18 Nis 2017
Gülay Güler

Özgür Tetik- Zorlu Çöl Maratonunu Başarıyla Tamamladı!

Sahra Çölü, sıcak hava!
"Marathon Des Sables" sınırların ötesinde, dünyanın en zorlu maratonu... 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: marathondessables
Uçsuz bucaksız Sahra Çölü’nde, güneş tepenizdeyken koşmaya çalıştığınızı düşünün. Muhtemelen, koşmaya çalışmaktan daha iyisini yapamayabilirsiniz çünkü gevşek kum, attığınız her adımda sizi daha da içine çekecek, koşmayı imkansızlaştıracak.
 
Bu çılgın maratona katılan bir Türk sporcumuz var. Arkas Holding ve Technogym Türkiye'nin sponsor olduğu Özgür Tetik; Fas çölünde gerçekleşen 250 km'lik "Des Sables" maratonunu başarıyla tamamladı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Arkas Holding
 
51 ülkeden toplam 1200 katılımcı; aylarca maratona bedenlerini ve zihinlerini hazırladılar. 7 günü geçirecek kadar yiyecek, içecek ile donattıkları sırt çantaları ile 9 Nisan’da yola çıktılar. 
Türk koşucu yarışı başarıyla bitirdi! 


Özgür Tetik, hazırladığı 8 kg'lık bir çanta ile ilk kez çöl maratonunda koştu. 1986 yılında gerçekleştirilen ilk maratondan itibaren 20.000’e yakın kişi koşarak ve yürüyerek, yiyeceklerini üzerlerinde taşıyarak parkuru tamamlayıp bu maceraya dahil oldular. Fas Çölü, Ouarzazate bölgesinde, sıcaklıkla mücadele eden ve yardım kurumlarına destek olan tüm katılımcıları ve Özgür Tetik'i canı gönülden tebrik ederiz.