P'an-ku Pancake'in Sırrını Açıklıyoruz!

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: P'an-ku Coffee & Pancake

 

Evet, doğru okudunuz! P'an-ku Coffee & Pancake ile görüştük ve sizler için o eşsiz lezzetli pankek tarifini öğrendik. Kaleminizi kağıdınızı hazırlayın, başlıyoruz. 2 kişilik bir pankek için gerekli malzemeler; 

 2 adet yumurta 

1 su bardağı un 

1 su bardağı süt 

... 

Tamam tamam, şaka! İşin doğrusu şu ki, tarifi gerçekten sorduk ama söylemediler. Pek de haksız sayılmazlar. Böylesine lezzetli bir tarif bizde olsa biz de kimseye vermezdik. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: P'an-ku Coffee & Pancake

 

Hikâye şöyle gerçekleşiyor; iki girişimci yoğun İstanbul temposundan sonra kendilerini İzmir'e zor atıyorlar. İzmir'in havasını, yardım sever insanlarını, sanata düşkünlüğünü ve keşfetme merakını çok seven Mustafa Bey ve Burak Bey eşleriyle birlikte İzmir'e yerleşiyorlar. Daha önceleri işletme tecrübeleri olan bu iki dost İstanbul'un en iyi şeflerinden Erkan Karapınar’dan tarifi alıyorlar ve ver elini İzmir.  Kendinizi gerçek anlamda evinizde gibi hissedeceğiniz bu mekanda illa bir şey yiyip içmek zorunda değilsiniz. Sohbet etmeye bile uğrayabilirsiniz; çünkü Mustafa Bey ¨İşimiz ticaret değil, iletişim.¨ diyor.  Aklıma takılan diğer soruları soruyorum ve sohbetimiz başlıyor. 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: P'an-ku Coffee & Pancake

 

Öncelikle P'an-ku isminin hikayesini menüdeki gibi aynen paylaşmak istiyorum. 

Çin mitolojisine göre, en başta evrende sonsuz bir hiçlik ve sessizlik vardı. Zaman aktı ve hiçbir şey bir şeye dönüşmedi. Zaman aktı ve bu sefer dişil ve eril iki varlık meydana geldi. Bu iki varlık kendi gibi iki varlık daha oluşturdu ve o iki varlık da P'an-ku'yu ortaya çıkarttı. P'an-ku dünyayı düzene koymak için hemen işe girişti. Gök küreyle yer küreyi ayırdı ilk önce, dağları yaprak yığınları gibi topladı tepe tepe, vadileri kazdı derinlerine, yollar oydu nehirlere ama P'an-ku ölene kadar dünya asla mükemmel konuma gelmeyecekti ne yazık ki. Ancak o ölünce aldı dünya son halini. Kafatasından gök kubbe, etlerinden toprak, kemiklerinden kayalar, kanından nehirler ve denizler, saçlarından tüm bitki örtüsü oluştu. Nefesi rüzgar, sesi gök gürültüsü, sağ gözü ay, sol gözü güneş oldu. Vücudunun her bir bölümü ayrı bir hayat verdi evrene. Sessizlik içindeki bu evreni, ses ve hayat dolu bir dünyaya dönüştürdü. 

Biz de P'an-ku'nun hikayesinden ilham aldık ve sessizliği bozmaya geldik! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: P'an-ku Coffee & Pancake 

 

Çalışma saatleriniz ve toplam eleman sayısını öğrenebilir miyiz? 

Hafta içi ve hafta sonu yazın 09:00-22:00, kışın ise 09:00-21:00 arasında hizmet vermekteyiz. Toplam 3 çalışanımız var.  

 

Açık mutfak olmasının özel bir sebebi var ? 

Mutfağın ne kadar temiz olduğunu görüp içleri rahat bir şekilde pankeklerinin ya da kahvelerinin tadını çıkartıyorlar. Güven veriyor. 

 

Biraz menüden bahsedebilir misiniz? 

Menümüzde ana başlıklar olarak pancake kahvaltı, express kahvaltı, tatlı pancake, tostlar, sıcak kahveler, soğuk kahveler, çaylar, soğuk içecekler ve meyve suları bulunmakta. 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: P'an-ku Coffee & Pancake

 

Pankek kahvaltı menünüzden biraz bahsedebilir misiniz? Nedir bu kahvaltıyı özel kılan? 

Pankek hamurumuza çok güveniyoruz bizi özel ve farklı kılan bu. Kullandığımız tüm ürünlerin kalitesi bizim için çok önemli. Hem bizim içimiz rahat ediyor hem de misafirlerimizin kafasında soru işareti bırakmıyoruz. Meyve ve soslarda bir sınırlamamız yok. Bittikçe yenilerini getiriyoruz, çaylar da ikramımız oluyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: P'an-ku Coffee & Pancake

 

Tostlarınız da bir o kadar meşhurmuş...  

Karşıyaka'da bir fırına özel tost ekmeği yaptırıyoruz. Genellikle Türk milleti olarak ekmeğin kenarlarını yemeği sevmiyoruz. Ekmek kenarlarının yenmesi için ise özel sosumuz var. 

 

Reçelleriniz ev yapımı ? 

Şimdilik kendi kremalarımızı yapıyoruz. 2018 yazından itibaren kendi reçel ve marmelatlarımızı yapmaya başlayacağız.

 

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var ? 

Burak Bey: Biz burayı tabii ki hayatımızı idame ettirebilmek amacı ile açtık; ama insanların burayı bir ticarethane olarak görmesini istemiyorum. Yaşayan, kendini geliştiren bir dükkan olmak istiyoruz.