13 Haz 2018
Seçil Şeker

Nabzınız Sortie'de Bambaşka Bir Ritimle Atacak

Eğlenmeyi, dans etmeyi ve denizi çok seviyorum! Her İzmirli gibi sanki bir balıkmışcasına denizsiz yaşayamayacak olanlardanım. Bir balık olsam yolum boğaza düşsün de Sortie'ye bir bakayım isterdim. Çok şanslıyım ki bir uçak bileti ve taksiyle soluğu Sortie'de alabiliyor ve enerjimin hiç düşmediği bir keyifle eğlenebiliyorum. O zaman kadehler Sortie'ye kalksın! 

 

Sortie bir şehir olsa kesin İstanbul olurdu. Gözleri kapalı İstanbul'u dinleyen şairlerin şehrine yakışacak şiir gibi bir gece kulübü. Eğlenceye ara vermem beni 365 gün eğlendirecek bir mekan lazım diyenlerin sıkça ziyaret ettiği Sortie'den de bahsetmek istiyorum sizlere. 

 

Bir mekanda aradığınız üç özellik varsa ve bunlar iyi yemek, iyi müzik ve bitmeyen eğlence ise doğru yerdesiniz. İstanbul'un gece hayatının ne denli şaşaalı olduğunu bilmeyenimiz yoktur. İşte bu şaşaayı her saniyesinde yaşayacağınız ileri bir kalitede hazırlanmış bir mekan olan Sortie'de geçirdiğim her gece unutulmaz oluyor.  

 

İstanbul'un en büyük gece kulübünde eğlenmek çok cazip. Peki ya o manzarası... Deniz kenarında etkileyici boğaz manzarasıyla sizi kucaklayan Sortie 1000 kişilik kapasitesiyle sadece İstanbulluların değil gören herkesin eğlenmek için zaman yarattığı hatta kalkıp İzmir'den İstanbul'a ilk uçakla kaçtığı gözde bir mekan. Evet hava değişimine ihtiyacım olan bir anda anasayfama Sortie'nin düşmesiyle ilk uçakla İstanbul'a gittiğim de oldu.  

 

Yaz, kış demeden yıl boyunca açık olan Sortie yaz aylarında açık alanı ve 7 farklı restoranı ile de hizmet vermekte. Siz de Levrek Lokum ile damağınızı şenlendirebilir, üzerine meşhur Tiramisu'su ile bu lezzet şölenini arttırabilir, gece boyu muhteşem kokteyllerin ve klasik içkilerin tadını çıkarabilirsiniz. Benim tercihim Beş Peynirli Tortellini oldu.

 

Hafta içihafta sonu demeden her gece sunduğu kaliteli müzik ile gecenizin kötü geçmesine imkan yok! Hatta bu konuda çok iddialılar ve bunun hakkını çok güzel veriyorlar. Sizin de eğlenesiniz, alıp başınızı bir yere kaçasınız gelirse öyle çok uzaklara gitmenize gerek yok. İstanbul'un gece hayatının nabzında sizin de nabzınız bambaşka bir ritimle atacak.