Philia Lifestyle & Coffee - Karşıyaka'da Bir Cennet

 

 Kaynak: Philia

 

Mesela siz bugün kendiniz için ne yaptınız? En son ne zaman açıkhava sinemasına gittiniz? Çim alanda rahatça kahvenizi yudumlarken akustik mini bir konseri en son ne zaman dinlediniz?

Hem açıkhava sinemaları, akustik konserler, workshop'lar, etkinlikler düzenleyen hem de bisikletinizle, evcil hayvanınızla gidebileceğiniz bir mekan hayal edin, işte orası Philia; Karşıyaka'nın cennet köşesi.

 

 

  Kaynak: Philia

 

Herkes İstanbul'dan gelecek değil ya! Philia'nın sahipleri Ankara'dan gelmiş, yüzlerinden gülümseme eksik olmayan fizyoterapist bir çift. Gittiğinizde sohbetleri sizi de içine çekecek ve ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Kendileri gibi şahane bir de yardımcıları var.

 

 

Gelelim Karşıyaka'ya, kendisine ait ayrı bir kültürü olan Karşıyaka konsept kafeler konusunda Bostanlı'nın gölgesinde kaldı diyebilirdim ama dersem dilime acı biber sürün. ¨Philia var!¨ diyin.

 

Kaynak: Philia

 

Sahilde yer alan bu mekanın en büyük özelliği girişte minicik bir alan gibi durması ama siz yeter ki o cesareti gösterin ve bir adım atın! Arkada sizleri bekleyen koskocaman bir bahçe var. Bahçe de hamak, çiçekler, organik domatesler ve bir de oraya sığınan yavru bir köpek Mati var. Evcil hayvanıyla gelenlerle daha bir arkadaş oluyor ve siz onu sevdiğinizde sizi asla unutmuyor.

 

 

 

Hayvan dostu olan bir mekan da Hipder ürünleri olmazsa olmazdı. Hipder ürünlerinin de satıldığı bu mekan bir de bisiklet dostu!

 

Kaynak: Philia

 

Haftanın her günü açık olan Philia 09:00-23:30 saatleri arasında hizmet vermekte. Philia'da sizi bekleyen  etkinlikler ve workshop'lar da oluyor. Nasıl mı?

Philia'da neredeyse haftanın her günü bir etkinlik var. Her salı Felsefe Günleri, 20:00'da. Kontenjan en az 8, en çok 18 kişi ile sınırlı olup rezervasyon yaptırmanız gerekmekte. İlk katılım ise ücretsiz. Her çarşamba 20:30'da ücretsiz açıkhava film gösterimlerimi oluyor. Her cuma ise 20:00'da Çikolata Workshop'u oluyor. Genelde iki haftada bir toplanıp kampa bile gidiyorlar. Uzaklara gidemem diyorsanız bahçede yoga etkinliği de oluyor. Sizce de şahane değil mi? Ayrıntılı bilgi için Philia'yı Instagram hesabı üzerinden takip edebilirsiniz!

 

 

 

Menüye gelirsek, ilk olarak söylemek istediğim Karşıyaka'da ilk defa bir mekanda 50-55 çeşit yerel gazoz var. Kahvelerinin lezzetine değinmeme gerek yok sanırım ama o tatlılara ne demeli! Çeşit çeşit cupcake'ler, cheesecake'ler, kekler, kurabiyeler daha neler neler... Tatlı sevmiyorsanız endişelenmeyin tuzlu sandviçleri bir o kadar iddialı! Dönem dönem kendi yaptıkları ev ürünlerine de yer veriyorlar, özellikle unsuz, glutensiz kekler çok seviliyormuş bizden söylemesi.

"Şaşırt beni" ile de şaşırmaya hazır olun! Soğuk ya da sıcak herhangi bir şey içmek istiyorsunuz ama ne içeceğinizi bilmiyorsunuz. O zaman sihirli cümle olan "şaşırt beni"yi söyleyin ve size gelecek değişik lezzetlere açık olun! Bir içtiğinizi bir daha içmeme riskiniz var ama her bir giden her 'şaşırt beni'nin daha lezzetli olduğunu söylüyor.

 

 

Kitap okumak ya da bilgisayarınızla çalışacak bir mekan arıyorsanız artık Karşıyaka'da da bir eviniz var. Eviniz diyorum çünkü bu mekan bir süre sonra eviniz gibi olacak. Kitapsız gittiniz arkadaşınızı bekliyorsunuz ve beklediğiniz süreci kitap okuyarak tamamlamak istiyorsunuz. Philia'nın ücretsiz kütüphanesinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca bu kütüphaneye bir kitap götürdüğünüzde filtre kahveniz ücretsiz! 

 

O zaman ne diyoruz? Bir caseret adım atın ve Karşıyaka'nın cennet köşesiyle tanışın.