19 Haz 2017
Otuzbeşlik

Mimpiez Ürünleri Bu Yaz Çok Moda

Yasemin Yalçındağ Atalay, İzmir'de yaşamaktan ve çocukluğundan beri hobisi olan takı tasarımını, meslek olarak yapmaktan çok mutlu. Bu mutluluğu rengarenk tasarımlarına yansımış ve Mimpiez ürünleri ortaya çıkmış. Fabrikasyon olmayan, hepsi el emeği göz nuru olan bu takılar yaza damgasını vuracak. Bu ürünleri nereden alabilirsiniz cevabı yazının içinde gizli. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Mimpiez

Seni tanımak isteriz. Biraz kendinden bahseder misin?
İzmirliyim. Hayatımın farklı zamanlarını İzmir dışında geçirmeme rağmen hep buraya dönmek istedim ve döndüm. Doğayı, hayvanları, seyahat etmeyi ve üretmeyi seviyorum. Çocukluğumdan beri hobim olan bir şeyin şu anda işim olması çok güzel.
 
Mimpiez markası nasıl oluştu, hikayesini bizimle paylaşabilir misin? 
 
 

İlk başlarda sadece kendim ve yakınlarım için bir şeyler üretiyordum. Çevremdekilerin yaptıklarımı beğenmesiyle bunu biraz daha ciddiye almaya başladım. Videolar izledim, farklı teknikler öğrendim, malzemeleri, boncukları, mineralleri tanımaya başladım. Sonra da Etsy’de ilk dükkanımı açtım.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Mimpiez
 
Markanın ismi neden Mimpiez? Anlamı nedir?
Mimpi Endonezce'de "hayal, rüya" anlamına geliyor. Hayallerime bir isim ararken birkaç farklı dilde nasıl söylendiğine baktım ve Mimpiez’i buldum.
 
Mimpiez neler tasarlıyor? Malzeme olarak neler kullanıyorsun?
Mimpiez ismi gibi renkli bir marka. Markanın ilk günlerinden beri en önemli tasarımlarından biri olan Meksika bileklikleri, neon renklerinin ağır basması nedeniyle özellikle yazın çok rağbet görüyor. Bunun dışında püsküllü yoga kolyeleri, doğal taşlı bileklikler, rengarenk gözlük ipleri ve kulaklıklarımız mevcut. Malzeme olarak neon ve pastel paraşüt ipleri, yarı değerli taşlar ve meditasyon yaparken kullanılan rudraksha boncuklarını kullanıyorum. Zaman zaman da gittiğim farklı yerlerden getirdiğim tohum, mercan ve deniz kabuğu gibi malzemeleri kullanıyorum.
 
Tasarım yaratım sürecini anlatır mısın?
İlk olarak dönemin trendlerini inceleyip o yönde, kendi stilime de uyacak malzemeler seçiyorum. Ekipman eksiklerim varsa tamamlıyorum. Tüm tasarımları evimdeki atölyemde ve kendim yapıyorum. Arka planda bir ekip yok. Fabrikasyon yok. Aslında her bir ürün benim elimden çıkmış oluyor. Daha sonra ürünlerin tanıtımı için takipçilerim ve ürünlerimi satan iş ortaklarımla iletişime geçiyorum ve ürünler satın alınmak üzere hazır hale geliyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Mimpiez
 
Kişiye özel tasarımlar yapıyor musun?
Aslında şu an için tasarımlarım genel kitleye hitap ediyor. Ben tasarımlarımı sunuyorum, takipçilerim kendi zevkine uygun olanları seçip satın alıyor. Kişiye özel tasarım talebi olursa bunu da yapmam mümkün tabii.
 
Gelecekte tasarım adına neler yapmayı düşünüyorsun?
Artık DIY, yani kendi ihtiyaçlarını karşılamak ve ortamını güzelleştirmek için kendi üretimini yapmak çok popüler oldu. Kişisel üretimin bu kadar çok benimsendiği bir dönemde, ben de kendi üretimimi sürdürmek, öğrenmeye, kendimi geliştirmeye ve gördüğüm yerlerden etkilenip üretmeye devam etmek istiyorum. Bu esnada yaratıcılığımı farklı alanlara da yaymayı planlıyorum.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Mimpiez

Yaptığın tasarımları nerelerden takip edebilir ve satın alabiliriz?
Etsy, Zet ve Trendolia, Mimpiez ürünlerinin satıldığı siteler. Bunun dışında Fun Beach Nigitu Butik, Alsancak Süspüs Accessories, Urla Surf House, Bostanlı Eband ve Çeşme Marina’da Eda Erdoğan’dan ürünlerimize ulaşabilirsiniz.

Mimpiez’i takip etmek isteyenler için sosyal medya hesaplarınızı öğrenebilir miyiz?
Tabii, Mimpiez'i web sitemizden, Facebook ve İnstagram adreslerimizden takip edebilirsiniz.

Son olarak ne söylemek istersin?

Keyifli bir söyleşiydi. Mimpiez’i tanıtma fırsatı verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Mimpiez