızı halıda yürüyemem, çizgi film kahramanı olamam. Moda hayallerimin toplamı gibi. Modanın içinde bunların hepsi var.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Merve Sevin
 
Ailen yarışmaya katılman hakkında ne düşünüyordu?
Babamı ikna etmek çok zor oldu. Sadece babam değil ben de endişeliydim. Aslında ailemden ziyade arkadaşlarımın düşüncesi beni şaşırtmıştı. Arkadaşlarımdan çok fazla kapalı görüşlü geri bildirimler aldım.
 
İzmir'de gizli sığınağım diyebileceğin bir yer var mı?

Tartışmasız sahile gidiyorum. Deniz olmayan yerde asla yaşayamam.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Merve Sevin


İzmir’den İstanbul’a geldiğinde ilk yaşadığın zorluklar nelerdi?
Ailemi çok özlüyordum, hala çok özlüyorum. Ailem hayır yapamazsın dediği için onlara bu özlemi daha az gösterip hayır yapabiliyorumu kanıtlamam lazımdı. O yüzden ilk 3 hafta hep gizli gizli ağladım. Sonuçta tanımadığım bir dünyaya girmiştim, alışma sürecim pek kolay geçmedi.

Günde kaç saat uyuyorsun?
Çok az uyuyabiliyorum, çünkü çok yoğun bir çekim tempomuz var. Haftanın 4 günü setteyiz ve bir günde iki bölümün çekimini gerçekleştiriyoruz.
 
O kadar emek veriyorsun. Sence emeğinin karşılığını alıyor musun?
Ben emeğimin karşılığını aldığımı düşünüyorum.
 
Herkesin senin kadar emek verdiğini düşünüyor musun?
Herkesin değil ama 3-4 isim verebiliyor diyebilirim.
 
Yarışmada tarzını beğendiğin kişiler kimler?
Simay’ın tarzını beğeniyorum.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Merve Sevin


Yarışmadan sonra İstanbul’da kalmayı düşünüyor musun?
Evet, düşünüyorum. İzmir’i çok seviyorum, çok özlüyorum, bence İzmir Türkiye'nin en güzel şehri ama bana İzmir defterim kapandı gibi geliyor. İş olanakları açısından İstanbul’da daha çok seçeneğim var ve İstanbul’a alışmaya başladım. Hayalim ailemi de buraya almak, onları da yanımda istiyorum.

Gelecek planların arasında neler var?
Oyunculuk eğitimi almayı düşünüyorum. Modayla ilgilenmek istiyorum. Stil danışmanlığı da olabilir ama bu fazla gündemde olan bir meslek değil. Büyük isimler bunu tercih ediyor onlar da daha bilindik uzmanlar ile çalışıyorlar. Sonuçta moda bölümünden mezun değilim, ama talep olursa o alanda ilerleyebilirim. Bunu biraz gidişat gösterecek, bakalım hayat ne getirecek…


Bazı kesimler yarışmadaki kızları ¨boş¨ olarak adlandırıyor. Ön yargılar hakkında ne düşünüyorsun?
Evet, öyle bir algı çok var. Neye göre boş, bunu söyleyen ne kadar dolu? Tahminlerinden çok emek var, uykusuzluk var, açlık var. Bazılarının iki parça kıyafet olarak gördükleri şey; bizim tutkumuz.Biz bu kadar emek verirken insanların bizi eleştirmesine üzülüyoruz.

Peki sence neden ön yargılar fazla?
Kavgalar yüzünden ön yargıların oluştuğunu düşünüyorum.

Moda programından bahsediyorsak, kavgalar niçin bu kadar gündemde?
Uykusuzluk ve yorgunluğun getirdiği bir gerginlik var. Ayrıca hayatımızı yeniden kuracak paralar kazanıyoruz. Hepsini geçtim ¨Türkiye’nin En Tarz Kadını¨ unvanı hepimizi cezbediyor. Hepimiz iddialıyız. Doğal olarak tartışmalar artabiliyor.Kaynak: Merve Sevin
 
Birincilik hakkında ne düşünüyorsun?

İyi olan kazansın (gülüşmeler). Kendime ve tarzıma da güveniyorum. Çok emek veriyorum. Bazen kendini beğendirme duygusuyla hatalar yapabiliyorum lakin genelde beğeni almak beni onurlandırıyor, mutlu ediyor.

Özel Hayatım, Youtube kanalı nasıl oldu?
Production House’un yeni bir projesi. Tv izlenme oranı düşüyor buna karşın telefon kullanımı yaygınlaşıyor. Artık medya internete yöneldi. Bizden de Production House yeni projesi için böyle bir şey istedi. Hepimiz kendi günlük yaşantımıza dair videolar çekip yolluyoruz.

Daha farklı videolar gelecek mi?
Tabii ki fırsat buldukça çekiyorum.
 
Berza neden en yakın arkadaşın?
Berza, benim arkadaşım değil de kardeşim gibi oldu. Bir insanın kardeşini sevmek için bir sebebe ihtiyacı yoktur. Ayrıca arkadaşım Melis’in destekleri ve hakkını da es geçemem.
 
Aşk mı güçlü sevgi mi?
Sevgi. Aşk güçlü bir duygu ama geçici. Aşkın var olduğuna da inanan birisi değilim. Kavuşamamakla doğru orantılı takıntı olarak görüyorum. Bence sevginin bütünü aşk oluyor. Sevgi daha güçlü çünkü daha kalıcı.
 
Son olarak, kendini ünlü olarak görüyor musun?
Göremiyorum hatta annem ¨Merve sen hala şaka zannediyorsun,ekrandasın.¨ diyor lakin ben hala bu durumu idrak etmiş değilim. Sanırım İzmir'de evimde kendimi ekranda gördüğüm zaman daha iyi anlayacağım.
 
Seni sevenlere iletmek istediğin bir mesajvar mı?
Beni sevdiler,minnettarım. Sevgilerine laik olmaya çalışıyorum.