04 May 2017
Otuzbeşlik

Parc Ceremonie'de Kutlanacak Çok Şey Var!

Parc Ceremonie; İzmir'in yepyeni ama tarih kokan bir etkinlik bahçesi... Doğum günlerinden lansmanlara, kır düğünlerinden festivallere kadar farklı alanlarda hizmet veren Parc Ceremonie Kilizman'da herkes için "Kutlanacak çok şey var!" 

Parc Ceremonie'nin kurucu ortaklarından Emre Güven ve Tuğçe Özçekici Korgen ile Parc   Ceremonie hakkında keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. 

Bizden söylemesi; bu güzel mekanda 5 Mayıs'ta Muhteşem bir Hıdırellez Bayramı Kutlaması yapılacak. Parc Ceremonie ile yaza merhaba demeye ne dersin?
Etkinlik detayları yazının sonunda. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Parc Cermonie Kilizman
 
Parc Ceremonie Kilizman’nın hikayesi nasıl başladı? 
4 kuşak İzmirli olarak son derece gurur duyduğumuz yarımadanın başlangıç noktası olarak adlandırılan Kilizman‘da, tarihi bir geçmişe sahip bir bahçe içinde, birçok güzel anı barındıran, bir çoğumuzun annelerinin çocukluğunun geçtiği bir mekan burası. İzmir’e değer katması amacıyla başladığımız Parc Ceremonie Kilizman projesinde; yaptığı işi seven, sahiplenen bilgi ve deneyimlerini tek bir çatıda toplayan bir aile olarak çalışıyoruz.
Uzun yıllar sektör deneyimi edinmiş işletme müdürümüz ve servis ekibimiz ile büyük ölçekli organizasyonlar gerçekleştiriyoruz. Ortağımız Firuz Özçekici yıllarca birçok firmaya kaliteyi en üst seviyede tutarak catering ve organizasyon hizmetleri veren; İzmir’in önde gelen kurum ve kuruluşlarına desteğini hiç esirgemeyen İzmir sevdalısı bir iş adamıdır. Firuz Özçekici'den edindiğimiz tecrübeleri güncel olan ile harmanlayarak Parc Ceremonie Kilizman’da hayata geçiriyoruz. 

Eşi benzeri olmayan bu bahçeyi, anıt ağaçları ve köşkü ilk gördüğümüzde içinde böylesine güçlü tarih barındıran bir mekanın farklı konumlandırılması gerektiğini düşündük. Geçmişte tanınmış İzmirli ailelerin çocukluğunun geçtiği, güzel anıların biriktiği tarihi bahçede organizasyon ve birçok özel etkinliğe ev sahipliği yapabilme potansiyelini gördük. Yirmi dönüm arazinin ve tüm binaların restorasyonunu yaparak bu hayali gerçekleştirmeyi istedik. 

Başladığınızda hedefleriniz nelerdi ve şu an istediniz yerde misiniz?
Parc Ceremonie Kilizman'da geçtiğimiz sene haziran ayı itibari ile hizmet vermeye başladık. Henüz yeni açılmış olmamıza rağmen markamızı doğru bir şekilde konumlandırdığımıza inanıyoruz. Bu az sürede birçok büyük uluslararası firmanın kurumsal etkinliklerine ve keyifli rüya gibi düğünlere ev sahipliği yaptık. Kısa süreli hedeflerimizin önüne geçmemize rağmen henüz sektörde çok yeni olduğumuzu düşünüyoruz. Uzun vadede de daha bir çok başarıya imza atacağımıza inanıyoruz.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Parc Cermonie Kilizman
 
Parc Ceremonie Kilizmanı siz nasıl tanımlarsınız? Diğer etkinlik merkezlerinden farklı yönleriniz neler?
Burası tarihi Yemişçi Çiftliği’nin bulunduğu yerdir. Yüz yıllık hatıraların kokusunu taşıyan bahçesinde; orijinal haliyle bugüne kadar korunmuş kameriyesi ve 200 yıllık anıt ağaçları bulunmaktadır. Eşi benzeri olmayan tarihi bir köşkü, mandalina ağaçları arasında açık ve kapalı alanı ile kış bahçesi, süs havuzunun etrafında keyifli bir kahvaltı, brunch ya da akşam yemeğinizi yiyebileceğiniz alanlarıyla her türlü keyif alabileceğiniz bir ortam sunuyoruz.
Burası kır düğünleri başta olmak üzere, gala yemekleri, lansman veya konser etkinlikleriniz için 2000 kişi kapasiteli muhteşem bir bahçe... 

Hizmet sektöründe ekip çalışmasının önemini çok iyi biliyoruz. Sizin en kıymetli en keyifli gününüzün mükemmel geçmesi için çalışan güçlü bir ekibimiz var. Bu ekibin içerisinde; muhasebe, halkla ilişkiler, bu birimler ile ilgilenen idari kadromuz ve şirket ortağı olan birimlere destek veren çok geniş bir kadromuz mevcut.
 
 Mekanınızın fiziksel özelliklerinden bahsedebilir misiniz? Kaç kişilik kapasiteye sahip mesela?
İzmir’de tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile örnek olacak bir etkinlik ve kutlama mekanı kazandırdığımız için çok mutluyuz. Farklı etkinliklere göre bölümlere ayrılmış 22 dönümlük yemyeşil bir alanımız var.  400 kişilik kapalı, 2000 kişi kapasiteli açık alanı olan tesis üç milyon TL’lik bir yatırımla açıldı. İçinde, gelin damat hazırlanma odaları, aile ve arkadaşlar için bekleme salonu, bebek bakım odası, mescit ve engelli alanlarına kadar birçok detay titizlikle düşünüldü ve hazırlandı.  
Bir sene içinde koyduğumuz hedeflerden çok daha ilerdeyiz. Gerek markanın tanınması gerekse yapılan etkinliklerin kalitesi ve hitap ettiğimiz kitlenin memnuniyeti ile ismimizi çok kısa bir sürede duyurmayı başardık. 
 
 
Parc Ceremonie’de ne gibi etkinlikler düzenleniyor?
 “Kutlanacak çok şey var” sloganı ile yola çıktık. Kutlamasını bilene hayatta kutlanacak çok şey var gerçekten. Düğün, davetlerin yanı sıra doğum günü, yıl dönümü kutlaması, bayi toplantıları, lansmanlar, defileler, festivaller, mezuniyet ve kurumsal etkinlikler de dahil her türlü etkinliği düzenlenliyoruz.   

Yemek menünüz ve mutfağınızdan bahseder misiniz? Özel olarak iddialı olduğunuz bir mutfak var mı?
Çok talep edilmesine rağmen Parc Ceremonie bünyesinde bir restoranımız yok, sadece Pazar günleri mekan tanıtımına katkı sağlaması amacı ile Kameriye bahçede en çok yüz elli kişiye özel kahvaltı servisi veriyoruz.  Kurumsak etkinlikler ve düğün davet organizasyonları dışında farklı şefler ile gastronomik akşam yemekleri organize ediyoruz. Daha çok yarımada ürünlerinin bölgesel ürün ve yemeklerin farklı yorumlaması üzerine çalışıyoruz. Bağ yolu projesinde yer alan butik şaraphaneler ile düzenlediğimiz yemeklere talep oldukça fazla oluyor. İstanbul ve İzmir’den ünlü şefler ile iş birliği yaparak tematik yemek organizasyonları da sıklıkla gerçekleştiriyoruz. Türk ve yabancı şeflerin hazırladığı koşer menü de dahil olmak üzere farklı birçok menü çeşidi ile de ön plana çıkmayı hedefliyoruz.

Parc Ceremonie’de düğün hizmeti de veriyorsunuz. Evlenecek çiftlere verdiğiniz belli bir hizmet paketiniz var mı?
Paket olarak verilen düğün hizmetimiz bulunmuyor. Yiyecek-içecek ve ağırlama sektöründe senelerdir emek veren İzmirli çözüm ortaklarımız ile profesyonel yönetilen bir ağa sahibiz. Bizim vereceği hizmetten şüphe duymayacağımız firmalar ile çalışmamızın en önemli nedeni müşterilerimize doğru hizmeti sağlayabilmektir. 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Parc Cermonie Kilizman
 
Workshoplar düzenliyorsunuz. Bu workshoplar hangi konularda oluyor? Katılımlar yoğun oluyor mu?
Aslında atölye çalışmaları bizim ekibimiz tarafından planlanan organizasyonlar değil. İş birliği yaptığımız kurum, kuruluş ve sanatçılar ile ortak planladığımız etkinlikler, festival ya da tematik atölye çalışmalarımız var. Yani biz daha çok çözüm ortağıyız diyebiliriz. Kentimize ve ilçemize değer katacağını düşündüğümüz tüm farklı ve yenilikçi projelere gerek mekanımızda gerekse alt birimimiz olan Parc Ceremonie Catering bünyesinde destek vermeye çalışıyoruz. 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Parc Cermonie Kilizman
 
Workshoplara katılmak isteyen okurlarımız etkinlik takviminizi nerelerden takip edebilirler?

 

Tüm tematik geceler ve organizasyonlarımızı sosyal medya ve Biletix aracılığı ile duyuruyoruz. Sosyal medya hesaplarımızı takip ettikleri sürece tüm etkinliklerden haberdar olacaklardır. Özellikle geçen yaz ve bahar döneminde açık havada başta yoga eğitimi olmak üzere kişisel gelişim ile ilgili birçok etkinlik ve atölye çalışması gerçekleştirdik. Bu yaz sanat, tasarım ve gastronomi alanında birçok proje teklifi geldi, oldukça keyifli etkinlikler olacağını şimdiden söyleyebiliriz.
 
Hayata geçirmeyi düşündüğünüz yeni projeler var mı?
 
Parc Ceremonie hizmete girdiği günden itibaren İzmirlilere farklı pazar günleri yaşatmak adına birçok etkinlik gerçekleştirdi. Bu aktiviteleri çeşitlendirmeyi düşünüyoruz. Parc Ceremonie her gün yaşayan dinamik bir mekan olsun istiyoruz. Farklı konseptlerde her ay bir etkinlik düzenlemeyi planlıyoruz. Parc Ceremonie Catering bünyesinde kaliteden ödün vermeyerek ve farklı sunumlar geliştirerek bu konuda da ilerlemeyi planlıyoruz. 
 
Son olarak eklemek istedikleriniz...
Herkesi 5 Mayıs'ta Hıdırellez Bayramı'nı kutlamaya davet ediyoruz.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Parc Cermonie Kilizman
 
Etkinlik detayları için linki tıklamanız yeterli!